Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane Coupe 96 - Nie działają światła ale nie wszystkie

jan555 12 Paź 2013 20:29 2007 2
  • #1 12 Paź 2013 20:29
    jan555
    Poziom 10  

Wiec tak nie działają mi
    -światła pozycyjne-mijania z jednej strony z tyłu przy czym stop działa prawidłowo
    -światła cofania z obu stron
    -pozycyjne z przodu z obu stron

jako lajek sprawdziłem bezpieczniki świateł pozycyjnych oraz cofania, sprawdziłem czy jest prąd na wyjściach (jest jakiś minimalny z typu (0,1 do 0,6V) co wskazywałoby, że połączenie jest dobre i sprawdziłem też czy masy działają prawidłowo i działają.

Nie wiem już co robić i mam pytanie co dalej?

Moderowany przez Błażej:

Światła mijania z tyłu? Masz auto przystosowane do jazdy non stop na wstecznym?

0 2
  • #2 12 Paź 2013 20:56
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Nie ma mijania z tyłu - pozycyjne TAK.
    Sprawdz żarówke i mase.

0
  • #3 13 Paź 2013 01:21
    jan555
    Poziom 10  

Nie ma żadnych ale z jednej strony, jak już napisałem sprawdziłem to.

do zarówki odpowiedzialnej za stop i mijanie/pozycyjne idą tylko dwa kabelki + masa, jeden odpowiedzialny za stop a drugi wiecie za co. Sprawdziłem mase ale to że działa to widać po tym że działa stop bo korzysta z tej samej masy

Dodano po 3 [godziny] 26 [minuty]:

żeby mieć na razie tylne światło wyprowadziłem przewód napięciowy ze światła z drugiej strony i co się okazało zapaliło się podświetlenie wiatraków, sprawdzę jeszcze jutro bezpiecznik podświetlenia może to on jest kluczem do działania tych świateł

Dodano po 53 [minuty]:

Dowiedziałem się, że jeśli chodzi o światła to lepiej sprawdzić skrzynkę bezpieczników w komorze silnika, gdzie ona się znajduje?

Moderowany przez Błażej:

Jeszcze raz - z tyłu pojazdu NIE MA świateł mijania!!! Więc nie mogą one być zblokowane razem ze światłem stop!!!

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo