Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf IV Oświetlenie wewnętrzne cały czas świeci

13 Paź 2013 17:49 4677 8
  • Poziom 9  
    Witam
    Mój problem polega na tym że oświetlenie wewnętrzne auta cały czas się świeci nie zależnie czy ustawię na włączenie sie przy otwartych drzwiach czy nie wyłącza sie tylko wtedy gdy ustawię na 0. Do tego lampka w drzwiach kierowcy pracuje prawidłowo zaświeca sie tylko wtedy gdy otworze drzwi za to lampka w drzwiach pasażera świeci sie cały czas. Golf bez elektryki z centralnym zamkiem. Prosze o pomoc
  • Użytkownik obserwowany
    kamis1234 napisał:
    Golf bez elektryki

Pozwolę sobie zażartować ;) Skoro jest bez elektryki to jak kolega go odpala?? :D :D :D
    kamis1234 napisał:
    Mój problem polega na tym że oświetlenie wewnętrzne auta cały czas się świeci nie zależnie czy ustawię na włączenie sie przy otwartych drzwiach czy nie wyłącza sie tylko wtedy gdy ustawię na 0. Do tego lampka w drzwiach kierowcy pracuje prawidłowo zaświeca sie tylko wtedy gdy otworze drzwi za to lampka w drzwiach pasażera świeci sie cały czas

Osobiście proponuję sprawdzić wszystkie czujniki i kabelki które odpowiadają za tą czynność ;)
    Kiedy problem zaczął się dziać?? ;)
  • Poziom 9  
    Kupiłem niedawno te auto i takie już było che to naprawić bo troche denerwuje wieczorami jak sie wsiada bo kurde nic nie widac :) A mógł bys sprecyzować do konkretnie mam sprawdzić. A odpalam na pycha :) :)
  • Użytkownik obserwowany
    kamis1234 napisał:
    A odpalam na pycha :) :)

No to za pewne super samochód skoro odpala z popycha :D Ciekawy jestem jak ci mogą te lampki w środku świecić skoro nie posiadasz elektryki :D :D
    Do rzeczy. ;)
    kamis1234 napisał:
    A mógł bys sprecyzować do konkretnie mam sprawdzić.

Oczywiście,że mógłbym ;)
    Już precyzuję ;)
    Nie wiem dokładnie jak ten cały golf jest zbudowany jeśli chodzi o elektrykę i kabelki ale na pierwszym miejscu proponuję otworzyć drzwi najlepiej od strony kierowcy i poszukać takiego wystającego patyczka (dziwnie to nazwałem).To powinien być właśnie czujnik od tej żarówki która siedzi w drzwiach i się zapala gdy otwiera się drzwi ;) Po naciśnięciu tego lampka powinna zgasnąć ;) Teraz przejdźmy do drzwi pasażera ;) Tam taki czujniczek przydało by się wymontować i odłączyć od niego kabelki ;) Jeśli po odłączeniu kabelków żarówka w drzwiach nadal będzie świecić to mamy dużo poważniejszy problem ponieważ wtedy trzeba będzie grzebać w całej instalacji poczynając od żarówki zamontowanej w drzwiach :(

Moderowany przez Błażej:

Zasada jest prosta - NIE WIEM, NIE ZNAM SIĘ, NIE ORIENTUJĘ SIĘ - MILCZĘ, NIE ZABIERAM GŁOSU W DYSKUSJI!
    I radzę się tej zasady trzymać! Bardzo mocno!

• Poziom 9  
    Żarówka w drzwiach zapala sie od czujnika w klamce niema nigdzie "patyczka" tak jak w innych autach i zastanawiam sie czy można to jakoś sprawdzić w drzwiach pasażera unikając rozbiórki drzwi .
  • Użytkownik obserwowany
    kamis1234 napisał:
    Żarówka w drzwiach zapala sie od czujnika w klamce niema nigdzie "patyczka" tak jak w innych autach

No to w takim razie przepraszam. Myślałem,że w tym modelu tak samo jak i w innych modelach czujniki od oświetlenia wewnętrznego są zamontowane na ramie (mostku) od rzwi ale jak widać się przeliczyłem ;)
    kamis1234 napisał:
    zastanawiam sie czy można to jakoś sprawdzić w drzwiach pasażera unikając rozbiórki drzwi .

Prawdopodobnie nie ma takiej możliwości :(
  • Poziom 9  
    A że tak spytam czy miałes już kiedys styczność z taką usterką , wiesz jakas podpowiedz zebym nie rozbierał tego co nie trzeba bo rozbiore całe drzwi a okaże sie ze można było prościej.
  • Poziom 21  
    Krańcówki w drzwiach , poszukaj wiele o tym było.
  • Poziom 9  
    oki bede szukał :P