Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6210 - Aktualizacja oprogramowania i aktywacja NetMonitora

12 Paź 2013 12:44 3252 10
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post

Poziom 24  
    Kabel USB do tego raczej nie - do flashowania potrzebny jest archaiczny wynalazek nazywany flasherem Dejana lub jakiś box serwisowy - JAF, MT-Box, itp.

A kabel to FBus pod port RS-232 tylko był.

Nokia 6210 - kiedy to było.

Logo Manager... Mi ostatnio się Siemens do danych trafił - już nigdzie nie mogłem znaleźć programów w sieci.

• Poziom 24  
    dxxx napisał:

Logo Manager... Mi ostatnio się Siemens do danych trafił - już nigdzie nie mogłem znaleźć programów w sieci.

A mówią, że jak coś raz trafi do sieci to nie ginie. Ja trafiałem tylko na linki do nieaktywnych stron.

• Poziom 24  
    Daj komuś zarobić :D

Nawet jak zbudujesz flasher dejana to zostaje kwestia oprogramowania i komputera. Musisz mieć komputer ze złączem LPT i do tego nie wiem, czy soft tylko pod Win98 nie działczy.

Jak ktoś do mnie przychodzi, i mówi, że szuka lub ma sprawną Nokię 6210 lub 6310 to mu nie wierzę. Może 1 na 100 lub 200 działa. Od noszenia po kieszeniach płyty się uszkadzają i KAŻDY ma taki sam problem - telefon wyłącza się w kieszeni.

Z moją 6210 pożegnałem się w 2004 roku, 6310 jeszcze do 2008, może 2009 roku działała. Są miłośnicy tych modeli ale naprawdę ciężko spotkać działające sztuki. Technologia się rozwija - trzeba zmienić telefon.

Klienci kupują samochody z zestawami głośnomówiącymi do tych modeli - jakiś Mercedes tak ma. Szukają tych telefonów, a jak znajdą to zawsze coś jest z nimi nie tak.

Klient przyniósł mi raz 6310i i chciał, żeby zmienić mu oprogramowanie na jakieś tam, bo wyczytał, że dlatego mu nie działa z zestawem, bo ma zły soft.

Szukam i szukam i nie ma takiej wersji. Doczytał, że to o 6310 chodziło. Kupił 6310 i przynosi, ja szukam i szukam i nie ma.

W końcu ustaliłem, że to o 6210 chodzi. Klient kupił 6210. Nowy, nieoryginalny panel, nieoryginalna bateria. Telefon padł po tygodniu od kupna. Nie udało mi się go przywrócić do życia.

Historii o 6210/6310 czy 6310i są setki.

Chociaż - ja w tym roku robiłem simlocka z zafoliowanej oryginalnie sztuki, obudowa baterii jeszcze porowata. Stan IGŁA. Ktoś wyjął ją po 10 latach z szuflady i zaczął używać.
  • Poziom 31  
    Na znanym portalu aukcyjnym były niedawno do sprzedania takie kable za grosze.
  • Poziom 34  
    Flasher Dejana to jedno, a kabel mbus/fbus do sum kontrolnych i uaktywnienia netmonitora itd to drugie. O ile pierwszy można jeszcze gdzieś znaleźć to z drugim nie tak łatwo. No i oprogramowanie, które działało na xp, bądź win 98.
  • Poziom 31  
    Tak jak pisałem wyżej można taki kabel bez problemu zakupić za grosze. Zarówno mbus jak do flashowania po lpt.

Co do działania na xp instaluje się sterownik portu i wszystko działa bez problemu.