Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia Lumia 520 - Niebieskie zabarwienie ekranu

12 Paź 2013 17:28 6741 18
  • Poziom 7  
    Cześć, mam mały problem z moją Lumią 520. Od ponad tygodnia leżała rozładowana w szpitalnej szafce i po powrocie do domu postanowiłam w końcu ją naładować. Zaliczyłam niemiłą niespodziankę, ekran ma niebieskie zabarwienie,ledwo co widać literki na nim. Ktoś wie co to do diabła jest? Tel na gwarancji,nigdy mi nie upadł ani nic :|
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 26  
    Telefon nigdzie nie dostał wilgoci?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 13  
    Tak jak kolega napisał u góry być może po prostu zawilgł...
    Radze oddać go na gwarancję :)
  • Poziom 40  
    Czyli z gwarancją możesz się pożegnać :-)
    Czeka Cię naprawa odpłatna. Cena LCD to około 170 zł.
  • Poziom 7  
    Niby skąd jak było sucho w tej szafce..a sam telefon był jeszcze zapakowany w etui..i tu nagle coś takiego ;/ By the way to już drugi raz są problemy z tą Lumią - hitem była ''zwiecha'' kiedy ktoś do mnie dzwonił a ja nic o tym nie wiedziałam. Sygnał podobno był a u mnie ani widu ani słychu nadchodzącego połączenia.

P.S - Panowie ja naprawdę dbam o moje rzeczy ; (
  • Poziom 40  
    To oddaj na gwarancji lub wyślij bezpłatnie do Regenersis.
    Wtedy się wszystko okaże.
  • Poziom 7  
    No dobra jeśli ta usterka nie ustapi po hard resecie to idę ją oddać do naprawy ;/.
    Ale teraz powiedzcie mi jedno (wybaczcie,że pytam o sprawy,które być może są dla Was oczywiste,ale osłabiona po szpitalu jestem i nie myślę na pełnych obrotach) - skąd ja niby mam wziąć ewentualny dowód zakupu ( jesli poproszą o paragon w momencie oddawania Lumii do naprawy) skoro telefon został 'wzięty z salonu Plusa przez mojego Ojca w ramach przedłużenia abonamentu za symboliczną złotówczynę i dany mi w prezencie?Sama karta gwarancyjna wystarczy?
  • Poziom 26  
    Karta gwarancyjna ma wpięty w środku paragon/podpis, pieczątkę punktu i datę zakupu. Jeśli nie masz paragonu, a karta gwarancyjna jest niewypełniona to może była FV. Może być jej ksero, nawet bez danych kupującego. Oby tylko widniała pozycja z Twoim modelem z konkretnym numerem IMEI.
  • Poziom 7  
    Szukalam teraz w dokumentach i mam wydrukowaną kartkę z tekstem o przedłużeniu umowy na 12 m-cy,,danymi mojego taty,z tabelką w której widnieje model mojego telefonu i jego IMEI. Gwarancja jest podpieczętowana i opatrzona nalepką z pudełka. Mogę z tym iść oddać ją do naprawy w razie czego?Ja się kompletnie na tej całej ''papierologii'' nie znam ;/
  • Poziom 26  
    Weż te 2 rzeczy i udaj się do najbliższego salonu Plusa. Oni resztę za Ciebie załatwią.
  • Poziom 7  
    Zabieram się za hard reset.Jeśli to nie pomoże to zostaje tylko salon Plusa. Trzymajcie kciuki panowie.
  • Poziom 13  
    Hard Reset niestety niewiele w tej kwestii zdziała :(

Jest to wina podzespołów telefonu czyli w tym przypadku wyświetlacza. Jeżeli chcesz próbuj ale to chyba nie zadziała :/
  • Poziom 26  
    Oddając telefon do Nokii też straci, więc w tym momencie nic nie ryzykujesz. Na 99% nic to nie da.
  • Poziom 7  
    Ej Panowie nie smutać :P o dziwo hard reset zmienił to niebieskie zabarwienie ekranu na normalne,ale na razie nie zamykajmy tematu będę informować na bieżąco czy problem powrócił. Dane straciłam,ale co tam..muzykę zawsze można wgrać sobie na nowo :)

