Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera FS-1010 - Drukarka brudzi do połowy strony, wina bębna?

11 Paź 2013 19:45 2454 6
 • Poziom 23  
  Witam
  Posiadam drukarkę Kyocera fs-1010 z zamiennikiem. Wydrukowałem na niej około 2 tys stron. Od niedawna zaczęła brudzić. Chciałem się upewnić czy to faktycznie wina bębna czy innej części. Wg mnie bęben powinien brudzić cyklicznie całą kartkę, lub na całej długości. U mnie brud występuje na połowie strony na środku i po bokach. Jeżeli drukuje za jednym razem większą ilość kartek to brud ustępuje. Ale kolejnego dnia znów powraca. Przesyłam skan kartki z widocznym brudem. Może to wałki tak brudzą?
  Pozdrawiam
 • Poziom 39  
  Ja bym stawiał na rolkę pobierającą papier (+ew. sypiący się toner/zabrudzona tonerem drukarka), ale oczywiście mogę się mylić.
 • Specjalista KYOCERA
  Ten skan jest jakiś dziwny, dla mnie bardzo niewyraźny.
  Możesz zamieścić inny?
 • Poziom 23  
  Zamieszczam skan górnej części kartki gdzie występuje defekt. Przy skanowaniu musiałem wyłączyć rozjaśnianie bo wychodził biały skan i nie było widać tego co chciałem wam pokazać. Po powiększeniu widać wszystko.
  Kyocera FS-1010 - Drukarka brudzi do połowy strony, wina bębna?
 • Poziom 27  
  Listwa bębna przepuszcza i tyle w temacie. Pozdrawiam.
 • Poziom 27  
  Moim zdaniem jest do wyczyszczenia cały moduł bębna łącznie z wyjęciem i umyciem listwy czyszczącej. Bęben jest przepełniony i nadmiar toneru wydostaje się przez listwę lub zwyczajnie jest ona zabrudzona.