Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki Jimny 1.3 SOHC - Przewody w stacyjce + starter

Placek_ 13 Paź 2013 00:45 1581 3
  • #1 13 Paź 2013 00:45
    Placek_
    Poziom 2  

Kiedy spinam przewody 1 i 2 włącza się zapłon. Przy spiętych 1 i 2, spinam 2 i 3 i mam rozruch. Po co jest reszta przewodów w stacyjce skoro bez nich można włączyć samochód? Łącznie 7 przewodów dochodzi do stacyjki.
    Stacyjka nie do odratowania, muszę założyć zapłon i starter na przyciski i mam zagwozdkę. Pierwszy raz w tym grzebię i w ogóle nie jestem w temacie.

Samochód to Suzuki Jimny 1.3 SOHC (silnik G13BB). Służy tylko do jazdy w terenie.

Na chłopski rozum obstawiam, że reszta przewodów to przekaźniki, żeby za duży prąd nie szedł przez stacyjkę? Słyszałem, że może to być też wzbudzanie alternatora lub załączanie innych układów typu radio?

Dodano po 1 [minuty]:

Druga strona stacyjki:

0 3
  • #2 13 Paź 2013 02:04
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Musiałbyś w schemat spojrzeć, ale może to być np stałe napięcie po zapłonie nie zanikające podczas rozruchu, stałe napięcie po zapłonie zanikające podczas rozruchu, pozycja w której nie włączony jest zapłon, a załączona część odbiorników.

0
  • #3 13 Paź 2013 10:42
    Placek_
    Poziom 2  

A to jest potrzebne do dzialania samochodu?
    Musi w nim dzialac silnik, hamulce, ladowanie, wspomaganie, szyby i swiatla.

0
  • #4 13 Paź 2013 11:24
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kwestia tego, jaką formę ma instalacja elektryczna, jak została zaprojektowana i co przewidział producent. Jeśli jest uproszczona do bólu, to nie ma. Wszystko zależy, jak podłączysz. Musisz jednak pamiętać o maksymalnej obciążalności styków stacyjki, by jej nie przeciążyć.
    Jeśli auto jest zarejestrowane, to musi w nim działać elektryka wymagana prawem.

0