Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie bluetooth (usb-com) zawiesza terminal

cP1us 12 Paź 2013 21:33 1893 1
  • #1 12 Paź 2013 21:33
    cP1us
    Poziom 6  

Witam,
    Mam problem z podłączeniem się przez Putty (lub każdy inny terminal) do płytki USB->COM (Foca v2.2). Do płytki jest podłączony moduł bluetooth (ATB-BTM-222 firmy Atnel). Piny są podłączone napewno poprawnie, sprawdzałem na 3 komputerach i efekt jest taki, że Putty widzi port (COM5 w moim przypadku), otwiera sie terminal, jednak kursor "wisi" i nic nie moge wpisać. Łączyłem się do tej płytki z Bluetoothem używając komórki i wysyłałem do niej dane, wtedy Putty nadal nic nie wyświetlał jednak poprzez program Blue Terminal widziałem, że PC coś odbiera, jednak zamiast informację, które wysyłałem z komórki na terminalu pojawiały się zera (0x00)

na jednym komputerze (niestety nie moim), Putty działa poprawnie, Bluetooth odpowiada na komendy AT oraz widzę poprawne dane przy komunikacji, (dodam, że są to te same ustawienia: te same płytki, Putty, kabel, ta sama wersja sterowników FDTI i Windows 7), dodam tylko, że prędkość, na której próbuję zrealizować połączenie to 19200, (ustawiałem oczywiście na COMie też tą prędkość)

0 1
  • #2 18 Paź 2013 01:07
    cP1us
    Poziom 6  

Potrzebuję tego więc ponawiam pytanie oraz dosyłam dodatkowe informację.
    Z tego co się dowiedziałem, czasem na windows 7 64 bitowym (mamy takowy) występują błedy z FTDI (w moim przypadku zawsze z portu leci echo \0 na każdy znak), nie znalazłem natomiast jeszcze na to rozwiązania

0