Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

esam 5500 delonghi - zbyt mocno zmielona kawa - brak rozwiazania

ktosikowy 12 Paź 2013 13:48 3783 5
  • #1 12 Paź 2013 13:48
    ktosikowy
    Poziom 10  

Witam jak w temacie. Sprawa dotyczy komunikatu zbyt mocna zmielona kawa. Oczywiscie wykonywalem wszystkie czynnosci jakie wskazywal ekspres. Wlozylem dysze i leciala para, podczas robienia kawy, skrecilem mlynek na grubsze ziarna z godnie z zaleceniem z instukcji. Pomagala na dwie kawy najwyzej, kolejna proba zrobienia kawy konczyla sie tym, ze mlynek zmielil kawe, i w polowie jej robienia przerywal imwyskakiwal komunikat zbyt mocna zmielona kawa, gdy komunikat ten pojawial sie podczas wlaczenia ekspresu i slychac bylo jakby odglos gotowanej wody, zanioslem do serwisu. W seriwsu odebralem, podobno serwisant zresetowal cos i wszystko jest okej. Przynioslem do domu wlaczam i pojawia sie znajomy komunikat, ktory pomwykonaniu czynnosci nadal widnieje na panelu. Wkurzony juz nieco, ponownie zawiozlem do serwisu delonghi czekam cierpliwie, choc serwisant zarzekal sie ze wszystko jest okej. Co zrobic jak wroci ekspres i problem bedzie nadal? No pewnikiem zawioze go ponownie, ale moze macie jakies sugestie abym przekazal je serwisantowi aby prawidlowo wzial sie za problem, moze zadzwonic do delonghi? sam juz nie wiem. Zbyt drogi sprzet jak dla mnie aby odpuscic.

0 5
  • #2 15 Paź 2013 18:14
    phione
    Poziom 2  

Witam mam ten sam objaw w moim ekspresie , tez oddałem do serwisu po odebraniu zrobił 3 kawy i to samo .... Jak byś wiedział coś więcej, proszę napisz.

0
  • #3 27 Paź 2013 09:27
    ktosikowy
    Poziom 10  

witam kolegę zabrałem się do problemu profesjonalnie. I minęło dwa tygodnie jak ekspres chodzi bezwarayjnie. Zatem wziałem instrukcje i porządnie przeczytałem. Złapałem się, że jednej rzeczy nie robiłem tak jak było trzeba, automat zaparzający owszem czyściłem ale tak pobieżnie. Wyciągnąłem automat zaparzający zanurzyłem cały na pół godziny w ciepłej wodzie, bez detergentu. Cały syf wyleciał. Ekspres ten ma bardzo czułą elektronikę która wyczuwała drobinki w środku zaparzacza i stąd ciągle ten komunikat nawet jak zmieniło się grubość mielenia kawy.

no i po tygodniu problem powrócił......
    zbyt mocno zmielono kawa.......
    komunikat pojawia się nawet podczas proby spieniania mleka
    masakra.
    nadomiar złego moja zonka jak się dowiedziałem co miesac czyscila zaparzacz zgodnie z instrukcja wiec ... to nie to....
    czekam na jakies rozwiązania?
    napisałem meila do Delonghi ciekawe czy mnie nie oleją..:)

0
  • #4 10 Lis 2013 19:25
    ktosikowy
    Poziom 10  

Ekspres pojechal do innego serwisu oddalonego o 500 km:-) od tamtego. Telefonicznie jeszcze przed wyslaniem ekspresu po podaniu i opisaniu usterki, dowiedzialem sie ze problem moze dotyczyc przeplywomierza lub elektroniki z przewaga na przeplywomierz. Takze czekam na odbior. Po wszystkim poinformuje bo jak widze po innych forach problem z ekspresami delonghi " zbyt drobno zmielona kawa " pozostaje bez rozwiazania.

0
  • #5 14 Lis 2013 22:44
    ktosikowy
    Poziom 10  

Informacji ciag dalszy : serwisanci dopatrzyli sie usterki w postaci przeplywomierza, zamowili czesci i czekaja.... Jest jesze jedna czesc ktora zamierzaja wymienic w przypadku gdyby przeplywomierz nie poradzil sobie ale bedziemy o tym mowic pozniej zatem czekam, dam znac o postepach

0
  • #6 20 Lis 2013 18:26
    phione
    Poziom 2  

Witam, mam już ekspres ,w moim wymieniony przepływomierz i :-) wszystko działa poprawnie

Dodano po 1 [minuty]:

aaa bym zapomniał koszt usługi jedyna 100 . Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo