Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra C Sedan - jaki Subwoofer

13 Paź 2013 09:54 2061 6
  • Poziom 8  
    Witam.

Czy możecie poradzić jaki subwoofer wrzucić do bagażnika vectry c w sedanie?
    Wzmacniacz Boschmann PCH-6882EX 4x75 lub 2x180 (dane wg producenta)
    Póki co gra tam tuba na alphardzie 1002cx - ale gra średnio...

Przeczytałem trochę poradników na forum i wybór padł na obudowę Closed ze względu na kompromis między głębokim a średnim basem oraz łatwością budowy i strojenia (kompromis dlatego że słucham każdego rodzaju muzyki)

I teraz pytanie jaki głośniczek zakupić w cenie do 200 zł (wiem że budżet lichy ale mamy kryzys i trzeba oszczędzać :) ) obudowę będę robił samodzielnie z MDF-u.
  • Poziom 8  
    Czyli rozumiem że to byłby dobry głośnik przy podłączeniu do każdej cewki po 180W?
    Jeśli tak to niestety ale wzmacniacz ma dwa kanały na niskie po 75 lub jeden 180 i kolejne dwa kanały na wysokie tony.
    Czyli w zasadzie mogę przyjąć że mam do dyspozycji tylko 1x180W
  • Poziom 8  
    Czy taka skrzyneczka byłaby dobrym rozwiązaniem - Clarion SW3013B.
  • Poziom 9  
    Miałem tego clariona gra nawek ok ale on ma 350rms. Do tego wzmaka to może jakiegoś xpressa 10 lub 12.
  • Poziom 10  
    U-dimension el-s124 150w rms 300w max Sam teraz będę składał obudowę do niego. Producent przedstawia kilka możliwości wykonania obudów .
    150w może i niedużo ale wzmacniacz nie bezie musiał być rozkręcony na max przy czym zniekształcenia będą mniejsze .
  • Poziom 8  
    Wybór padł na Clariona jednak i jestem zadowolony.
    Dzięki wszystkim za pomoc.