Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Star 266 - Kontrolka kierunkowskazów przyczepy działa mimo braku przyczepy

13 Paź 2013 15:56 2784 3
 • Poziom 9  
  Dzień dobry!
  Mam problem z kontrolką działania kierunkowskazów przyczepy. Po wymianie instalacji w Starze 266 z instalacją 24V kontrolka kierunkowskazów przyczepy działa razem z kontrolką kierunkowskazów pojazdu mimo braku przyczepy. Sprawdzałem podłączenia przerywacza i kontrolka kierunkowskazów przyczepy jest podłączona do pinu C2 przerywacza, natomiast kontrolka kierunkowskazów pojazdu-do pinu C przerywacza. Wydaje się więc, że jest tak jak być powinno. Dodam, że przed wymianą instalacji kontrolka kierunkowskazów przyczepy migała tylko raz po uruchomieniu kierunkowskazów pojazdu po czym przestawała świecić (oczywiście w sytuacji, kiedy przyczepa nie była podłączona.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 39  
  Witam
  wupnij przewód co dochodzi do zacisku C2 z kostki .Sprawdź czy kontrolka wówczas świeci ,czy jest napięcie na tym przewodzie ,wreszcie czy na zacisku przerywacza jest napięcie ,oczywiście gdy masz włączony kierunkowskaz.
 • Pomocny post
  Poziom 19  
  Zmień żarówki na błotnikach z 21W na 10W i będzie ok. :)
 • Poziom 9  
  Dziękuję za zainteresowanie. Łobuzy zamontowały w bocznych kierunkowskazach żarówki 21 W, więc przerywacz, w związku ze zwiększonym obciążeniem "widział" przyczepę, której nie było. Jeszcze raz dziękuję i zamykam temat.