Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Inspiron 15r 5010 - Duże zużycie procesora.

ReD_RuDy 13 Paź 2013 14:17 807 0
  • #1 13 Paź 2013 14:17
    ReD_RuDy
    Poziom 9  

Problem od paru dni. Po uruchomieniu kompa nic nie robię, odpalam menadżer zadań i obserwuje wydajność procka. Użycie CPU skaczę ponad 60% przy głupim klikaniu w foldery. Przejrzałem listę aktywnych procesów ale nic wrogiego nie znalazłem.
    CPU automatycznie się uruchamiają i wstrzymują podczas pracy.
    Nie wiem czy jest to jakiś związek ale przedwczoraj prawdopodobnie padła mi bateria. (słynny problem podłączony-nie ładuje) Laptop działa na zasilaniu przez kabel. Możliwe jest to że tak naprawdę została uszkodzona płyta główna, która powoduje błąd z baterią oraz z wydajnością procesora?
    W środku tygodnia pykałem sobie w CSGO normalnie a teraz po prostu nie wyrabia i nie da się pograć, takie ściny...
    Rozmawiałem z znajomym, on coś twierdzi że to wina karty graficznej.
    Pytanie zadaję ja - czy to jest karta zintegrowana czy dedykowana? Albo mam może obie? - on tak twierdzi
    Chciałem zrobić upgrade Bios'a (w którym aktualnie mogę zmienić tylko godzinę i bost), pobrałem instalke z strony dell'a lecz nie mogę tego zrobić bo wymagane jest minimum 10% baterii (ja mam 5) :/ przez śledzia próbowałem lecz nie czyta...
    Temperatura są lekko zawyżone lecz dziwne jest to że problem wyszedł z dnia na dzień. Serwis odpada, już po gwarancji. Nie mam jak sprawdzić czy problem leży na pewno po stronie baterii, nikt w okolicy nie ma takiego modelu.
    Od nowości raz robiłem reinstal systemu z partycji recovery, na świeżaku miałem problem z sterami od karty ale sobie z tym poradziłem, lecz kolejny problem jest z aktualizacjami windows - jakieś błędy podczas instalowaniu wyskakują, próbowałem walczyć ale nic nie wychodziło.
    Jeśli chodzi o czyszczenie to planuje w tyg zrealizować ten zabieg.
    Skanowany system przez Malwarebytes' Anti-Malware znalazło parę robaków.
    Liczę na to że ktoś po logach coś już może stwierdzić.

Wrzucam dxdiag, ogólny raport everest UE

Czekam na odpowiedzi -
    pozdrawiam Kamil

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME