Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Testo
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor Elektron 282D naprawa

13 Paź 2013 16:47 1788 15
  • Poziom 18  
    Witam! Obraz jest rozciagniety w pionie i w poziomie, kolory wyblakłe, gdy skręci się kontrast na maxa, wówczas kontury postaci, lub obiektów mają czerwone, lub zielone plamy. Jestem początkujący, i chcę na czymś poćwiczyć. Będe wdzięczny za wskazówki. Pozdrawiam
  • Testo
  • Poziom 18  
    Dziękuję. Sprawdzę najpierw zasilacz.
  • Poziom 43  
    helterskelter33 napisał:
    Witam! Obraz jest rozciagniety w pionie i w poziomie, kolory wyblakłe, gdy skręci się kontrast na maxa, wówczas kontury postaci, lub obiektów mają czerwone, lub zielone plamy. Jestem początkujący, i chcę na czymś poćwiczyć. Będe wdzięczny za wskazówki. Pozdrawiam

Do poćwiczenia TV dobry ale dział do nauki zły. Poczytaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1796351.html

btomko napisał:
    Tu masz schemat
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=970438#970438
    i do pomiarów jak już coś ustalisz, to pomożemy.
    I link do niczego a i na co pomiary? Napięcia z przetwornicy pewno w normie a co innego i gdzie indziej winne?
    Ty też powinieneś znać zasady działu, w którym piszesz.
  • Testo
  • Poziom 34  
    LeDy napisał:
    I link do niczego a i na co pomiary? Napięcia z przetwornicy pewno w normie, a co innego i gdzie indziej winne?

Oczywiście ze wyjdzie co innego, sadzę ze Ty jak i ja naprawialiśmy to nie jeden raz. On ma się nauczyć, niech sprawdzi przetwornicę, można ją sprawdzić bez TV. Niech się uczy pomiarów, wyciągania z nich wniosków. Dlaczego wszystko negujesz?
  • Poziom 18  
    Schemat znalazłem w internecie. chyba stabilizator jest uszkodzony. Ma miec 12V, a jest 8V. Co trzeba teraz zrobic?. Widzę że na płytce odchylania są napuchnięte kondensatory, ale jeżeli nie poradze sobie z zasilaniem, to ich wymina nic nie da.
  • Poziom 43  
    A który?? ;)
    Nie umiesz opisać nazwami/symbolami??

I co? Za mało woltów i już amen? Koniec samodzielnej naprawy?
  • Poziom 18  
    47 Uf napuchnięty. Z przetwornicy idzie 130, 28, 15 Volt.
  • Poziom 43  
    btomko napisał:
    LeDy napisał:
    I link do niczego a i na co pomiary? Napięcia z przetwornicy pewno w normie a co innego i gdzie indziej winne?

Oczywiście ze wyjdzie co innego, sadzę ze Ty jak i ja naprawialiśmy to nie jeden raz . On ma się nauczyć, niech sprawdzi przetwornicę,można ją sprawdzić bez TV .Niech się uczy pomiarów, wyciągania z nich wniosków. Dlaczego wszystko negujesz?
    Widać, że ty nie, a przynajmniej nie za swoje. Ten dział nie do nauki. Pisałem ci, że zasady działu powinieneś znać.

helterskelter33 napisał:
    47 Uf napuchnięty. Z przetwornicy idzie 130, 28, 15 Volt.
    Ty myślisz, że w TV test tylko jeden 47µF?
  • Poziom 34  
    LeDy napisał:
    Ten dział nie do nauki. Pisałem ci, że zasady działu powinieneś znać.

Ale to nie Ty o tym decydujesz, jeśli moderator o tym zdecyduje przeniesie.
    LeDy napisał:
    Widać, że ty nie, a przynajmniej nie za swoje.

Tego nie rozumiem.
  • Poziom 18  
    Jak sprawdzic stan techniczny kineskopu? gdzie, i jakie pomiary należy wykonać?
  • Poziom 43  
    helterskelter33 napisał:
    Jak sprawdzic stan techniczny kineskopu? gdzie, i jakie pomiary należy wykonać?
    Napięcie anodowe, napięcie żarzenia-RMS, emisja dział RGB. To ogólniki. Wystarczy funkcja szukaj.
    A to tak profilaktycznie , jak jeszcze żyjesz:
    Ostrzeżenie!
    Jeśli nie jesteś zaznajomiony z elektryką i elektroniką - nie naprawiaj!
    Grozi to śmiertelnym porażeniem elektrycznym!!!
    Należy skontaktować się z najbliższym punktem serwisowym!
  • Poziom 18  
    Żyję:-) Pojęcie o elektronice jako takie mam, ale to amatorsko głównie jesli chodzi o telefony, radia itp. Widze że w tym telewizorze są niebezpieczne napięcia, dlatego bez narzędzi chyba nie dam rady
  • Poziom 43  
    helterskelter33 napisał:
    Żyję:-) Widze że w tym telewizorze są niebezpieczne napięcia, dlatego bez narzędzi chyba nie dam rady
    A co, w piorunochron chciałbyś się wyposażyć? Dobrze, że jesteś rozsądny więc zamknij temat bo jeszcze znajdzie się ktoś co będzie chciał na siłę ci podpowiadać.
  • Poziom 28  
    Jak będziesz chciał wymieniać w nim powielacz to napisz na pw -mam "nówkę nie śmiganą".
  • Poziom 34  
    Alemucha napisał:
    Jak będziesz chciał wymieniać w nim powielacz to napisz na pw -mam "nówkę nie śmiganą".

A po co, chyba po to żebyś Ty się go pozbył.