Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka Bosch SGI5635EU nie chce się zrestartować

13 Paź 2013 12:27 5940 7
  • Poziom 2  

Witam

Mam zmywarkę Bosch SGI5635EU po latach bezproblemowych nagle zdarzyła się awaria.Włączyłem program AUTO nastawiłem zmywanie i po dwóch godzinach otworzyłem zmywarkę woda była zimna a zmywarka pobiera wodę i wypuszcza i nic dalej się nie dzieje.Nie mogę jej zrestartować gdyż po włączeniu przycisku start/stop od razu zapalają się wszystkie lampki na wyświetlaczu (z czego powstaje cyfra 188 i zapalona lampka braku soli i płynu) włącza się pompa pobiera oraz wypuszcza wodę. Zmywarka podobnie się zachowuje również przy otwartych drzwiach.Za każdym razem gdy włączam przycisk Start/Stop od razu pobiera i wypuszcza wodę. Sprawdziłem pompę jest ok , płaszcz nie jest szczególnie zabrudzony , na spodzie tuż nad podłogą nie ma również wody co sugerowano na forum. Proszę o pomoc drogich forumowiczów za co z góry dziękuję.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Ja bym zaczął od wygrzebania modułu (tego co na zdjęciu) i obejrzenia, czy w elektronice wizualnie sie nic nie upaliło.
    Po czym podpiął tylko wtyczki od zasilania elektroniki (trzeba dojść po przewodach od przycisku Start/Stop), jeśli sie nie mylę, to zasilanie zamyka sie przez 2 wtyczki.
    Jak wybebeszysz płytkę to wrzuć zdjęcia.
  • Poziom 2  

Proszę wstawiam zdjęcia modułu sprawdziłem odpływ wody i dopływ wszystko działa.Wizualnie nie wygląda jakby coś miało się spalić. Będę wdzięczny za pomoc.
  • Pomocny post
    Moderator AGD i automatyka
    Te dwa są uszkodzone.

Daj to jakiemuś kumatemu elektronikowi.
  • Poziom 2  
    Witam z góry przepraszam za długi czas na odpowiedź ale do rzeczy elektronik do którego się zgłosiłem uzyskał informację z tego forum że te większy uszkodzony element (mimo że ma inny wygląd) to ten zamontowany jest dobrym odpowiednikiem. Tu moje pytanie czy na pewno i czy ktoś wie dokładnie co to jest bo mimo wymiany dalej pokazuje się ten błąd czyli wszystkie zapalone lampki i nie chce się zrestartować. Elektronik zamienił ten element z innego miejsca z tej płytki z nadzieją że inny błąd wystąpi ale nic to nie dało. Bardzo proszę o pomoc.

Może ten element większy nie jest dobrze dopasowany to proszę o info co mam przekazać elektronikowi aby wlutował.

Z góry dziękuję.
  • Poziom 10  
    Podpinam się do tematu gdyż mam identyczny problem. Zmywarka bosch nabiera i od razu wypuszcza wodę nawet przy otwartych drzwiczkach. Nie można zrestartować ani nic zrobić. Wyciągnąłem moduł i wydaje mi się że jeden element jest uwalony. Proszę o poradę czy to może być przyczyną.
    Z góry dziękuję za informacje.

zmywarka Bosch SGI5635EU nie chce się zrestartować zmywarka Bosch SGI5635EU nie chce się zrestartować
  • Poziom 15  
    Ten uwalony element to triak (trzeci czarny prostokąt od góry na drugim zdjęciu) i najprawdopodobniej jest zwarty, czyli podaje non stop napięcie na elektrozawór, pobierając wodę do momentu dopóki zabezpieczenie przed przelaniem nie wypuści tej wody. Spróbowałbym podpiąć do tego modułu wszystkie wtyczki oprócz tej, do której prowadzi ścieżka od tego triaka i zobaczył czy wtedy w ogóle da się zmieniać program i ustawiać cokolwiek (chociaż zmywarka nie ruszy programu bez tej wtyczki). Jeżeli da się coś ustawić to spróbowałbym przelutować triaka (lub poprosić kogoś kto potrafi), jeżeli się nie da to już raczej tylko jakiś dobry serwis, ale też nie nastawiałbym się, że uda im się tą płytkę postawić na nogi.
    Pozdrawiam

Teraz dopatrzyłem, jeszcze trzeci mały prostokąt od góry też jest uwalony.
  • Poziom 10  
    Faktycznie ten mały element także jest walnięty, jak Ty go dojrzałeś :) Dzięki za informację. Płytkę daję do serwisu AGD, napiszę czy udało się ją reanimować.