Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes w202 c180 czy wentylator na chlodnicy powinnien

stonkers 17 Mar 2005 16:47 6731 7
  • #1 17 Mar 2005 16:47
    stonkers
    Poziom 15  

chodzic caly czas nawet po odpaleniu zimnego silnika??
    Grzdzie miesci sie glowny sterownik silnika oraz orginalny imobilajzer jaki montuje Mercedes?
    Ile powinny wynosic obroty biegu jalowego i jak sie je ustawia?

auto to MB c180 z 93 roku

1 7
  • #2 17 Mar 2005 17:45
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 17 Mar 2005 18:00
    Gerri
    Spec od Mercedesów

> czy wentylator na chlodnicy powinnienchodzic caly czas nawet po odpaleniu zimnego silnika??

Nie, sterownik widać nie ma sygnału z któregoś z czujników silnika i wprowadził silnik w pracę awaryjną (dla bezpieczeństwa żeby się nie przegrzał załączony został wentylator, niedogrzanie jest bezpieczniejsze)

>Grzdzie miesci się glowny sterownik silnika oraz orginalny imobilajzer jaki montuje Mercedes?

A jaki tam jest układ wtryskowy? HFM czy PMS? Jaki jest kluczyk? Plastykowy czy jeszcze "scyzoryk"? W 93 roku nastąpiła zmiana.
    Poszukiwania radzę zacząć pod zbiornikiem spryskiwacza

>Ile powinny wynosic obroty biegu jalowego i jak się je ustawia?

Nie reguluje się. Wszelkie niekorzystne zmiany obrotów wynikają przeważnie z zakłoceń w pracy układu.

Pzdr.

0
  • #4 17 Mar 2005 19:07
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 17 Mar 2005 23:10
    Gerri
    Spec od Mercedesów

He, he. Przytoczyłem to, co w osobistym RAM-ie mi się kołatało. Faktem jest, że Gebbelsy nie zasypiają sterowników w popiele, może być tak, że w danym sterowniku funkcja jest dostępna, ale z jakichś powodów sterownik się popsuje; zamawiamy nowy, przychodzi ze zmienionym softem i dana funkcja już nie bangla :(
    Na wszelki wypadek przeprowadzę przy okazji badania porównawcze na reprezentatywnej liczbie egzemplarzy przedmiotowego modelu. :)

Pzdr.

0
  • #6 18 Mar 2005 07:59
    stonkers
    Poziom 15  

Witam
    Sory za pozna odpowiedz
    Kluczyk mam normalny bo to starszy model autoa, mercedes wprowadzil plastikowe pozniej.
    Co do ukladu wtryskowego to nieiwem- po czym to poznac?

0
  • #7 19 Mar 2005 20:06
    stonkers
    Poziom 15  

plis pomozcie mi, lub dajcie jakies wskazowki

0
  • #8 14 Lis 2005 10:18
    stonkers
    Poziom 15  

Witam
    W tym modelu jest Visco sprzegla na wentylatorze wiec wentylator kreci sie caly czas a gdy temperatura wyzsza kreci mocniej...
    Wiec nie zalezy to od sterownika ani elektryki..
    Problem rozwiazany

0