Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zelmer Tiny - Silnik szarpie, przerywa

azec 13 Paź 2013 00:43 1446 2
  • #1 13 Paź 2013 00:43
    azec
    Poziom 10  

Kupiłem ten odkurzacz w superpromocji w jednym z hipermarketów. Po włączeniu w domu i odkurzeniu na próbę jednego dywanu, postanowiłem sprawdzić czy działa regulacja mocy ssania. Po pokęceniu pokrętłem silnik zaczął pyrkać, szarpać, zaczęło mi w pokoju światło przygasać nawet. Jak się ustawi pokrętło w jednej pozycji to działa, jak tylko przekręce to występują wyżej wymienione objawy. Przeczytałem w intrukcji w dziale "Przykładowe problemy podczas eksploatacji odkurzacza" że może wystąpić taki problem: Słychać charakterystyczne "furkotanie" odkurzacza. Rozwiązanie problemu: sprawdź pojemnik kurzu "Cyklon" i wyposażenie, usuń przyczyny zatkania lub opróżnij i wyczyść pojemnik kurzu "Cyklon".
    I tu moje pytanie czy to jest właśnie to opisane w instrukcji "furkotanie" (czy jest to normalne zachowanie spowodowane zapchaniem filtra - trochę dziwne po jednym małym odkurzaniu) czy usterka związana może z wadą potencjometru?
    Pierwszy raz kupiłem tego typu bezworkowy odkurzacz "cyklonowy" z filtrem HEPA.

0 2
  • #2 13 Paź 2013 00:48
    k124l
    Poziom 19  

Piszesz że światło przygasa więc wina może leżeć po stronie słabej instalacji .

1
  • #3 13 Paź 2013 00:57
    azec
    Poziom 10  

Tak, ale przygasa wtedy kiedy odkurzacz zaczyna szarpać, pyrkać (tak jakby zwarcie jakieś się robiło, albo silnik dostawał napięcie impulsami), kiedy pracuje normalnie nic się nie dzieje.

0