Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit WES9X pojawia się kod F07

karpiuwes 12 Paź 2013 22:34 1905 4
  • #1 12 Paź 2013 22:34
    karpiuwes
    Poziom 2  

Witam wszystkich.
    Posiadam pralkę Indesit WES9x i od jakiegoś czasu pojawia sie błąd F07. Pralka zaczyna nabierac wody i za chwilę ją wypuszcza nie nalewając jej do pełna. Tak jest na każdym programie. Doczytałem się na formu że powinienem sprawdzic rezystancje na kilku stykach oraz że może to byc grzałka uszkodzona, presostat lub płyta. Zacząłem od sprawdzenia styków, nie wykazywały one żadnych nieprawidłowości. Następnie wymieniłem grzałkę i niestety pudło. Potem presostat i znowu pudło. Zastanawiam się czy jest sens wymieniac płytę. Bo jeżeli to znowu pudło to wydam 500 zł a moja pralka nadal nie będzie działała. Proszę o podpowiedź co powinienem zrobic lub sprawdzic z góry dziękuję.

0 4
  • #2 12 Paź 2013 23:47
    peter falk
    Specjalista AGD

Jaka jest rezystancja czujnika temperatury wody w Twojej pralce? Zmierz.

0
  • #3 13 Paź 2013 21:09
    karpiuwes
    Poziom 2  

Czy to jest ten czujnik który jest w uszczelce grzałki? Taki walec z jednym przewodem który trzeba przełożyc ze starej grzałki do nowej? Jeżeli to nie to prosze o podpowiedz gdzie on sie znajduje i jak wyglada.

0
  • #4 13 Paź 2013 21:30
    peter falk
    Specjalista AGD

karpiuwes napisał:
    Czy to jest ten czujnik który jest w uszczelce grzałki? Taki walec z jednym przewodem który trzeba przełożyc ze starej grzałki do nowej.

Ano. To je ono :) .
    I jeszcze raz sprawdź dokładnie połączenia grzałki z modułem.

0
  • #5 13 Paź 2013 22:00
    karpiuwes
    Poziom 2  

Brak rezystancji na czujniku.

0