Dodano po 2 [godziny] 37 [minuty]:

Byłam w jedynym czynnym w niedzielę salonie Plusa w Tesco - notabene w tym samym z ktorego jest owa Lumia. Podpytałam co i jak i pracownik stwierdził,że jeszcze jedna maniana tego typu i bez szczypania się mam przynieść fona. Ale podobno ''od temperatury otoczenia często tak może być'' - cytuję tu szanownego Pana ;]
  • Poziom 7  
    Być może - postanowiłam że jeśli po 24h będzie to samo to idę do salonu Plusa. W sumie ten telefon służy mi tylko do rozmów z ojcem, ale byłoby mi go szkoda jakby się okazało że to jakaś usterka płyty głównej/ innych podzespołów.
  • Poziom 15  
    Większość ludzi na tym forum udziela się chyba tylko po to, żeby nabijać sobie ilość postów i punktów niefachowymi poradami, albo oczywistymi i nic nie wnoszącymi faktami, nie mając pojęcia ani doświadczenia. Najbardziej rozwalił mnie post z rozwarstwionym wyświetlaczem albo, że pożegnaj się z gwarancją i że czeka cię odpłatna naprawa i wymiana lcd z podaną ceną - kolego grubas skąd wziąłeś tą diagnozę? Chyba z d..y. Świadczy to o tym, że nawet nie miałeś w ręku takiej nokii z takim uszkodzeniem albo nie słyszałeś o tym problemie. Przecież kolega bajeczny88 tylko zasugerował, że telefon mógł być zawilgocony. Za niefachowe i szkodliwe porady powinien być przynajmniej czasowy ban na pisanie na forum.

Odnośnie problemu "Nokia Lumia 520 - Niebieskie zabarwienie ekranu"
    Jeżeli chce się komuś samemu zajmować problemem "niebieskiego ekranu" zamiast oddawać na gwarancję, co jest wskazane to należy:

- wykonać reset oprogramowania
    Wyłączamy telefon albo czekamy aż sam się wyłączy po niebieskim ekranie, ewentualnie resetujemy wyjęciem/włożeniem baterii bo oprogramowanie i tak jest uszkodzone a następnie włączamy telefon a potem szybko wciskamy i przytrzymujemy dolny przycisk głośności Vol down. Gdy pojawi się symbol "!" wciskamy kolejno guzik volume up, volume down a na końcu guzik włączania/wyłączania telefonu. Telefon przez chwile będzie się resetował do ustawień fabrycznych, po czym uruchomi się kreator pierwszego uruchomienia. Wskutek resetu wszystkie dane osobiste przepadną.

- wykonać aktualizację oprogramowania
    Pobrać i zainstalować ze strony producenta program nokia software updader w wersji 4.1.0 lub nowszej pod win7/8, podłączyć uprzednio zresetowany, uruchomiony i koniecznie naładowany telefon przewodem usb i postępować zgodnie ze wskazówkami programu)

A NAJLEPIEJ

- wykonać krok aktualizacji oprogramowania od razu
    Podłączyc telefon, zaznaczyć w programie NSU opcję "moje urządzenie się nie uruchamia" mając pewność, że bateria w telefonie jest naładowana przynajmniej do połowy! lub naładować ją u kogoś kto ma takie możliwości lub kompatybilny z tą baterią model telefonu. Gdy w programie pojawi się ekran oczekiwania na telefon, należy kombinacją guzików power i volume spowodować wykrycie telefonu przez program. Jak się zaczeka dłuższą chwilę na tym ekranie to wyświetli się podpowiedź.

Na przyszłość, żeby nie było przykrych niespodzianek z utratą zawartości telefonu, powinno się regularnie dokonywać kopi zapasowej programem Nokia Suite lub Nokia PC Suite, a wtedy czy po powrocie z serwisu, czy po "niebieskim ekranie" lub innych zdarzeniach zawsze można przywrócić dane nawet do innego telefonu. Najlepiej też nie dopuszczać do całkowitego rozładowania baterii zwłaszcza w tych lumiach na windowsie bo to jeden z powodów tego niebieskiego ekranu jak sobie poleżą rozładowane.