Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung R580 - nie działa ekran

muody21 12 Paź 2013 20:52 1626 0
    muody21
    Poziom 9  
    Witam wszystkich.

Mam następujący problem, mianowicie posiadam laptopa samsung r580 (i5) i nie do końca działa mi ekran, a ściślej nie skaluje się matryca karta graficzna nie widzi ekranu chyba że się ją trochę oszuka. Należy podpiąć ekran zewnętrzny pod vga telewizor albo monitor i ustawić rozdzielczość obsługiwaną przez wbudowany wyświetlacz, wtedy działa ale jak pisałem nie do końca czytaj ucina obraz.
    testowałem tylko na telewizorze więc zakres rozdzielczości ustawia się jak na 32 calach full hd. Jak próbuję reinstalować sterowniki (podczas sztucznie wywołanej pracy wyświetlacza) to w momencie kiedy sterownik grafiki sprawdza ekran/rozdzielczość ekran się wyłącza i tak już pozostaje.

Problem powstał w momencie albo przegrzania laptopa albo z powodu mojej nieudolnej próby rozkręcenia i wyczyszczenia laptopa.
    Nie sprawdzałem po wyłączeniu się laptopa czy wszystko ok i go rozkręciłem, po otwarciu stwierdziłem że nie podołam i laptopa złożyłem bez zbędnego gmerania(o ile można to powiedzieć o odłączeniu płyty głównej i wyjęciu jej z korpusu) po czym laptop trafił do znajomego elektronika, który nie specjalnie powiedział mi co przy nim zrobił po za sprawdzeniem złącz i złożeniem tego lepiej niż ja.

Laptop na tym wymuszonym trybie działania funkcjonował wtedy dobrze ponieważ sterowniki go widziały(ekran). Teraz jestem po reinstalacji systemu(sterowniki rozpoznały telewizor ponieważ ekran nie odpalał) i nijak nie mogę dojść czy jest to uszkodzenie związane z kartą graficzną, złączami, sterownikami, czy czym...

Próbowałem sztucznie zmusić laptopa do ustawienia rozdzielczości pod ekran 15.6 nie udało się.

Proszę pomóżcie znaleźć rozwiązanie albo na możliwość ustawienia prawidłowej rozdzielczości albo na przywrócenie lapka do poprzedniego stanu (tak wiem że serwis mi pomoże ale może uda się zrobić cokolwiek żeby to naprawić przy podstawowej znajomości tematu)

PS. dla wszystkich, którzy chcą po tym tekście napisać, że jak się człowiek nie zna to niech nie rusza powiem tylko że na tamtą chwilę sądziłem że podołam i że już dostałem nauczkę.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści