Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kia sorento jc 2.5 crdi 140km - sorento nie odpala

12 Paź 2013 10:08 8598 6
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie mam problem z moim kia nie odpala
    objawy są następujące przez kilka dni był problem z odpalaniem na ciepłym silniku, podczas jazdy po dodaniu gazu silnik gasł i był problem z odpaleniem. Pojechałem wiec na komputer wyskoczył błąd silnika "usterka mechaniczna" sprawdziliśmy od razu ciśnienie paliwa podczas odpalania i było troszkę przy niskie. Wracając do domu zgasł mi jeszcze kilka razy ale jakoś odpalał. Rano zmieniłem filtr paliwa odpowietrzyłem i już nie odpala. Próbowałem jeszcze na plaka odpalił wyciągną paliwo z filtra i zgasł. Proszę o pomoc.
  • Poziom 15  
    A jakie jest ciśnienie paliwa ? Miałem kiedyś KIA z podobnym problemem, tylko, że odpalała po długim kręceniu. Okazała się listwa wtryskowa uszkodzona, była robiona pompa i wtryski wcześniej.
  • Poziom 33  
    Pompką ręczną jak pompujesz to zaciaga ze zbiornika poprzez filtr?
    Popatrz dokladnie czy niepomyliles sobie wezykow przy filtrze bo jest tam taka opcja i dlatego ci wogole teraz nieodpala.
    Jezeli wszystko ok to masz problem z cisnieniem na railu.
    Odnosnie diagnozy kompterowej to co to a sprzet ze pokazal usterke mechaniczna?
  • Poziom 2  
    dziś rano bylem w garażu i już nawet nie pompowała pompka mechaniczna paliwa. Nie pamiętam jakie dokładnie było ciśnienie ale nie duża różnica była niż na odpalonym
  • Poziom 2  
    okazało się iż wtryski były już wypracowane
  • Poziom 2  
    miałem ten sam problem auto gaslo podczas jazdy okazało sie ze w baku łuszczyła sie farba i zakleiła sitko przez które przechodzi paliwo. wydałem kupe kasy na czujniki paliwa bo tak zawsze pokazywał komputer ,wymieniłem filtr na drogi i dalej nic .wkoncu wyczytałem o tym baku i sam to naprawiłem do dziś auto smiga. mechanikowi opadła kopara jak mu powiedziałem o przyczynie .komputer zawsze pokazywał za niskie cisnienie paliwa .wystarczylo wyrzucic farbe ktora zbierała sie w baku w tym plastikowym zbiorniku z pływakiem .wystarczy podniesc tylną kanape i odkrecic pare śrubek .
  • Poziom 9  
    Kolego to normalne. KIA ma błąd fabryczny . Zastosowanie bo komponentów a właściwie rozpuszczalników spowodowało złuszczanie się lakieru.
    Można wymienić zbiornik - ciut drogo
    Czyścić smok w baku. - ja tak robię
    Koniecznie wymienić filtr paliwa
    I jeśli nie zakorbi należy wymienić regulator ciśnienia pompy HP.
    Ha tak zrobiłem i jest dobrze. Koszt regards to 350 400 płn
    Dostępny BOSCH
    Pozdrawiam