Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka Amica Supernowa - Uszkodzenie termostatu

Grzegorz740 12 Paź 2013 21:52 8880 5
  • #1 12 Paź 2013 21:52
    Grzegorz740
    Poziom 28  

Witam.

Rodzice posiadają kuchenkę gazową z piekarnikiem elektrycznym. Podczas pieczenia ciasta spód ciasta jest niedopieczony ( blady ) mimo ustawienia odpowiedniej temperatury . Wydaje mi się ,że jest coś nie tak z termostatem. Tak jakby grzałka nie rozgrzewała się do ustawionej temperatury.

W związku z tym mam pytanie. W jaki sposób sprawdzić termostat. Wydaje mi się ,że jest on elektroniczny. Może sprawdzić omomierzem termistor, tylko gdzie jest on umieszczony, które ewentualnie przewody dochodzą do termistora. I jak go ewentualnie wymienić. Czy może dokonać pomiarów w panelu sterującym ( do których pinów przyłożyć przyrząd ) . Gdzie jest ewentualnie umieszczony termostat.Jak kuchenka była nowa to nie było z nią problemów.
    Jedynie co było wymieniane to grzałka przez tatę z moją pomocą.

Wstawię zdjęcia przodu kuchenki dla pokazania jaka jest to kuchenka.

Kuchenka Amica Supernowa - Uszkodzenie termostatu Kuchenka Amica Supernowa - Uszkodzenie termostatu Kuchenka Amica Supernowa - Uszkodzenie termostatu

Będę wdzięczny za wszystkie porady w celu usunięcia usterki.

Pozdrawiam.

Grzegorz.

0 5
  • Pomocny post
    #2 12 Paź 2013 22:05
    nikusert
    Poziom 37  

Witam
    Musisz sprawdzić czy wszystkie grzałki działają ,nie musi być wina temostatu.Termostat nie będzie elektroniczny,tylko tradycyjny z kapilarą.

0
  • #3 12 Paź 2013 22:27
    Grzegorz740
    Poziom 28  

Dzięki nikusert za odpowiedź.

Wydaje mi się ,że grzałki grzeją, ale dla pewności sprawdzę je . Może nawet uda mi się je sprawdzić jutro.

Pokrętłem od ustawiania temperatury płynnie reguluję i z tego wnioskuję ,że może być elektroniczny. Mogę się mylić.

2
  • #4 12 Paź 2013 22:32
    nikusert
    Poziom 37  

W termostatach zwykłych ,pokrętło też lekko chodzi.

0
  • #5 13 Paź 2013 07:57
    skryn
    Admin grupy AGD

Grzegorz740 napisał:
    Podczas pieczenia ciasta spód ciasta jest niedopieczony ( blady ) mimo ustawienia odpowiedniej temperatury .

Zostaw ten termostat. Jest niezniszczalny w tej kuchni.
    Pieczesz zapewne w pozycji "góra dół", a to wymaga użycia blachy koloru czarnego.

Kuchenka Amica Supernowa - Uszkodzenie termostatu

0
  • #6 13 Maj 2014 12:22
    Grzegorz740
    Poziom 28  

Witam.

Po dokładnym sprawdzeniu termostatu okazało się ,że jest sprawny. Okazało się ,że jest kilka modeli zastosowanych grzałek w tym modelu kuchenki. Kupiłem inną grzałkę różniącą się kształtem i teraz jest wszystko w porządku.

Dziękuję za rady.

Temat zamykam.

1