Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP dv9000 - Brak obrazu i podświetlenia matrycy.

13 Paź 2013 12:15 1665 8
  • Poziom 27  
    Witam,

Mam problem z dv9000. Przeszedł on reballing 4 lata temu, po tej naprawie działał 2 tygodnie, może mniej. W pewnym momencie laptop się zawiesił, zresetowałem go i na ekranie nie zobaczyłem nic. Ekran nawet się nie podświetlił. Po podłączeniu zewnętrznego monitora przy włączaniu komputera monitor się włącza na 1-2 sekundy (zapala się zielona dioda) później nic, stoi w stanie czuwania(pomarańczowa dioda). Czy należy powtózyć reballing? Czy problem tkwi w układzie grafiki? Sam już nie wiem, przecież nie działa podświetlenie. Szczerze mówiąc nie mam już nic do stracenia więc mógłbym spróbować przeprowadzić tę operację samemu w domu.

Dodano po 2 [minuty]:

Zmierzyłem napięcie zasilania, wynosi ono ~19,4V. Prąd zasilacza 4,75A. Podaję te dane, ponieważ nie zasilam go oryginalnym zasilaczem, ale innym markowym od Asusa.

Dodano po 34 [minuty]:

Zauważyłem, że dioda sygnalizująca pracę dysku twardego swieci się przez jakieś 2-3 sekundy przy włączaniu, później gaśnie. Przyciski QuickPlay działają (słychać piski sygnalizujące kliknięcie w przycisk)
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Nie powtórzyć rebaling tylko wymienić układ na nowy.
  • Poziom 27  
    Czy mógłbyś mi podać jaki bga tam siedzi? Zamówię go i oddam do serwisu.
  • Spec od komputerów
    DJ_Dexinter napisał:
    Czy mógłbyś mi podać jaki bga tam siedzi? Zamówię go i oddam do serwisu.

Jaka płyta?
    Swoją drogą jaki serwis wlutuje Ci Twój układ niewiadomego pochodzenia.
    Chyba że nie dając żadnej gwarancji.
  • Poziom 27  
    Oj, nie pamiętam jaka to była płyta, musiałbym go rozgrzebać. Nie wiedziałem, że nie wlutują mi mojego układu. Ile w może kosztować wymiana (wraz z nowym BGA) i czy jest ona opłacalna? Może sprzedać go i dołożyć do nowego?
  • Spec od komputerów
    DJ_Dexinter napisał:
    Oj, nie pamiętam jaka to była płyta, musiałbym go rozgrzebać. Nie wiedziałem, że nie wlutują mi mojego układu. Ile w może kosztować wymiana (wraz z nowym BGA) i czy jest ona opłacalna? Może sprzedać go i dołożyć do nowego?

Wlutują tylko bez żadnej gwarancji.
    Wymiana wraz z układem w granicach 500 zł.
  • Poziom 27  
    Myslisz ze to sie oplaca ?
  • Spec od komputerów
    DJ_Dexinter napisał:
    Myslisz ze to sie oplaca ?

To Ty musisz zdecydować.
  • Poziom 27  
    Temat zamykam, problem rozwiązany.