Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pliki .RAW/JPG - Błąd podczas otwierania pliku .raw w Photoshopie

13 Paź 2013 04:07 2136 5
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mam dosyć poważny problem. Pliki .raw zostały w jakiś sposób uszkodzone poprzez przeglądanie i selekcję (dokładnie zaznaczanie Priorytetu zdjęcia) w programie Fotostation. Widocznie coś musiało się sknocić w momencie zapisu, ponieważ wszystkie "wybrane" zdjęcia od tego czasu nie mogą zostać otworzone ponieważ w Photoshopie. Wyskakuje komunikat "Nie można wykonać polecenia ponieważ nie jest to prawidłowy typ dokumentu". Widzę podgląd samego zdjęcia, ale nie mogę już go otworzyć by edytować. Czy jest możliwość przywrócenia plików do stanu przed "priorytetem"? Co tak na prawdę zmienia ustawianie priorytetu? Może pomoże cofnięcie systemu, albo jakiś magiczny program. Temat jest mega ważny dla mnie, więc interesują mnie wszelkie programy, nawet te najdroższe. Ewentualnie pomoc wykwalifikowanego znawcy również wchodzi w grę. Błagam o pomoc!
    Z góry dziękuję,
  • Poziom 37  
    Nie wiem jakim rozszerzeniem raw-y dysponują ale proponuję oryginalnym oprogramowaniem firmy której masz aparat spróbować otworzyć te zdjęcia. Jeżeli jest to .cr2 to canon photo professional powinien poradzić sobie.
  • Spec od komputerów
    Zamieść jedną taką fotkę uszkodzoną. Co na to suport fotostation ? Ich program uszkodził to mają obowiązek pomóc.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Przykładowy plik http://wyslijto.pl/files/download/t51z9b9yt4 . Nie pisałam do suportu bo nie za bardzo poradziłabym sobie z batalią po angielsku. Czy ten plik, który podesłałam jest uszkodzony? Jak można by wyciągnąć z niego dane? Albo je naprawić?
  • Poziom 8  
    Czyli jednak możliwe jest jakieś uratowanie tych danych. Linuks, napisałam wiadomość prywatną. Baaardzo proszę o kontakt.

Ewentualnie jeśli ktoś również wie, jak można by odzyskać uszkodzone dane - błagam o pomoc.

Dodano po 3 [godziny] 4 [minuty]:

Aktualizacja: Pliki najwidoczniej nie są uszkodzone, ponieważ możliwe jest ich bezproblemowe otwarcie w Corelu. W takim razie co dzieje się z Photoshopem? Czy coś blokuje pliki przed otwarciem ich w tym programie? Macie jakieś pomysły?