Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GoClever 5065 FMBT przestała działać, czarny ekran

13 Oct 2013 11:35 2991 6
  • Level 8  
    Witam
    Przepraszam ale nie znalazłem odpowiedniego forum o naprawie nawigacji więc piszę tutaj. W końcu nawigacja to też tablet.
    Ostatnio po około miesiącu chciałem użyć nawigacji. Nacisnąłem przycisk i nic. Podłączyłem do ładowarki, bo pomyślałem, że się wyładowała, ale też nic - zwykle pojawiała się bateria na ekranie. Ponownie nacisnąłem przycisk i ekran jakby lekko błysnął tzn widać było, że na chwilę się uruchomił, a po chwili w dobrym słońcu ledwo, ale było widać ekran startowy z karty. Niestety żaden przycisk nie działał. Jak można naprawić tą nawigację i czy w ogóle się da? Nawigacja była kupiona jakieś 4 lata temu.
    Nie wiem dlaczego ale niektórych słów które napisałem nie widać po wysłaniu zapytania. Jestem początkujący tutaj i nie wiem dlaczego nie widać słów: tablet, bateria czy forum.
  • Level 13  
    Witaj!
    Tu jest dział o nawigajach: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewforum.php?f=302
    Ładujesz ją przez USB, czy przez ładowarkę? Jeśli przez USB warto spróbować naładować ją przez sieć.
    Rozumiem, że nawigacja nie jest już na gwarancji. Zawsze można ją odesłać do serwisu odpłatnie, ale niewykluczone, że bardziej opłacalnym rozwiązaniem byłoby kupić nowy sprzęt.
  • Level 8  
    Już pytałem o naprawę w serwisie. Niestety naprawa jest jak dla mnie nieopłacalna. Koszty kształtują się tak: 45 zł diagnostyka z kosztem odesłania nawigacji z powrotem do mnie, 65 zł minimum - naprawa. Do tego dochodzi jeszcze koszt wysyłki do serwisu tj. około 20 zł. W sumie to daje 130 zł minimum, czyli może być i więcej, a już za około 180 zł można kupić podobną nawigację tyle, że nową i na gwarancji - 2 lata. Naprawa jest więc wg mnie nieopłacalna. Aha ładowałem na początku od ładowarki, potem z komputera. Komputer widzi pliki na nawigacji i na karcie. Tylko po prostu nic nie działa :)
  • Level 38  
    Jesli komputer widzi pliki, to dziala :) MOze warto poladowac ja w trybie ciaglym tak ze 2 dni..

Ale jesli uwazasz ze naprawa za ok.90-110zl jest nieoplacalna, to optymalnie bedzie puscic urzadzenie na Alledrogo lub na Elektroda-bazar jako uszkodzone - odzyskasz chociaz z 50zl na zakup innego badziewia o gorszych parametrach z Biedaronki za 180zl :)
  • Level 8  
    Gdyby naprawa kosztowała 90 zł to jeszcze może bym się zastanowił, ale naprawa będzie kosztowała (mnie) minimum 130 zł. I może też tak być, że naprawa będzie kosztowała np. 180 zł, albo wydam te 65 zł i się okaże, że nic się nie da zrobić. Dlatego szukam informacji jak można taką nawigację naprawić jakimś domowym sposobem, czyli taniej :). Wiele do stracenia już nie mam - nawigacja i tak nie działa.
  • Level 11  
    Podłącz do porządnej ładowarki sieciowej. pozdr
  • Level 8  
    Witam
    Nawigacja już działa. Kolega, który jest elektronikiem i automatykiem naprawił mi ją. Okazało się, że niestety po dwóch latach używania zaśniedziała taśma łącząca ekran z resztą urządzenia. Nieco przyciął taśmę, założył ponownie i działa jak poprzednio. Powiedział tylko, że to się mogło udać tylko raz. Następnym razem nie będzie czego ucinać :).
    Nawigacja po naprawie działa już około 2 lata.
    Pozdrawiam