Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens SN66N080EU/18 - Zmywarka nie pobiera wody program kończy się po ok.5min.

Jur_pap 13 Paź 2013 20:09 7461 15
  • #1 13 Paź 2013 20:09
    Jur_pap
    Poziom 8  

Witam szanownych kolegów-koleżanki
    Posiadam zmywarkę SIEMENS SN66N080EU/18 od dwóch tygodni nie mogę jej normalnie uruchomić -
    Gdy zmywarka rozpoczyna program - coś tam burczy (na początku chodzi pompka i wypompowuje wodę? - wcześniej nie zwracałem na to uwagi i sądziłem że przyczyną awarii jest zapchana lub zepsuta pompka-ale po dostaniu się przez filtr i oczyszczeniu go - nadal nic program kończył się po ok. 5min.-gasła czerwona lampka na wyświetlaczu pojawiał się czas „0:00” i tak wkółko... wpadłem na pomysł jak się sprawdzić pompkę t.j. przed rozpoczęciem programu nalałem wody do zmywarki - została on wypompowana pozostałe b.z. program wciąż kończył się po ok. 5min.
    Po jakimś tygodniu żonie udało się jakimś cudem uruchomić zmywarkę (generalnie to dostała kilka razy z kolana i poszła :| ) zmywarka przeszła cały program
    Myślałem że „zaskoczyła” i już będzie działała, jednak kiedy próbowałem ją ponownie uruchomić problem się powtórzył zorientowałem się że problem tkwi w tym że zmywarka nie pobiera wody...
    Mój "domowy"sposób na jej uruchomienie to:
    przerwanie programu po ok. 1 min. od uruchomienia (przez otwarcie i ponowne zamknięcie drzwi)
    kilkukrotne przekręcenie (t.j. zakręcenie i odkręcenie kranu) gdzie jest podłączony wąż z aqua stop (czasami pomaga odkręcenie kranu z zimną wodą przy zlewie przy którym podłączona jest zmywarka
    po 1-3 takich próbach zmywarka zaskakuje – zaczyna pobierać wodę – jak już zacznie to pobierać wodę to kończy program normalnie.

Mam pytanie gdzie szukać przyczyny ww. problemów?
    Co waszym zdaniem jest zepsute?
    Nadmieniam że nie pokazuje się żaden komunikat obłędzie czy tym podobne.
    Pozdrawiam,

1 15
  • #2 13 Paź 2013 20:24
    magir
    Poziom 27  

Prawdopodobnie przerabiasz ten sam problem co ja ostatnio z moim Boschem - zmywarka nie pobiera wody bo ma zatkany kanał pobierania wody w płaszczu wodnym. Poszukaj na forum jak wygląda płaszcz w Twojej a konkretnie gdzie wchodzi do niego wąż dopływu wody - a następnie na początek sprawdź czy kanał za nim ma przejście - u mnie był zawalony kamieniem.
    No albo jest przytkany zawór aquastopu na wężu wodnym.

0
  • #3 14 Paź 2013 20:27
    Jur_pap
    Poziom 8  

Dzięki za sugestię...
    W którym miejscu na forum mogę znaleść jakąś instrukcję serwisową do mojej zmywarki :?:
    (szukając po numerze zmywarki "SIEMENS SN66N080EU" na całym forum wyskoczył mi tylko jeden temat...)
    Czy łatwo jest dobrać sie i wyczyścić tzw. płaszcz wodny?
    Jak się do niej zacząłem dobierać - to zaraz odpuściłem bo bez serwisówki boję się bardziej zepsuć lub coś urwać (nie wiem gdzie czego szukać - zmywarki to jeszcze nie rozkręcałem :| ).

1
  • #5 17 Paź 2013 20:47
    Jur_pap
    Poziom 8  

Przepraszam że jeszcze nie odpowiadam... na razie nie mam czasu aby zabrać się za zmywarkę może w sobotę uda mi się wygospodarować troszkę czasu.
    Czy AquaStop (lub któryś z elektrozaworów - nie wiem ile ich ma zwywarka) może być też przyczyną ww. problemów?

2
  • #6 18 Paź 2013 08:12
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

Jur_pap napisał:
    kilkukrotne przekręcenie (t.j. zakręcenie i odkręcenie kranu) gdzie jest podłączony wąż z aqua stop (czasami pomaga odkręcenie kranu z zimną wodą przy zlewie przy którym podłączona jest zmywarka

Jur_pap napisał:
    Mam pytanie gdzie szukać przyczyny ww. problemów?

Może właśnie w dopływie wody tkwi problem?
    Jur_pap napisał:
    Czy AquaStop (lub któryś z elektrozaworów - nie wiem ile ich ma zwywarka) może być też przyczyną ww. problemów?

Może być przyczyną takiego zachowania, ale trzeba coś przynajmniej sprawdzić, a tu tylko teoria ;)

2
  • #7 20 Paź 2013 20:42
    Jur_pap
    Poziom 8  

W tą sobotę nie dałem rady... - mam pytanie czy może ktoś ma instrukcję serwisową do tej zmywarki??? - bo nie chciał bym urwać czegoś przy jej rozkręcaniu!!! a w necie nie mogę nic znaleść (oprócz zwyczajnej instrukcji użytkownika...)

1
  • #8 07 Lut 2015 12:07
    koryjar
    Poziom 10  

Witam
    Mam podobny problem z tą zmywarką. Po rozkręceniu lewego boku widać, że w woda w płaszczu wodnym jest i jest on wypełniony w całości. Może ktoś wie jak to rozebrać w celu wyczyszczenia. No i w jaki sposób wylać z płaszcza wodnego wodę jeżeli dopływ wody jest zatkany.
    z góry dziękuję za pomoc.

