Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kuchenka Amica Supernowa - Uszkodzenie termostatu

Grzegorz740 12 Oct 2013 21:52 13302 5
    Grzegorz740
    Level 36  
    Witam.

Rodzice posiadają kuchenkę gazową z piekarnikiem elektrycznym. Podczas pieczenia ciasta spód ciasta jest niedopieczony ( blady ) mimo ustawienia odpowiedniej temperatury . Wydaje mi się ,że jest coś nie tak z termostatem. Tak jakby grzałka nie rozgrzewała się do ustawionej temperatury.

W związku z tym mam pytanie. W jaki sposób sprawdzić termostat. Wydaje mi się ,że jest on elektroniczny. Może sprawdzić omomierzem termistor, tylko gdzie jest on umieszczony, które ewentualnie przewody dochodzą do termistora. I jak go ewentualnie wymienić. Czy może dokonać pomiarów w panelu sterującym ( do których pinów przyłożyć przyrząd ) . Gdzie jest ewentualnie umieszczony termostat.Jak kuchenka była nowa to nie było z nią problemów.
    Jedynie co było wymieniane to grzałka przez tatę z moją pomocą.

Wstawię zdjęcia przodu kuchenki dla pokazania jaka jest to kuchenka.

Kuchenka Amica Supernowa - Uszkodzenie termostatu Kuchenka Amica Supernowa - Uszkodzenie termostatu Kuchenka Amica Supernowa - Uszkodzenie termostatu

Będę wdzięczny za wszystkie porady w celu usunięcia usterki.

Pozdrawiam.

Grzegorz.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    nikusert
    Level 40  
    Witam
    Musisz sprawdzić czy wszystkie grzałki działają ,nie musi być wina temostatu.Termostat nie będzie elektroniczny,tylko tradycyjny z kapilarą.
    Grzegorz740
    Level 36  
    Dzięki nikusert za odpowiedź.

Wydaje mi się ,że grzałki grzeją, ale dla pewności sprawdzę je . Może nawet uda mi się je sprawdzić jutro.

Pokrętłem od ustawiania temperatury płynnie reguluję i z tego wnioskuję ,że może być elektroniczny. Mogę się mylić.
    nikusert
    Level 40  
    W termostatach zwykłych ,pokrętło też lekko chodzi.
    User removed account
    Level 1  
    Grzegorz740
    Level 36  
    Witam.

Po dokładnym sprawdzeniu termostatu okazało się ,że jest sprawny. Okazało się ,że jest kilka modeli zastosowanych grzałek w tym modelu kuchenki. Kupiłem inną grzałkę różniącą się kształtem i teraz jest wszystko w porządku.

Dziękuję za rady.

Temat zamykam.