Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ASUS N73JN - Bluetooth code: openmedia

Zielu82 12 Oct 2013 23:38 1203 1
    Zielu82
    Level 11  
    Witam.

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem laptopa jak w tytule.
    Do dziś wszystko było z nim ok. ale....
    Podczas przesyłania plików z kompa na komórkę w programie NOKIA PC SUITE (wer. 7.1.180.94) poprzez połączenie bluetooth nastąpiło nagłe zerwanie połączenia (samoistnie podczas przesyłania plików).

Od tej pory bluetooth nie działa chociaż jest włączony (fn+F2), a przy wybieraniu połączenia w programie wyskakuje inf. jak na załączniku "prt sc" CODE: OPENMEDIA - podobno jakiś standardowy błąd bluetooth.

Nie mogę w menadżerze programów znaleźć sterowników.
    Jedynie w program files znalazłem folder WIDCOMM (chyba ze sterami do BT) oraz w
    dodaj/usuń programy również ślad aplikacji do BT.

Do momentu tej awarii nie było żadnych problemów z dodawaniem/wyszukiwaniem urządzeń z włączonym BT. Teraz nie można zsynchronizować kompa z niczym.

Myślałem, że może to wina programu NOKIA PC SUITE, więc odinstalowałęm i zainstalowałem drugi raz, ale nic to nie dało.
    Próbowałem też zainstalować sterowniki BluetoothDriverInstaller_x64.exe ale to chyba jest dla adaptera, a w laptopie jest chyba karta BT.

I tu wyczerpały się moje pomysły. Nie znam się na WINDOWS 7 - jeszcze.

Znalazłem na jakimś forum informację:

BT przestaje działać. Należy wtedy zrobić co następuje: uruchomić Edytor rejestru (Start -> Uruchom... -> regedit.exe), po czym przejść do klucza HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{e0cbf06c-cd8b-4647-bb8a-263b43f0f974} i go skasować.

Następnie wychodzimy z Edytora rejestru i uruchamiamy Menedżer urządzeń (Start -> Uruchom -> devmgmt.msc). Wskazujemy po kolei wszystkie urządzenia Bluetooth i je odinstalowujemy (Akcja -> Odinstaluj).

Po naciśnięciu przycisku Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu Windows odnajdzie nasze urządzenia i zainstaluje do nich poprawne sterowniki.

Autor:
    Piotr Palusiński
    MVP Windows Expert-Consumer

Może to jest dobre rozwiązanie, ale mi chodzi o połączenie laptopa z komórką (gdy potrzebuję), a nie myszki na stałe jako urządzenia.
    Nie bardzo rozumiem jakie sterowniki miałyby tu być pobrane, bo raczej nie do komórki.

Ma ktoś jakiś pomysł?
    Zielu82
    Level 11  
    Brak fachowców? :( Zamykam.