Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Primera P12 2.2 dCi - nie kręci rozrusznikiem, nie odpala

12 Paź 2013 14:47 6792 4
  • Poziom 9  
    Witam i błagam o pomoc.
    Wczoraj nasz samochód odmówił posłuszeństwa przy odpalaniu. Żona wsiadła do samochodu a tu rozrusznik nie kręci i tak od wczoraj już pewnie z 250 razy próbowaliśmy odpalić, jak tylko rozrusznik zakręci to odpala od razu. Gdyby tylko chciał zakręcić za każdym razem.

Więc co próbowałem zrobić żeby wyeliminować problem
    - nowy akumulator, naładowany prostownikiem na 100%
    - wyczyszczone klemy, poprawione masy na karoserii i silniku

jak wezmę multimetr to wszędzie w stanie spoczynku mam około 12,3V (akumulator + masa w różnych miejscach na osprzęcie i karoserii).

Stan napięcia akumulatora w różnych momentach:
    - W stanie całkowitego spoczynku, wszystko wyłączone: 12,70V
    - Pierwsze przekręcenie kluczyka - włączone radio i licznik: 12,30V
    - W momencie próby rozruchu, oczywiście rozrusznik nie kręci: 12,30V

Proszę o pomoc bo już mi ręce opadają. (aha! próbuję kluczykiem z immobilizerem, zresztą ten jest zzczytywany o czym świadczy mignięcie kontrolki od NATS)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    ensimek napisał:
    jak tylko rozrusznik zakręci to odpala od razu.

czyli wygląda, że jedyny problem, to rozrusznik. Więc do sprawdzenia, co się na nim dzieje z zasilaniami i sam podzespół do przeglądu.
  • Poziom 16  
    U mnie było podobnie jak zaczęła padać stacyjka, oddałem do mechanika za 150 naprawili i już odpala bez żadnego problemu.
  • Poziom 11  
    A ja spróbowałbym jeszcze włożyć kluczyk do stacyjki przekręcić na zapłon i przewodem podać bezpośrednio z akumulatora plus do rozrusznika na ten cienki przewód.Jeżeli zakręci to stacyjka,jak nie to rozrusznik.
  • Poziom 1  
    Witam posiadam nissana p-12 w 2.2 dci z 2003r od pół roku i jeśli chodzi o odpalanie to nie mam żadnych problemów poza radiem cd drzwiami a tak ogólnie to auto oki pozdrawiam
    Moderowany przez Pawel wawa:

Blokada pisania, do czasu, aż zrozumiesz te dwa punkty regulaminu: 3.1.11. Zabronione jest publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
    3.1.19. Zabronione jest publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych.