Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch SMS50E02EU-pozostawia wodę na dnie komory mycia nie wyświetla żadnego błęd

pawelpeda 11 Oct 2013 21:40 4806 7
    pawelpeda
    Level 2  
    Zmywarka po zakończeniu cyklu pozostawia wodę na dnie komory mycia (jakieś 10 cm). Nie wyświetla żadnego błędu. Sprawdziłem i wyczyściłem sitka. Szukam opisu trybu serwisowego w który wchodzi się poprzez przytrzymanie przycisku START podczas włączania urządzenia. Mam podejrzenia, że moja 3 letnia pociecha mogła tam coś przypadkiem przestawić. Lubi włączać zmywarkę a raz nie wyłączyłem jej z prądu.
    mrhari
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Zaryzykuję stwierdzenie że tak ma być. Było wcześniej inaczej?
    pawelpeda
    Level 2  
    Przez ostatnie 4 lata użytkowania zmywarki po zakończeniu cyklu mycia w na dnie komory myjącej ponad sitkiem z filtrami nie pozostawała woda. Problem pojawił się tydzień temu. W związku z zaistniałym problemem naczynia pozostają mokre. Wcześniej otwierając urządzenie zaraz po zakończeniu cyklu mycia naczynia były suche i ciepłe.
    Dominik1972
    Level 15  
    Pompka w zmywarce pracuje określony czas jak nie wypompuje to woda może zostać. Sprawdź odpływ czy nie przytkany
    Stachu0204
    Level 15  
    Skoro naczynia mokre, to jest szansa, że zmywarka nie grzeje. Uruchomić najkrótszy program zmywania (nie plukanie) i sprawdzić czy zagrzeje po 5-10min.
    krik
    Level 9  
    mam to samo w zmywarce Siemens SN 25M880EU. Nie suszy naczyń i pozostaje trochę wody na dnie. Płaszcz wodny wyczyszczony. Grzałka grzeje bo w pierwszej części programu ścianki są ciepłe...
    egon42
    Level 37  
    Ja zawsze przy tego typu problemach odłączam odpływ od kanalizacji podstawiam wiadro i sprawdzam jak jest wypompowywana woda.
    krik wrote:
    Grzałka grzeje bo w pierwszej części programu ścianki są ciepłe.
    Trzeba sprawdzić czy po ostatnim myciu naczynia są gorące a nie na początku, co po grzaniu na początku jak później były by 3 mycia w zimnej wodzie.
    pawelpeda
    Level 2  
    Przyczyną awarii bytł u mnie elektrozawór znajdujący się pod płaczczem z prawej strony.
    Nie domykanie się zaworu powodowało wyciek wody z płaszcza do komory myjącej.
    Na skutek tego zmywarka szybko się ochładzała i naczynia pozostawały mokre.
    Elektrozawór był tak zardzewiały że konieczna była wymiana na nowy.
    Po kontakcie e-mail z serwisem Bosch-a zadzwonił do mnie techniki
    w i postawił taką włanie trafną diagnozę.
    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pomoc zamykam temat.

Dodano po 1 [minuty]:

Bosch SMS50E02EU-pozostawia wodę na dnie komory mycia nie wyświetla żadnego błęd

https://obrazki.elektroda.pl/8339138400_1382026889.jpg