Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 407 2.7 SW - Sterownik SID201 jak a może czym wkodować wtryski

12 Paź 2013 14:58 3864 12
  • Poziom 11  
    Witajcie

Dopiero "wdepnąłem" w temat diesli, HDI, CR i innego szajsu z którym nie chciałem mieć nic do czynienia. Ale stało się. Kupiłem takie auto z uszkodzoym silnikiem który wymieniłem ale ECU pozostało stare. Teraz chciałbym wkodować wtryski bo po odpaleniu z deka nim telepie i w PP2000 widać ze ma spore korekty na poszczególnych wtryskach i pewnie brakuje tego kodowania wtrysków.
    A więc do sedna: czy pp2000 lub diagboxem można wprogramować wtryskiwacze ? Bo ja takiej opcji nie potrafię znaleźć przy tym sterowniku a przy innych silnikach (1.6HDI) ona tam jest. Wchodze w ECU - telekodowanie i tam mam pozycję "Klasa wtryskiwaczy" Jedyne co mogę tam wybrać to "wszystkie pojazdy". Czy potrzebne jest do tego jednak specjalistyczne oprogramowanie ? A może się nie koduje w tym sterowniku ?
    Z góry jestem wdzięczny za wszelkie sugestie bo nie chciałbym żeby ten silnik mi padł przez taką głupotę bo krew mnie zaleje normalnie wtedy.

Pozdrawiam wszystkich

Krzysiek Peugeot 407 2.7 SW - Sterownik SID201 jak a może czym wkodować wtryski
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 13  
    Też poszukuje odpowiedzi na podobne pytanie bo od kilku tygodni jestem posiadaczem Puga
  • Poziom 11  
    ja chyba podjade do ASO bo nikt nie jest w stanie udzielić mi odpowiedzi. A w ASO 150 zł. Postaram się podejrzeć jak to robią.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 13  
    Ja byłem zaraz po zakupie auta w Mińsku Maz 140zł(mam problemy ze skrzynią 2tronic)
    jak mi gościu zsumował ile muszę wydać na naprawę to usiadłem
    - on nie analizował co jest przyczyną problemów, on stosował się do "procedury" naprawy , mam błąd - brak komunikacji na szynie CAN - decyzja wymiana modułu
    kalkulatora skrzyni biegów. a o sprawdzeniu wiązki nie wspomniał , sam sprawdziłem część wiązki i poprawiłem co nieco (była przecięta w kolizji najpewniej)
    Jasne podejrzyj , wiedza dla ludzi który chcą się czegoś nauczyć i pobawić hobbistycznie jest bezcenna.
  • Poziom 11  
    póki co zadałem zapytanie na paru forach i nie mam żadnej odpowiedzi. Mam PP2000 i diagboxa którym wkodowałem już wtryski w paru autach ale tu po prostu nie ma żadnego menu. Chyba ze wykupię sobie na dzien dostęp do Peugeot Boxa i tam odszukam procedury dla tego silnika. TO może być jakiś pomysł.
  • Poziom 13  
    Ja tez zadałem kilka pytań na różnych forach ale jak na razie bez odzewu
    Ja co prawda mam inne auto bo 1007 i mam problemy z automatem skrzyni biegów
    Nie mam już dostępu do KTS bo kolega ma zablokowaną licencję, mam dostęp do PP2000 ale jeszcze nie wiem za bardzo jak to używać , ja znów poszukuję schematu elektrycznego do mojego auta , elektrycznie to podejscie do tych aut jest podobne , wszystko idzie przez sterownik BSI do modułu ECU no i wszechwładna szyna CAN .
    Kombinuję zrobić sobie interfejs do szyny CAN i troszkę pobawić się samymi codami przez terminal ale za mało jeszcze umiem. W jaki sposób wykupić dostęp do BOX-a?
    morze moglibyśmy coś wspólnie za jedną sesją wyciągnąć istotnego?
  • Poziom 11  
    w takim razie jak sie zaloguję to postaram się ściągnąć schemat. Podaj więcej informacji o aucie albo VIN
  • Poziom 13  
    W takim razie podam auto 1007 2005r 16i półautomat ,
    VF3KMNFUC20018585
    Jeśli możesz ściągnąć schemat będę wielce zobowiązany.

piotr
  • Poziom 22  
    Z tego co wiem tam się wtrysków nie koduje, wtryski zakładałeś nowe?
  • Użytkownik obserwowany
    wtrysków sie nie koduje , masz grupy selekcyjne
  • Poziom 11  
    kupiłem nowy silnik kompletny z wtryskami, nic nie przekładałem tylko podłączyłem pod stary komputer. Czyli mam rozumieć, ze w ECU nic nie koduję z powodu wymiany silnika na nowy ?
  • Poziom 8  
    miałem podobny problem w citroenie c4 z silnikiem 1.6hdi z tym że używalem lexi i tam była opcja telekodowanie i trzeba bylo z obudowy wtrysku odczytać klase
  • Poziom 11  
    majsster, fiodek - mieliście rację. W tym dokładnie silniku trzeba zakładać parowane wtryski i nie ma żadnego kodowania. A korekty po tym jak za radą doświadczonych dieslowców zacząłem dolewać mixolu do ON - znacznie sie zmniejszyły i autem już nie telepie