Siemens SN66N080EU/18 - Zmywarka nie pobiera wody program kończy się po ok.5min.

2
  • #9 04 Mar 2016 07:43
    snoze
    Poziom 12  

Witam kolegów, widzę, że temat nurtuje nie tylko mnie. Mam podobną zmywarkę i podobny problem. Po włączeniu programu zmywarka prawidłowo włącza pompę odpływową, po czym załącza się na chwilę pompa myjąca. Po czym zmywarka za milka, by za ok. 1-2 mim włączyć ponownie pompę odpływową i sygnalizuje koniec mycia. Nie wyskakuje żaden kod błędu. Istnieje sposób by zmywarka zadziałała. Jak na początku włączy się pompa spustowa, później pompa myjąca i otworzy się drzwiczki zmywarki, zmywarka normalnie zaczyna pracować, przechodząc przez cały program.
    Moje zasadnicze pytanie co się mogło podziać?
    Nadmieniam, że aqua stop jest sprawny, pompy czyste i sprawne, płaszcz wodny wyczyszczony i wymieniony licznik przepływu wody, brak hydrostatu, jest czujnik wody w podstawie- sprawny.

1
  • #10 04 Mar 2016 19:33
    koryjar
    Poziom 10  

Mogę napisać co u mnie pomogło. Do wymiany jest cała pompa wody. Ona fabrycznie jest źle zrobiona. Tam jest plastikowe mocowanie od wirnika. Zrobiło się z tego "jajo" i gdy startuje pompa to dostaje dodatkowego oporu i się wyłącza. Nowa pompa około 500zł - pozmianowa, mam nadzieję że bardziej trwała.
    pozdrawiam

0
  • #11 05 Mar 2016 16:57
    snoze
    Poziom 12  

Dzięki za odpowiedź, mówisz o pompie myjącej czy spustowej?

0
  • #13 27 Lis 2016 15:09
    amsam
    Poziom 9  

Prosiłbym napisać co więcej o tej usterce - mam tak samo. W serwisie powiedzieli że programator i że się nie opłaca naprawiać. Zawsze za drugim razem, albo za trzecim, lub po otwarciu i zamknięciu drzwi działa normalnie. Stwierdziłem że dopóki działa nie będę nowej kupował. Ale jest to nurtujące. Pewne jest jedno jak nie pobiera wody to elektromagnes nie działa. A jak załączy to już jest OK do końca mycia.

1
  • #14 12 Gru 2016 11:18
    snoze
    Poziom 12  

U mnie skończyło się na wymianie przepływomierza i zmywarka wróciła do normalnej pracy.

0
  • Pomocny post
    #15 18 Sty 2017 15:21
    amsam
    Poziom 9  

Chciałbym tylko potwierdzić, że cała wina leży po stronie pompy myjącej, a zatem wymiana i poproblemie.

0
  • #16 04 Paź 2017 15:37
    Jur_pap
    Poziom 8  

Witam, wreszcie się odzywam - :idea:
    Trzy tygodnie temu zmywarka odmówiła definitywnie współpracy :cry: (tj. nie można ją było włączyć metodą kilkukrotnego otwierania drzwi po włączeniu programu. Jakoś się do takiej "obsługi" przyzwyczailiśmy :| ) po ok 3 minutach po włączeniu wyłączała się i na wyświetlaczu pojawił się błąd E21 (zdaje się zatkany wirnik pompy myjącej - do udrożnienia lub wymiany pompa myjąca)...

Z początku już miałem kupować nową (zbliżony model Siemensa, a "starą na ewentualne części", ale jak zobaczyłem cenę... :!: )- bo to najdroższy element zmywarki... Jednak postanowiłem zgłębić jeszcze raz ten temat (przyznaję, że obecnie jest więcej informacji na ten temat, a i ten post też mi pomógł :D :please: )
    - Sprawdziłem AQUA STOP - czysty
    - Rozkręciłem obudowę (zasyfiony płaszcz wodny - okolice syfonu)
    - Pozostałe elementy są w jak najlepszym porządku czysto, sucho, a kamienia od twardej wody praktycznie brak.
    - Najdłużej zajęło mi dobranie "cudownej" pompy po numerach ze starej :?: (9000.437.089; 1BS3615-6CA itd.) wyszły jakieś cuda (ostatecznie pompa nr. Boscha: 00654575 z wiązką przewodów pod "nowe cienkie złącze") cena od ok 500 do 350 PLN
    - Wyczyściłem płaszcz wodny: mnóstwo gorącej wody wlewanej od końcówek wypompowujących wodę + patent z kawałkiem metalu (ucięty ok 3mm czubek gwoździa na mocnej nici-nić bardzo pomaga) i magnesem + płyn do naczyń niska skuteczność + Kret :idea: Uwaga mieszanina z wodą "wrze" i jest żrąca i nagrzewa się) - po 6 próbach efekt 95% na koniec resztę wypłukałem wlewając ciepłą wodę do płaszcza i przy wylewaniu energicznie potrząsałem całym płaszczem :D
    - Wymiana pompy najtrudniej zdjąć obejmę metalową zatrzask obejmy niedostępny :crazyeyes: - ja ją zsunąłem śrubokrętem płaskim :shocked!: - (nie zdejmowałem spodu zmywarki tylko pokrywy boczne). Ciężko schodzi stara pompa nowa po przesmarowaniu wlotów smarem silikonowym wchodzi lekko. + wymiana wiązki.

Potwierdzam problem tkwi w pompie myjącej :spoko: :please:
    starą rozebrałem i miała "talerz z wiatrakiem z decentrowany tj. talerz nie był w osi i tarł o brzeg plastiku aż się zatarł stąd ten błąd E21.

0