Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompresor (LIDL) PARKSIDE PKO 400 B2 czy PKO 270 A1? Jaki klucz pneumatyczny?

simbamat 13 Paź 2013 10:41 35760 11
  • #1 13 Paź 2013 10:41
    simbamat
    Poziom 7  

Witam,
    zastanawiam się nad zakupem kompresora z LIDL'a.
    Ma służyć głównie do pompowania kół w samochodach, przedmuchiwania, pomalowanie jakiegoś małego elementu.
    Oczywiście w domu, pracach garażowych.

Jadnak zastanawiam się nad zainwestowaniem większej kwoty aby w przyszłości dokupić klucz pneumatyczny (sezonowa zmiana kół w samochodach osobowych - moim i członków rodziny) oraz ewentualnie malowania większych elementów np. drzwi, kawałka ściany.
    Czy kompresor 50l PARKSIDE sprawdził by się w takich pracach?
    Nie chcę poluźniać śrub ręcznie i później odkręcać pneumatykiem - mija to się z celem.

Jeśli zaproponowany przeze mnie kompresor sprawdziłby się to proszę o zaproponowanie klucza pneumatycznego.

W LIDL'u jest klucz o parametrach:
    max. 6,3 barów
    moc uderzeniowa do 310Nm
    zasysanie: 350 l/min
    prędkość obrotowa na biegu jałowych: 7000 min-1
    zestaw kluczy nasadowych wraz z nasadką przedłużającą i złączką 1/4''
    129zł
    Czy taki klucz się nada?

Dane kompresorów PARKSIDE:

PARKSIDE PKO 270 A1
    24l, 1,8kW, max. 8 barów
    zasysanie: 270 l/min
    wydajność przy 7 barach: ok. 113 l/min
    399zł

PARKSIDE PKO 400 B2
    50l, 2,4kW, max. 8 barów
    pompa 2-cylindrowa
    zasysanie: 360 l/min
    wydajność przy 7 barach: ok. 170 l/min
    729zł

1 11
  • Metal Work Pneumatic
  • #2 13 Paź 2013 10:56
    DarekPhilips
    Poziom 18  

Witaj , klucz jak najbardziej do domowych zmian kół jak najbardziej się nada , kompresor jednak minimum 50 litrów , na 24 litrowym za wiele nie podziałasz , zwłaszcza kluczem , po dokręceniu/odkręceniu każdej śruby będziesz czekał na dobicie ciśnienia. Osobiście moim zdaniem lepiej dołożyć te parę stówek i kupić 50 litrowy , większa wydajność i większy zbiornik . Sam żałuje bo kupiłem 24 litrowy i przy zmianie kół w samochodzie osobowym , co 2 3 śruby przy odkręcaniu koła muszę pauzować czekając aż osiągnie ciśnienie 8 bar , żeby podjąć się dalszej pracy. Tak więc odradzam Ci mniejszy kompresor , zainwestuj w 50 będzie ok to twoich prac.

1
  • Metal Work Pneumatic
  • #3 13 Paź 2013 11:00
    simbamat
    Poziom 7  

Klucz z LIDL'a ma zasysanie: 350 l/min a kompresor 50l wydajność ok. 170 l/min.
    Czy kompresor nie jest zbyt słaby dla tego klucza?
    Odkręcę nim mocno dokręcone (zapieczone) śruby?

0
  • #4 13 Paź 2013 11:58
    DarekPhilips
    Poziom 18  

Zgadza się , dlatego masz zbiornik w kompresorze żeby zniwelować ten niedobór wydajności sprężarki . Więc tutaj jak Ci pisałem przy 50 litrowym zbiorniku dasz rade spokojnie "szarpnąć " te 6~8 śrub na jednej pojemności zbiornika.

2
  • #5 13 Paź 2013 12:06
    simbamat
    Poziom 7  

Dzięki za wyjaśnienie.

Kupić ten klucz z LIDL'a czy jakiś inny? Jaki?

-1
  • #6 14 Paź 2013 18:48
    Sedac
    Poziom 16  

Od kilku lat mam kompresor z 24 litrowym zbiornikiem. Klucz udarowy z Castoramy nie dawał sobie rady z odkręceniem śrub, więc na złomie kupiłem 60 litrowy zbiornik od LPG. Dorobiłem dekiel i nóżki z kątownika (by stał pionowo) a kolega migomatem załatwił resztę. Połączyłem go z kompresorem i zestaw ten służy mi od lat. Nawet do zasilania piaskarki

1
  • #7 14 Kwi 2014 11:17
    pestka772
    Poziom 10  

simbamat i jak kupiłeś ten kompresor? Bo osobiście posiadam małego Stanleya 24L i właśnie słaby jest (ale na moje potrzeby prawie wystarczający) i myślałem nad tym z Lidla 50l tyle że ciężko go dostać.A co do pistoletu to właśnie mam Parkside i dobra sprawa jak ma się 3-4 auta z oponami do przerzucenia albo jak się robi przy hamulcach itp tyle że na zapieczone śruby nie daje rady no i często pauzy ;) ale lepsze to niż kręcenie krzyżakiem lub innym wynalazkiem (takich już załatwiłem kilka :P ta dzisiejsza jakość).
    Sedac powiadasz że Twoje rozwiązanie robi robotę z małej zabawki?A jak z nabijaniem tych dwóch butli?Jak przeciętnie takie maleństwo nabija około 2min 24L to z twoją butlą 60l chodzi z 8min czy nie za mocno będzie się grzał na taką ciągłą pracę?

2
  • #8 14 Kwi 2014 19:08
    Sedac
    Poziom 16  

Nigdy nie mierzyłem czasu napełniania dwóch butli, ale nie jest źle. Jak dłużej chodzi to oczywiście, że się grzeje i wtedy robię dłuższą przerwę. W tamtym tygodniu wymieniałem w motocyklu kolegi łańcuch napędowy i jakby nie klucz udarowy to byłoby ciężko. Szczególnie z nakrętką zębatki zdawczej.

0
  • #9 15 Kwi 2014 12:59
    pestka772
    Poziom 10  

Akurat dobrze się składa udało mi się wyrwać kompresor 50l (pionowy) ale coś ma z napędem więc będzie w razie czego jako sama butla do 24l ;).A no właśnie udarowy pneumat robi robotę,ostatnio mi pomagał przy montażu haku w aucie bo nakrętki były zapsikane farbą że grzechotką to szło ....A jakiej piaskarki używasz? Jakiejś lepszej czy takiej zwykłej typu pistolet z Lidla za 40zł?Bo czasem przydało by się coś oczyścić i właśnie się zastanawiałem tyle że mnie póki co wydajność sprężarki ograniczała ale skoro będzie baniak dodatkowy to można coś myśleć ;)

0
  • #10 15 Kwi 2014 15:07
    simbamat
    Poziom 7  

@pestka772
    Kupiłem ten z Lidl'a 50L. Póki co jestem zadowolony.
    Chociaż próbowałem odkręcać kluczem CP (dość stary) i nie ruszył. Nie wiem czy wina klucza czy kompresora, nie mam też możliwości sprawdzenia.

0
  • #11 15 Kwi 2014 15:37
    pestka772
    Poziom 10  

To dobrze niech służy ;) ja też miałem chęć na niego ale jak byłem w Lidlu to został tylko jeden nie kompletny pistolet do malowania tak to wszystko rozebrali ;/ ten mały 24L to częściej jest w ofercie ale ta 50L na dwóch tłokach to się opłacała bo przynajmniej jako tako z gwarancją nie ma problemu i Lidl daje 3 lata ;).Ale póki co sobie odpuszczam polowanie na taką sprężarkę bo teraz będę kombinować z dodatkowym zbiornikiem jak to doradził kolega Sedac .A co do pistoletu to może za lichy wąż masz?Albo sam reduktor jest o śmiesznej średnicy (tak bywało w słynnych Expo ).Ostatnio miałem tak zapieczone śruby że ze sporą rurką był problem, ale mimo tego wolę poluzować ręcznie a później udarem o wile szybciej trwa wymiana sezonowa bądź prace przy zawieszeniu/hamulcach itp.Ogólnie na moje potrzeby ten maluszek 24L i tak wystarczał, czy to konserwacja podwozia czy inne drobne prace teraz nie wyobrażam sobie grzebania przy aucie bez kompresora ;)

1
  • #12 03 Sie 2014 03:16
    maziizam
    Poziom 10  

Witam
    To są te same urządzenia co
    Einhell BT-AC 400/50 Parkside PKO 400 B2
    Einhell BT-AC 200/24 OF PARKSIDE PKO 270 A1

To i to z chin sprowadzane - w ogóle większość parkside to einhell

1
  Szukaj w 5mln produktów