Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wytwornice dymu z Allegro a koszty eksploatacji

TheArt 13 Paź 2013 18:06 1536 2
  • #1 13 Paź 2013 18:06
    TheArt
    Poziom 15  

Witam,
    chciałem się dowiedzieć jak się mają mililitry płynu do okresu użytkowania i jak to w ogóle działa. Tzn. mam np. wytwornicę 700W najzwyklejszą z Allegro i 5l płynu, na ile to starczy tego płynu i czy dym jest gęsty, utrzymuje się długo czy jak to jest. Tam w instrukcji piszą że zużywa np. 25ml/h ale znajomy z dyskoteki mówił że 5l starczyło mu nawet na kilka imprez a ma ogromną dymiarkę 1,5kw. Więc jak to się zużywa ten płyn. I jeszcze jedno czy po np. 5 godzinach dymiarka będzie już zabrudzona i będzie trzeba ją czyścić a jeśli tak to czym.

0 2
  • #2 14 Paź 2013 09:31
    djdamsza
    Poziom 13  

Bardzo skomplikowane pytanie.

Zużycie płynu zależy od efektu jaki chcesz uzyskać. W dobrze wentylowanym i dużym pomieszczeniu będziesz dymił bardzo dużo. Natomiast w ciasnym małym klubie tego płynu na rok wystarczy. Gram na weselach i dla mnie baniak 5 litrowy płynu starcza na pół roku.

Jednak efekt gęstości dymu nie zależy tylko od mocy maszyny, ale również, a moim zdaniem przede wszystkim od płynu. Jakość ma znaczenie. Osobiście kupuje najdroższy i najgęstrzy płyn nazwy nie pamiętam bo jakaś niemiecka.

Tanie płyny nieprzyjemnie pachną (delikatnie mówiąc, szybko się rozpraszają i trzeba ich lać wielokrotnie więcej niż tych drogich).

Nie wiem do czego potrzebujesz tej wytwornicy, a to ma znaczenie. Napisz to coś dobierzemy.

0
  • #3 14 Paź 2013 11:23
    TheArt
    Poziom 15  

Do użytku domowego, do stworzenia klimatu, rozważam między wytwornicą a suchym lodem. W pomieszczeniu 30m2, wysokość 3m, pomieszczenie ciemne jeśli to ma jakiś wpływ i bez wentylacji.

0