Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Amica ZZA 6428 - Głośna praca pompy myjącej

1softer 13 Paź 2013 19:43 4527 6
  • #1 13 Paź 2013 19:43
    1softer
    Poziom 7  

Witam.
    Od około 3 dni pojawił się problem ze zmywarką Amica zza 6428, problem w tym że pompa myjąca się rozwrzeszczała, po prostu rzezi. Podejrzewam łożysko w silniku, jutro chcę ją rozebrać i pytanie czy jest możliwa wymiana łożyska w tym silniku?
    Przy okazji rozebrania zmywarki na co zwrócić uwagę, co warto jeszcze zrobić, wyczyścić bądź wymienić.

Dziękuję za wszystkie porady.

2 6
  • Pomocny post
    #2 14 Paź 2013 00:02
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

A może po prostu siedzi jakieś ciało obce w korpusie turbiny ? Poza tym ,jeśli uszkodzone będzie łożysko , to bez powodu się nie uszkodziło ,sprawdź , czy nie wydostaje się woda z uszczelniacza .

1
  • #3 14 Paź 2013 18:06
    1softer
    Poziom 7  

Masz rację, w turbinie coś siedzi prawdopodobnie kawałek wykałaczki, czy jest możliwość ją rozebrać? jak odkręcić silnik od turbiny? nie chcę czegoś zniszczyć.
    Według mnie turbinę się przekręca i wyskakuje z zaczepów ale jak ją ściągnąć z osi silnika?

0
  • #4 14 Paź 2013 20:02
    Stachu0204
    Poziom 15  

Turbina jest przykręcona do osi wirnika, trzeba kluczem nasadowym wjechać do środka turbiny i z drugiej strony pompy najprawdopodobniej śrubokrętem płaskim przytrzymać wirnik i spróbować rozkręcić.

0
  • #5 15 Paź 2013 14:30
    1softer
    Poziom 7  

Stachu0204 - masz rację wystarczy przytrzymać wirnik i odkręcić turbinę.
    Niestety okazało się jak przypuszczałem wcześniej łożysko było lekko zalane i to ono rzęziło. Dla przyszłych forumowiczów typ łożyska to 608Z czyli standardowe dostępne łożysko.
    Jednak martwi mnie dlaczego pusciła woda, element uszczelniający wygląda ok, co mogę z tym zrobić?

0
  • #6 15 Paź 2013 15:28
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

1softer napisał:
    co mogę z tym zrobić?

Wymienić korpus pompy , a jeżeli pompa jest f- my Arcelik to cała pompa do wymiany. Albo rozcinanie korpusu, wymiana uszczelniacza a potem klejenie .

0
  • #7 15 Paź 2013 18:20
    1softer
    Poziom 7  

Temat do zamknięcia, zmywarka poskładana.
    Pompa rzeczywiście firmy Arcelik, niestety cena nowej mnie odstraszyła, na razie uszczelniacz wyczyściłem + dałem specjalny uszczelniacz w płynie, może jeszcze rok , dwa podziała, potem pokombinuje. Z tego co się orientowałem można założyć kompletną pompę z Beko praktycznie identyczna a cena ok 230zł.

dziękuję wszystkim za pomoc.

0