Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie bezpieczników, w skrzynce 20 A

mr.kruk 13 Paź 2013 13:05 3360 14
  • #1 13 Paź 2013 13:05
    mr.kruk
    Poziom 8  

Witam.
    Mam takie pytanie do znawców tematu.
    Czy można podłączyć bezpieczniki w skrzynce która mam na działce tak aby mi nie wywalało bezpieczników.
    Mam wstawione dwa bezpieczniki 16. Co jest włączony podgrzewacz wody to mi wywala bezpiecznik który mam w skrzynce.
    W skrzynce głównej jest chyba 20.
    Czy istnieje taka możliwość aby podłączyć wszystko w mojej skrzynce tak aby nie wywaliło bezpiecznika w skrzynce głównej a mógłbym mieć więcej urządzeń podłączonych w altanie. moje pytanie jest takie czy można podłączyć szeregowo, równolegle bezpieczniki aby nie wywalało ich ? Czy po prostu trzeba zrobić porządną instalacje w skrzynce i będzie już dobrze?
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam

0 14
  • #2 13 Paź 2013 13:07
    BILGO
    Poziom 38  

Zaproś elektryka! Od tak nie można zmieniać sobie zabezpieczeń! i w dodatku na 'większe'...

0
  • #3 13 Paź 2013 13:09
    MARIUSZ R
    Poziom 28  

Podstawowe pytanie to jakiej mocy jest ten ogrzewacz wody?

0
  • #4 13 Paź 2013 13:14
    zbich70
    Specjalista elektryk

mr.kruk napisał:
    Czy po prostu trzeba zrobić porządną instalacje w skrzynce i będzie już dobrze?

Nie tylko w skrzynce.

0
  • Pomocny post
    #5 13 Paź 2013 13:26
    .Jack
    Specjalista elektryk

mr.kruk napisał:
    moje pytanie jest takie czy można podłączyć szeregowo, równolegle bezpieczniki aby nie wywalało ich ?

W złym kierunku kolega dąży. Winy nie należy doszukiwać się w zabezpieczeniach, tylko w podłączeniu urządzenia. Jeżeli stwierdził kolega zadziałanie bezpiecznika 20A ( chyba mowa o bezpieczniku topikowym ) to jest ewidentne zwarcie w instalacji elektrycznej lub podgrzewaczu wody.
    Druga sprawa to bezpiecznik 16A i 20A o charakterystyce gG nigdy nie będą ze sobą działać selektywnie. Przy zwarciu może wywalić zarówno jeden jak i drugi, losowo.

0
  • #6 13 Paź 2013 13:31
    mr.kruk
    Poziom 8  

Czyli żeby lepiej nie dłubać w skrzynce ?
    Wszystko się rozchodzi o to że w głównej skrzynce nie mogę zmieniać. Elektryk na większe bezpieczniki zmienić nie może.
    Tylko moje pytanie brzmi, czy w mojej skrzynce która znajduje się w altanie jestem w stanie cokolwiek zmienić tak aby można było cokolwiek większego podłączyć.
    Podgrzewacz jest przepływowy. Coś takiego:
    http://www.agnik.pl/sklep/58-154-large/przepl...z-wody-elektryczny-wijas-perfect-35kw-150.jpg
    Rąk na spokojnie nie mogę umyć, po ok 10 sekundach bezpiecznik który jest w mojej skrzynce mi wywala.
    Zdaje sobie sprawę że ja nie mogę zmieniać czegokolwiek w głównej skrzynce, JEST TO KARALNE.
    Sam nie mam zamiaru grzebać w mojej skrzynce, nie mam odpowiedniej wiedzy.
    Dlatego chciałbym się wstępnie was zapytać co mogę zrobić w takiej sytuacji.
    Co z instalacją należałoby zrobić.

0
  • #7 13 Paź 2013 13:38
    MARIUSZ R
    Poziom 28  

No to zostaje założyć ogrzewacz o mniejszej mocy.

0
  • #8 13 Paź 2013 13:55
    mr.kruk
    Poziom 8  

rozchodzi sie o to żeby można było normalnie podłączyć więcej urządzeń elektronicznych i mi nie wywalało bezpieczników.

0
  • #10 13 Paź 2013 15:07
    Krzysztof Reszka
    Moderator Elektrotechnika

Po to właśnie doradzamy elektryka wezwać, co powie co i jak zmienić . Bo na razie to wygląda tak że kolega kupił autobus i ma żal że do garażu nie wejdzie.

0
  • #11 13 Paź 2013 17:03
    bartekfigura
    Poziom 26  

Moim zdaniem aby móc korzystać z takiego podgrzewacza, to trzeba wystąpić do ZE o zmianę warunków przyłączenia. ZE określi nowe warunki przyłączenia dla zwiększonej mocy przyłączeniowej i zgodnie z tymi warunkami trzeba będzie przystosować instalację odbiorczą. Oczywiście z pomocą elektryka. Nie wykluczone, że trzeba będzie zastosować zasilanie 3-fazowe.

0
  • #12 13 Paź 2013 22:22
    1044571
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 13 Paź 2013 23:15
    mr.kruk
    Poziom 8  

Podgrzewacz ma moc 350W.
    Tylko nie wiem czy istnieje taka możliwość aby zrobić tak instalacje aby można było spokojnie mieć kilka rzeczy podłączonych bez obawy że wywali bezpieczniki.
    Dokładnie w skrzynce są 2 bezpieczniki [ 1 na kontakty- kontaktów jest 5, 2 bezpiecznik jest na oświetlenie 3 żarówki, chyba 100W ].
    Czy po podłączeniu większej ilości bezpieczników nie będzie problemu z wywaleniem.

0
  • #14 13 Paź 2013 23:17
    BILGO
    Poziom 38  

350W ? Jakoś w to nie wierzę... raczej 3500W.

0
  • #15 14 Paź 2013 11:21
    mr.kruk
    Poziom 8  

Co do elektroniki to widzę że bez elektryka to mogę sobie pomachać palcem .... w bucie.
    Proszę moderatora o zamknięcie tematu i wywalenie do kosza.
    .Jack - dzięki za pomoc, chociaż trochę naprowadziłeś na sedno sprawy.
    Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów