Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja New Mildton GDWK nie działa.

BassDS 13 Paź 2013 16:12 1992 14
  • #1 13 Paź 2013 16:12
    BassDS
    Poziom 5  

Witam, ostatnio w ręce wpadły mi kolumny new mildton 80, postanowiłem je zregenerować, zawieszenia były sparciałe, wysokotonowy nie grał. Wszystko zostało wymienione, niestety gdwk jak nie grał tak nie gra. Co może być przyczyną? Nie widzę aby cewka w zwrotnicy była przepalona.
    Pozdrawiam.

• #2 13 Paź 2013 16:53
    Mleczyk89
    Poziom 34  

Uszkodzony potencjometr ? Błędne połączenia w zwrotnicy ?
    W GDWK jak rozumiem cewka sprawna ?

• #3 13 Paź 2013 17:03
    BassDS
    Poziom 5  

Tak cewka została wymieniona na nową, w zwrotnicy nic nie grzebałem było tak od nowości.
    To jest New Mildton 80 w nim nie ma potencjometrów. A co myślicie o kondesatorze?

• #4 13 Paź 2013 18:01
    Brivido

Poziom 28  

Zmierz omomierzem czy cewka czy coś innego jest nie tak.

• #5 13 Paź 2013 18:46
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Może pytanie z innej beczki. Jakie membrany kupiłeś?

BassDS napisał:
    Nie widzę aby cewka w zwrotnicy była przepalona.
    Tego najczęściej nie widać. Dobrze przylutowałeś wyprowadzenia? Nie masz gdzieś usterki w zwrotnicy?
    Miernik w rękę, pomierz cewkę i zwrotnicę. Szklana kula mi się stłukła więc nie wiem co Ci się stało.

• #6 13 Paź 2013 20:29
    BassDS
    Poziom 5  

Wszystkie cewki sprawne, a GDWK nadal nie działa, i mam wrażenie jakby GDM grał za tego wysokiego, a on sam(GDWK) nic nie reprodukuje :D

• #7 13 Paź 2013 21:27
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Jak żeś Pan podłączył to do zwrotnicy? Bo jeśli cewki są sprawne to albo są nie wlutowane, albo zwrotnica jest skopana, albo coś źle podłączyłeś.

• #8 13 Paź 2013 22:29
    BassDS
    Poziom 5  

Już sam nie wiem co jest nie tak... jak sprawdzić czy dobrze wyprowadzenia cewki są przylutowane? To była membrana z resorem dolnym i cewka sklejone już razem więc te kabelki wychodził wprost do lutowania, sądzę, że ten kto to robił wyprowadził je tak żeby nie trzeba było ich krzyżować do przylutowania.
    Z tego co dostrzegłem po wyciągnięciu głośników na zewnątrz i odsłuchu (każdego z osobna przykładałem do ucha):
    GDN gra niskimi, ale słychać wyraźnie inne częstotliwości
    GDM gra średnicą i bardzo ostrą górą
    GDWK nie gra wcale :D
    Może jakieś pomysły?
    Aha i ten kondensator 4.7 uF nie jest oryginalny, tak sądzę bo przeważnie są takie żółte i walcowate a ten taki kwadratowy i nie ma opisu...

• #9 13 Paź 2013 22:56
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

BassDS napisał:
    To była membrana z resorem dolnym i cewka sklejone już razem więc te kabelki wychodził wprost do lutowania, sądzę, że ten kto to robił wyprowadził je tak żeby nie trzeba było ich krzyżować do przylutowania.
    Mówisz o sofcie w GDWK? Jak to byłą chińszczyzna, to byś się zdziwił co oni potrafią zrobić. Mimo to czy odwrotnie przylutujesz wyprowadzenia nie wpłynie na to czy głośnik będzie działał czy nie.
    BassDS napisał:

Może jakieś pomysły?
    Zrypane lutowanie na zwrotnicy.
    BassDS napisał:

Aha i ten kondensator 4.7 uF nie jest oryginalny, tak sądzę bo przeważnie są takie żółte i walcowate a ten taki kwadratowy i nie ma opisu...
    Daj Pan ostre zdjęcia z opisem, bo ja już nic nie rozumiem...

• #10 13 Paź 2013 23:07
    BassDS
    Poziom 5  

Nie chce mi się już dzisiaj po raz n rozkręcać :D więc posłużę się tym zdjęciem, https://obrazki.elektroda.pl/8_1260817297.jpg gdyż u mnie jest wszystko dokładnie tak samo przylutowane, jedną różnicą jest wspomniany już wcześniej kondensator(ten numer 3), jutro wrzucę fotkę.

• #11 13 Paź 2013 23:26
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Jak kondensator nie ma opisu, to go wymień. Sprawdź czy cewki przewodzą, sprawdź czy przewody nie są poprzerywane.

• #12 13 Paź 2013 23:37
    BassDS
    Poziom 5  

Wszystko przewodzi, nigdzie nie ma zwarcia, jutro wymieniam ten kondensator i zobaczymy co dalej... :P

• #13 13 Paź 2013 23:47
    elektryku5
    Poziom 37  

4.7uF z tego co tutaj widać:
    Regeneracja New Mildton GDWK nie działa.
    jest do GDM.

• #14 14 Paź 2013 00:13
    BassDS
    Poziom 5  

Faktycznie, źle spojrzałem więc wymienię wszystkie dla pewności.

• #15 14 Paź 2013 10:25
    elektryku5
    Poziom 37  

Najlepiej prześledzić dokładnie sam tor GDWK, na schemacie widać o co chodzi.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME