Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw monitoringu 4 kamery -

13 Paź 2013 13:47 4479 18
  • Poziom 8  
    Witam
    Znajomy prosi mnie ,żeby rozejrzeć mu się za sprzętem do monitoringu "średniej klasy" jak to ujął. Kwota jaką chciałby przeznaczyć to 2-3tyś (W tej kwocie pewnie będzie to chińszczyzna). Kamery wyłącznie zewnętrzne. 3 sztuki byłyby skierowane na wejścia do budynku ,jedna na bramę wjazdową.

Jego oczekiwania co do jakości obrazu cytuję "Nie oczekuję ,że da się rozpoznać twarz z parunastu metrów w nocy, po prostu chcę mieć podgląd na okolicę ,żeby widzieć czy się nikt nie kręci w okolicy." Przy kamerach wejściowych byłyby dołożone lampy z czujnikiem ruchu. Jakiej długości maksymalnie może być kabel od kamery do rejestratora ?
    Znajomy chciałby mieć podgląd za pośrednictwem internetu przez komputer/telefon. Sprzęt musiałby mieć normalnie działającą gwarancję w razie czego więc pozostaje również kwestia w jakiej firmie to zamówić.

Jakie kamery i rejestrator wybrać?
    Czy sprzęt tego typu jest coś wart ?

Kamery

Rejestrator
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • OptexOptex
  • Poziom 17  
    UTP 600 metrów
    Koncentryk 150 metrów
    Rejestrator z firmy BCS z dostępem do internetu.
  • OptexOptex
  • Poziom 16  
    Polecam dobre kamery typu box - PH-900 ICR (z mechanicznym filtrem podczerwieni), do tego obudowy zewnętrzne z grzałkami. Obiektyw zmiennoogniskowy, koniecznie z automatyczną regulacją przysłony - auto iris. Na bramie należy ustawić możliwie wąski kadr.
  • Poziom 25  
    @leszkju
    UTP - do 1800m.
    Koncentryk do 500m.
  • Poziom 14  
    Ja na twoim miejscu bym wziął coś innego pod uwagę niż BCS chyba ze chcesz mieć taniego chińczyka który się zawiesza. Coraz większą popularność ze względu na jakość do ceny zdobywa Internec. Przynajmniej jak pokazuje obraz i funkcjonalność z dwóch lub trzech producentów to klienci moi biorą Interneca. Do tej pory nie miałem problemów z tym sprzętem. Napisz kolego wymiary monitorowanego miejsca oraz gdzie kamery bedą zamontowane tzn odległość oraz jak długi potrzebujesz czas archiwizacji materiału.
  • Poziom 18  
    extremeee napisał:
    @leszkju
    UTP - do 1800m.
    Koncentryk do 500m.

tylko powinneś napisać że odległość przesyłanego sygnału zależy od jakości kabla(grubości żyły) oraz przy użyciu wzmacniaczy. Raczej nie prześlesz kolorowego obrazu na odległość 1800m po skrętce oraz na 500m po koncentryku. Należało by wziąć pod uwagę trasę przeprowadzania przewodu.
    Mówie raczej bo na 1800m nie przesyłałem sygnału ale to co wiem od innych instalatorów.
  • Poziom 25  
    @faja_kanzas to co piszesz jest oczywiste - od jakości przewodu zależy tutaj wszystko :)
    Koncentryk na dokładnie 486 m przerobiłem osobiście i na DOBRYM MIEDZIANYM kablu się da (w moim przypadku to był RG6) i kamery Bosch`a LTC0455. Obraz w kolorze bez zakłóceń (delikatne migotanie widoczne przy dokładnym wpatrywaniu się w obraz).
    UTP do 1800m osiągniesz chyba tylko i wyłącznie z PAG LPRV-300A i LPTV200 które są świetne ale drogie.

Dodano po 1 [minuty]:

@faja_kanzas to co piszesz jest oczywiste - od jakości przewodu zależy tutaj wszystko :)
    Koncentryk na dokładnie 486 m przerobiłem osobiście i na DOBRYM MIEDZIANYM kablu się da (w moim przypadku to był RG6) i kamery Bosch`a LTC0455. Obraz w kolorze bez zakłóceń (delikatne migotanie widoczne przy dokładnym wpatrywaniu się w obraz).
    UTP do 1800m osiągniesz chyba tylko i wyłącznie z PAG LPRV-300A i LPTV200 które są świetne ale drogie.

@elektroinstal_compan a od kiedy Internec to nie "tani chińczyk" ? ;) No, może faktycznie to chińczyk w przebraniu ;)
  • Poziom 2  
    Siema.
    Może warto rozważyć kamery LC-Security? Wydają się dużo lepsze od tych firmy Internec. Sam się parę miesięcy temu zdecydowałem na jedną z ich kamer sieciowych i jestem zadowolony.

Poszukaj w internecie. Można znaleźć ich produkty na paru stronach.
  • Poziom 25  
    jakkol : Jaki model testowałeś? LC a Internec to dla mnie ta sama półka jakościowa.
  • Poziom 8  
    Internec kilkukrotnie przewinął się jako polecany sprzęt więc pewnie coś tej firmy zostanie wybrane.
  • Poziom 31  
    hartman napisał:
    Internec kilkukrotnie przewinął się jako polecany sprzęt więc pewnie coś tej firmy zostanie wybrane.

Chyba niedokładnie czytasz. Polecał tylko jeden użytkownik, chyba dystrybutor tego sprzętu (w każdym wątku poleca to samo). Takiego producenta zresztą nie ma. Jest to "marka" produkowana w Chinach na zamówienie polskiego dystrybutora.
  • Poziom 2  
    extremeee napisał:
    jakkol : Jaki model testowałeś? LC a Internec to dla mnie ta sama półka jakościowa.

LC-505 IP. Mnie w 100% zadowala.
  • Poziom 25  
    Marek31415 napisał:
    Takiego producenta zresztą nie ma. Jest to "marka" produkowana w Chinach na zamówienie polskiego dystrybutora.

Jak 90% sprzętu w CCTV ;)
  • Poziom 8  
    jakkol kamera jaką testowałeś to całkiem inna półka cenowa więc z oczywistych względów jakość będzie zdecydowanie lepsza.
  • Poziom 2  
    hartman napisał:
    jakkol kamera jaką testowałeś to całkiem inna półka cenowa więc z oczywistych względów jakość będzie zdecydowanie lepsza.

Rzeczywiściet trochę drożej. 3600 netto. Pewnie jakoś by się dało potargować, minimalnie więcej by zapłacił... Ale według mnie warto.
    Zresztą zawsze można poprosić o jakąś demonstrację, któregoś z tańszych modeli. Pewnie się zgodzą, a wydaje mi się, że te tańsze kamery też dadzą radę - ja kupiłem droższą, bo z założenia wolę zawsze trochę więcej dać i mieć lepszy sprzęt. Więc wydałem na kamerę dokładnie tyle ile mogłem.
  • Poziom 17  
    LC-505 IP to produkt CTR a on nie ma zbyt dobrej opinii. Wystarczy trochę poszukać informacji na tym forum.
    Co do sprzętu większość produkowana jest w Chinach, nawet markowy sprzęt np Bosch. Sam zakładałem Divary XF Made in China.
    Co do Interneca zachwala je kilka osób na tym forum, sam zresztą również. Bardzo duża gama NVRów - od małych instalacji do bardzo rozbudowanych. Tak samo wygląda to z kamerami. Do tego oczywiście stabilna praca.
    Trochę systemów zrobiłem już na tym sprzęcie począwszy od małych systemów a kończąc na systemach 100 kamerowych.
  • Poziom 2  
    Miałem zakładać własny watek, ale w sumie chodzi mi o to samo.
    Z tym, ze ja potrzebuje zestaw monitorujący małą firmę.
    Czy taki zestaw do dobry wybór?
    Nie mogę dodać linka bo jestem świerzakiem, ale wystarczy wkleić w Allegro:
    Zestaw monitoringu rejestrator +4 kamery dzień/noc (3617167590)
  • Poziom 16  
    Za cenę dwóch dobrych kamer analogowych chcesz kupić cały system składający się z rejestratora, 4 kamer, zasilacza i akcesoriów? Tak się nie da. Lepiej zainwestować w atrapy.

System CCTV powinien być dobrany do konkretnych warunków pracy. Doświadczony instalator pomoże w doborze konkretnych kamer, obiektywów. Podany przez Ciebie zestaw to jedynie złudzenie monitoringu.
  • Poziom 2  
    wimm
    Pewnie bym skorzystał z porad fachowca ale...Naoglądałem się programu o nazwie USTERKA i teraz to wole sam wszystko zrobić, choć się nie znam. Jeśli "fachowcą" brak wiedzy i umiejętności nie przeszkadza to czemu mi ma przeszkadzać.
    A poważnie to mieszkam w 15 tysięcznej mieścinie i nikt takich usług tu nie świadczy. Poleć mi gotowy zestaw z Allegro i będę szczęśliwy, coś pewnie się znajdzie. Może nie ten co wskazałem ale jakiś inny.