Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iphone 3GS - Szuka sieci, znajduje i znowu szuka, rozłącza WiFi i Bluetooth

perolekino 12 Paź 2013 22:57 1851 3
  • #1 12 Paź 2013 22:57
    perolekino
    Poziom 2  

Pół dnia przeglądam podobne wątki ale nie znajduję rozwiązania problemu.

Iphone 3GS użytkowała żona jako telefon firmowy następnie pół roku temu przekazała mi. Zainstalowałem system 6.1.2 wszystko działało sprawnie aż do wczoraj gdy telefon zaczął szukać sieci (Virgin Moblie głównie wskazuje Play), znajdował potem znowu gubił. Gubił też WiFi i Bluetooth. Słuchałem sporo muzyki ze stacji internetowych używając Iphona połączonego przez Bluetooth ze wzmacniaczem na kolumnach.
    Gdy rozłącza się z WiFi od razu rozłącza Bluetooth.

Dziś upgadowałem system do 6.1.3. Na początku telefon działał sprawnie jak wcześniej ale po godzinie znowu zaczęły się problemy.
    Znalazłem poradę aby suszarką ogrzewać ten moduł ale nic to nie dało.

Podumowując telefon działa. Sieć, WiFi, bluetooth działa ale przerywa.

Nie był zalany, upadki zdarzały się ale dalej działał bez problemu. W dniu gdy zaczęły się problemy nie upadł.

0 3
  • #2 13 Paź 2013 05:57
    dxxx

Poziom 24  

Suszarka niewiele zdziała. Rozumiem, że rozebrałeś telefon i samą płytę główną grzejesz?

Przydałaby się stacja na gorące powietrze. Ale ja dzielę wygrzewanie płyty na takie przypadki:
    - 55% - uszkodzisz płytę główną, przestanie działać WiFi lub w ogóle zdechnie telefon
    - 40% - nic to nie da
    - 5% - brawo - udało się

0
  • #3 13 Paź 2013 08:30
    perolekino
    Poziom 2  

Suszarka to był nazwijmy to incydent. I tak rozkęcałem telefon aby sprawdzić czy jakaś taśma nie poluzowała się gdy wymieniałem baterię 2 tygodnie temu.
    Pogrzałem płytę główną i przy okazji w domu i nic.
    Ale nie opieram naprawy telefonu na tym rozwiązaniu.

0
  • #4 15 Gru 2013 12:25
    operus
    Poziom 10  

Wejdź w ustawienia>sieci komórkowe wyłącz 3g i i dane transmisji danych.
    Pozdrawiam

0