Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mini kompresor + drobne narzędzia pneumatyczne

12 Paź 2013 22:21 1977 4
  • Poziom 12  
    Witam! Ostatnio zastanawiałem się nad podłączeniem narzędzi pneumatycznych (pistolet do malowania , młot pneumatyczny , zszywacz) do mini kompresora. Bo jeżeli mini kompresor ma max. ciśnienie robocze 10 bar a te narzędzia dajmy na to taki pistolet pneumatyczny do malowania max 3 bary , jak sądzicie czy to przejdzie czy nie ? Od razu mówię że nie jestem żadnym profesjonalistą tak sobie majsterkuje i szukam najtańszego sposobu bo te kompresory/sprężarki to poniżej 150 nie istnieją.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Każde niższe ciśnienie od ciśnienia maksymalnego kompresora bez problemu uzyskasz za pomocą wyłącznika ciśnieniowego. Taki wyłącznik zamocowany na zbiorniku wyrównawczym wyłączy kompresor gdy ciśnienie osiągnie wartość nastawioną i włączy ponownie, gdy ciśnienie spadnie poniżej pewnej wartości.
    Zwykle są dwie śruby do regulacji:
    1-Wartość maksymalna
    2-Histereza (czyli różnica między ciśnieniem włączania i wyłączania kompresora)
    Ale z postu nie wynika, czy masz już konkretny kompresor .
    Także musisz mieć na uwadze bezpieczeństwo. Ciśnieniowe zasilanie młota pneumatycznego, to nie zabawa i wszelkie prowizorki mogą mieć fatalne skutki.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Musisz przecież mieć jeszcze jakiś zbiornik wyrównawczy, aby przy malowaniu mieć w miarę stabilne ciśnienie, a dla młota odpowiednio dużą chwilową wydajność. Zrozumiałem, że pozostałe elementy (zbiornik, węże, zawory) chcesz robić samodzielnie. Metalowa nakrętka czy okucie węża wystrzelone nawet pod takim ciśnieniem może zrobić krzywdę.
  • Poziom 12  
    Dzięki kolego za wyjaśnienie tych rzeczy. Temat zamykam.