Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG LN5400 - Dźwięk na wzmacniaczu

jokerpl 12 Paź 2013 17:09 1752 8
  • #1 12 Paź 2013 17:09
    jokerpl
    Poziom 8  

Witam,
    Kupiłem kilka dni temu telewizor LG 42LN5400 i chciałem podłączyć do niego wzmacniacz stereo, kupiłem specjalnie do tego przejściówkę EURO -> Chinch, niestety okazało się że nie będzie działać przy odtwarzaniu filmów z USB (a głownie do tego używam TV) wg informacji które wygrzebałem na forum dźwięk powinien zadzialać przy odtwarzaniu z anteny, nie jestem w stanie tego zweryfikować bo anteny nie mam, a przetwornik cyfrowo-analogowy kosztuje fortune.
    Na dniach planuje podpiąć multiroom cyfrowego polsatu, widziałem w specyfikacji dekodera (HD 3000) że posiada złącze Hdmi, Usb i Euro, wtedy dysk z filmami móglbym podpiać do dekodera, ale jeśli podepne dekoder przez HDMI do telewizora, to Euro z telewizora będzie przesyłac dźwięk do wzmacniacza? czy może wzmacniacz powinienem podłączyć do dekodera przez przejściówkę Euro -> Chinch i wtedy dźwięk będzie szedł do wzmacniacza a obraz do TV? A może żadna z tych opcji?

0 8
  • #2 12 Paź 2013 19:50
    mihal2002
    Poziom 43  

jokerpl napisał:
    jeśli podepne dekoder przez HDMI do telewizora, to Euro z telewizora będzie przesyłac dźwięk do wzmacniacza?

A w jaki sposób TV przerobi sygnał z cyfrowego do analoga?
    jokerpl napisał:
    wtedy dysk z filmami móglbym podpiać do dekodera

Pewny jesteś że zadziała?
    jokerpl napisał:
    czy może wzmacniacz powinienem podłączyć do dekodera przez przejściówkę Euro -> Chinch i wtedy dźwięk będzie szedł do wzmacniacza a obraz do TV?

Tu coś myślisz a le efekt ???

0
  • #3 13 Paź 2013 10:18
    jokerpl
    Poziom 8  

jokerpl napisał:
    czy może wzmacniacz powinienem podłączyć do dekodera przez przejściówkę Euro -> Chinch i wtedy dźwięk będzie szedł do wzmacniacza a obraz do TV?

Tu coś myślisz a le efekt ???[/quote]

a nie jest przypadkiem tak, że sytuacja będzie analogiczna do obecnej i jakkolwiek bym tego nie popodpinał to przy odtwarzaniu z USB dźwięku na wzmacniaczu nie będzie?
    Nie jestem elektrykiem/elektronikiem, jeśli jest jakaś opcja pozyskania dźwięku przy odtwarzaniu z USB to proszę o sugestie

0
  • #4 18 Paź 2013 00:04
    Pablo1964
    Moderator

Nie ma reguły ale najczęściej dźwięk z cyfrowych źródeł sygnału przesyłany jest wyłącznie na wyjścia cyfrowe.

0
  • #5 14 Paź 2015 08:12
    jokerpl
    Poziom 8  

pozwolę sobie nieco odświeżyć temat,
    a co jeśli kupię odtwarzacz blu-ray z wejściem USB, wtedy podłącze dysk z filmami przez USB a sygnał będzie przesyłany do TV przez HDMI, czy dźwięk będzie działał na wzmacniaczu?

0
  • #6 14 Paź 2015 17:00
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

jokerpl napisał:
    a co jeśli kupię odtwarzacz blu-ray z wejściem USB, wtedy podłącze dysk z filmami przez USB a sygnał będzie przesyłany do TV przez HDMI, czy dźwięk będzie działał na wzmacniaczu?

Przecież DVD, czy BR to urządzenie zewnętrzne - efekt ten sam co 2 lata wcześniej.

Jeśli to wzmacniacz stereo z wejściem optycznym (choć takowego nie spotkałem), to podłączyć BR bezpośrednio pod niego.

0
  • #7 14 Paź 2015 18:25
    jokerpl
    Poziom 8  

KOCUREK1970 napisał:
    jokerpl napisał:

Przecież DVD, czy BR to urządzenie zewnętrzne - efekt ten sam co 2 lata wcześniej.

Jeśli to wzmacniacz stereo z wejściem optycznym (choć takowego nie spotkałem), to podłączyć BR bezpośrednio pod niego.

wtedy podpinałem pendrive przez USB bezposrednio do TV i dźwięku nie było,
    ale jednocześnie miałem dekoder NC+ podłączony przez HDMI i dźwięk z programów nadawanych przez dekoder był

0
  • #8 14 Paź 2015 19:15
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Porty USB każdy z producentów traktuje po swojemu - w jednym sprzęcie działa, w innym ta sama konfiguracja nie działa.

0
  • #9 14 Paź 2015 21:25
    jokerpl
    Poziom 8  

czyli jeden rabin powie tak, drugi powie nie, dopóki nie przetestuje to się nie dowiem? :D

0