Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hyundai accent 1.3 benzyna 1996 nie wchodzi na pełne obroty

koniu2606 12 Oct 2013 23:40 1944 5
    koniu2606
    Level 2  
    mam hyundai accent 1.3 benzyna 1996 r. jechalem na rezerwie i wyciągnał benzyne do końca. wlałem 7l i na zaciąg odpalił i chodził dobrze po przejechaniu jakis 10 km zaczął zamulac i gasł. sprawdzilem świece, kable i wyczyściłem filtr paliwa był caly w takiej mazi jak kisiel. odpaliłem i nadal to samo. prosze o pomoc. z góry dziekuje.
    adamos.64
    Level 14  
    witam moim zdaniem powinieneś wymienić filtr paliwa na nowy ale trzeba wyczyścić wtryski bo jakiś szlam mógł przeciągnać się przez filtr
    koniu2606
    Level 2  
    odnosząc się do waszych odpowiedzi chciałem jeszcze zapytać jak wyczyścić wtryski i czy muszę też wyczyścić zbiornik paliwa. jeśli tak to w jaki sposób, może znacie jakis prosty sposób
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    koniu2606 wrote:
    jak wyczyścić wtryski i czy muszę też wyczyścić zbiornik paliwa. jeśli tak to w jaki sposób, może znacie jakis prosty sposób

Najpierw sprawdz co uwalone.
    Aleksander_01
    Level 42  
    Ten 'kisiel" przeciągnęło przez filtr i pozostał przed wtryskami. Teraz bardzo ładnie ogranicza przepływ benzyny przy dużym zapotrzebowaniu.
    Jak sobie z tym poradzić - zdejmij listwę wraz z czterema wtryskami.
    Benzynę z baku wylej przez rurki dochodzące do listwy (zewrzyj przekaźnik od pompki paliwa). Wymień filtr paliwa.
    Do czyszczenia wtrysków możesz zastosować jakąś chemię. Wtryski zasilasz przez przerywacz kierunkowskazów, a ciśnienie wytwarzasz pompką paliwa.

Raz się tak bawiłem z C5 i efekt był niesamowity - po czyszczeniu szedł jak burza (wcześniej mulił, prychał).