Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kyocera FS-1010 - Drukarka brudzi do połowy strony, wina bębna?

Dawid90u 11 Oct 2013 19:45 2811 6
 • #1
  Dawid90u
  Level 23  
  Witam
  Posiadam drukarkę Kyocera fs-1010 z zamiennikiem. Wydrukowałem na niej około 2 tys stron. Od niedawna zaczęła brudzić. Chciałem się upewnić czy to faktycznie wina bębna czy innej części. Wg mnie bęben powinien brudzić cyklicznie całą kartkę, lub na całej długości. U mnie brud występuje na połowie strony na środku i po bokach. Jeżeli drukuje za jednym razem większą ilość kartek to brud ustępuje. Ale kolejnego dnia znów powraca. Przesyłam skan kartki z widocznym brudem. Może to wałki tak brudzą?
  Pozdrawiam
 • #2
  mickpr
  Level 39  
  Ja bym stawiał na rolkę pobierającą papier (+ew. sypiący się toner/zabrudzona tonerem drukarka), ale oczywiście mogę się mylić.
 • #3
  forteca
  KYOCERA specialist
  Ten skan jest jakiś dziwny, dla mnie bardzo niewyraźny.
  Możesz zamieścić inny?
 • #4
  Dawid90u
  Level 23  
  Zamieszczam skan górnej części kartki gdzie występuje defekt. Przy skanowaniu musiałem wyłączyć rozjaśnianie bo wychodził biały skan i nie było widać tego co chciałem wam pokazać. Po powiększeniu widać wszystko.
  Kyocera FS-1010 - Drukarka brudzi do połowy strony, wina bębna?
 • #5
  drebin
  Level 28  
  Listwa bębna przepuszcza i tyle w temacie. Pozdrawiam.
 • #7
  drebin
  Level 28  
  Moim zdaniem jest do wyczyszczenia cały moduł bębna łącznie z wyjęciem i umyciem listwy czyszczącej. Bęben jest przepełniony i nadmiar toneru wydostaje się przez listwę lub zwyczajnie jest ona zabrudzona.