Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop HP EliteBook 8540w nie widzi dysku zewnętrznego WD Elements 1048

11 Oct 2013 23:40 2637 3
  • Level 2  
    Witam!

Na wstępie dodam, że wbrew pozorom użyłem opcji szukaj, znalazłem wiele tematów i rady z nich próbowałem wdrożyć w życie, nieskutecznie.

Zacząłem od sprawdzenia czy dysk działa. Lampka się pali, coś tam hałasuje. Znaczy zasilany jest poprawnie. Wyświetliłem podpięte pod laptop urządzenia, ewidentnie jest obiekt "przenośnego dysku" który znika gdy odpinam dysk. Udałem się następnie w do zarządzania dyskami, licząc że naprawię zupełnie mój maluczki problem, i tu pojawiła się ściana.

W dolnym prawym oknie, ewidentnie widac mój dysk. Jest "online" odpowiednia wielkość. w wyższym oknie(o widoku listy) jednak go nie ma. Nie zraziłem się tym na początku i próbowałem mu przypisać jakąś literę. I tu się okazuję że nie mogę, gdyż widok nie jest odświeżony. Zatem odświeżam, i nic. Wyłączam okno, włączam jeszcze raz, ten sam problem. Wyłączam komputer, włączam...nadal nic. Jestem w kropce i naprawdę nie wiem co robić.

Bardzo przepraszam jeśli, napisałem w nieodpowiednim miejscu, lub też jakimś cudem ktoś gdzieś w zamierzchłej przeszłości miał ten problem i go rozwiązał a ja tego nie znalazłem. Jestem dość zdesperowany.
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 18  
    Witaj.
    Czy ten dysk działał wcześniej na tym komputerze? Czy działa na innym?
    Czy w komputerze było coś zmieniane?

Miałem taki sam problem z dyskami wewnętrznymi przy próbie stworzenia RAID-u w iwndows 7. Okazało się że miałem jeden dysk w starym standardzie (512 bytes/sektor) a drugi w nowym tzw advanced format (4096 bytes/sektor).
  • Level 2  
    Dysk perfekcyjnie chodzi na dowolnym innym komputerze(lub też laptopie). W samym Laptopie nic nie było zmieniane, posiada dwa standarowe dyski(c i d oraz napęd) oraz dwa jakieś "wirtualne" stworzone przez oprogramowanie HP(nawet dobrze nie wiem co to jest)
  • Level 18  
    Spróbuj może przydzielić literę używając komendy DISKPART z wiersza poleceń. Uruchom wiersz polecen (CMD) jako administrator.

DISKPART enter
    LIST DISK enter
    SELECT DISK [ktoremu dyskowi chcesz przydzielic litere] enter
    LIST PARTITION enter
    SELECT PARTITION [numer partycji...] enter
    ASSIGN enter

To powinno przydzielić partycji pierwszą wolną literę.
    Jeżeli chcesz inną (musi być wolna) możesz użyć komendy
    ASSIGN LETTER=[litera dysku] enter