Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz RH Sound MPA900QF - Bydgoszcz

12 Paź 2013 14:09 1986 3
  • Poziom 9  
    Witam, jak w temacie jestem "szczęśliwym" posiadaczem tego oto urządzenia : )

Podczas eksploatacji, (podłączone 3 głośniki każdy do oddzielnego wejścia - Holywood coś tam) mamy pewien problem. Jak ma lecieć muzyka to wszystko jest OK, natomiast jeżeli próbujemy nadawać przez mikrofon to bach zaczyna przerywać i pikać. Maksymalnie możemy ustawić na najmniejszą głośność na kilkustopniowej skali, powyżej zawsze przerywa. Próbowaliśmy szukać serwisu w Bydgoszczy ale ciężko kogoś znaleźć, tak więc szukamy kogoś kto by nam naprawił ten złom.

Liczę się jednak z tym, że wymagany będzie jednak nowy wzmacniacz. Jesteście w stanie coś polecić do tego zestawu co mamy?? Nagłośnienie jest używane do prowadzenia dopingu na meczach piłkarskich. Dodam, że jestem kompletnym LAIKIEM w tym temacie :)
  • Poziom 43  
    bujakaman napisał:
    podłączone 3 głośniki

Jakie? Podaj dokładne parametry, lub model.

bujakaman napisał:
    każdy do oddzielnego wejścia

Głośniki podłącza się do WYJŚĆ.

bujakaman napisał:
    to bach zaczyna przerywać i pikać.

Sprawdzić kabel mikrofonowy i sam mikrofon.

bujakaman napisał:
    Próbowaliśmy szukać serwisu w Bydgoszczy

To duże miasto, więc nie uwierzę w to, że nie ma tam żadnego serwisu elektronicznego/RTV.

bujakaman napisał:
    Jesteście w stanie coś polecić do tego zestawu co mamy?

Jesteśmy, ale nie wiemy jaki zestaw macie - no może oprócz RH Sound MPA 900QF.

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Mam w szkole ten Wzmak RH Sound MPA 900QF. Bardzo fajny, mocny. Nie mam z nim ŻADNYCH problemów a stoi cały czas w zawilgoconym pomieszczeniu, gdzie ściany to jeden wielki GRZYB ... :/ I przeciekająca rura kanalizacyjna na suficie...

Jedyny mankament to fakt, że ma tandetnie wykonane wyjścia.

A podłączyłeś pod to kolumny radiowęzłowe ?? Bo to ma 100V zasilanie....
    I działa zupełnie inaczej niż zwykły wzmacniacz...

Jak masz radiowęzłowe kolumny to weź zrób tzw. Mostek - wszystkie czerwone drutem złącz razem i z tego wypuść sygnał. Odkąd przyszedłem do Szkoły tak było i nigdy nie było z nim problemów, jest moc, jest czystość dźwięku...

Ja bym bardziej sprawdził mikrofon i przewody...
  • Poziom 32  
    REPSOL46 napisał:
    Mam w szkole ten Wzmak RH Sound MPA 900QF. Bardzo fajny, mocny. Nie mam z nim ŻADNYCH problemów a stoi cały czas w zawilgoconym pomieszczeniu, gdzie ściany to jeden wielki GRZYB ... :/ I przeciekająca rura kanalizacyjna na suficie...

Jedyny mankament to fakt, że ma tandetnie wykonane wyjścia.

A podłączyłeś pod to kolumny radiowęzłowe ?? Bo to ma 100V zasilanie....
    I działa zupełnie inaczej niż zwykły wzmacniacz...

Jak masz radiowęzłowe kolumny to weź zrób tzw. Mostek - wszystkie czerwone drutem złącz razem i z tego wypuść sygnał. Odkąd przyszedłem do Szkoły tak było i nigdy nie było z nim problemów, jest moc, jest czystość dźwięku...

Ja bym bardziej sprawdził mikrofon i przewody...

Moja propozycja dla kolegi i innych:

Cytat:
    http://100-volt.pl/nagłośnienia-radiowęzłowe-podstawowe-informacje-o-technice-100v

Może coś się rozjaśni.