Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Multipla 1,6 16V - Blokady rozrządu

13 Paź 2013 14:18 2841 5
  • Poziom 9  
    Witam.
    Poszukuję blokad rozrządu do silnika, jak w temacie. Wymieniłem silnik pochodzący z Fiata Marea i po wymianie nie chciał odpalić, próbował zapalić ale bez powodzenia, więc sprawdziłem wtryski, świece i stwierdziłem, że jest coś nie tak z rozrządem, więc z szablonu z neta dorobiłem blachy na wałki rozrządu i ustawiając stwierdziłem przestawiony pasek rozrządu na kołach wałków o dwa lub trzy ząbki i ustawiłem wg. dorobionych blach i silnik odpala, ładnie wkręca się na obroty, tylko na wolnych obrotach pyrka tak, jakby nieszczelny był układ wydechowy i trochę trzęsie silnikiem a po przy gazowaniu, schodząc z obrotów gaśnie, ale tylko jak jest rozgrzany na zimnym nie gaśnie. Pewnie moje dorobione blokady nie są precyzyjne i stąd taka praca silnika, więc mam prośbę, chciałbym pożyczyć blokady celem sprawdzenia, ewentualnie skorygowania ustawienia rozrządu. Najlepiej gdyby miał Ktoś z okolicy Siemianowic Śl.
  • Poziom 43  
    A przepustnica działa właściwie.?
    Jakie sprężanie?
  • Poziom 32  
    Wydechowy z ssącym mijają się na 0 w GMP. Dmuchając przez gniazdo świecy sprawdzisz precyzyjniej niż na blokadach.
  • Poziom 31  
    Daj spokój z tym "mijaniem się". Albo kup blokady, albo zleć naprawę komuś kto takowe posiada. Tak, czy tak sprawdź na pocztek sprężanie, bo po wześniejszym przstawieniu o 'dwa, trzy ząbki' mogłeś zgiąć jakiś zawór.
  • Poziom 17  
    Tak jak kolega toku74 obstawiałbym zawory.

Tak na marginesie jak kupiłeś ten silnik z rozrządem rozregulowanym to chyba kupiłeś bubla o którym raczej sprzedawca wiedział. Z nim się kontaktuj w pierwszej kolejności.
  • Poziom 9  
    Trochę czasu minęło a chciałbym zamknąć wątek i podziękować za podsunięte pomysły. Rozrząd na dorobionych blokadach ustawiłem idealnie, kilka razy porządnie auto "przegoniłem" i silnik zaczął równo pracować, pewnie się zaadoptował. Wcześniej nie wiedziałem, że te silniki potrzebują auto adaptacji. Temat zamykam