Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 64 bit - Niewyraźne czcionki w przeglądarce Mozilla

13 Paź 2013 21:44 8460 9
  • Poziom 13  
    Witam
    Mam problem z uzyskaniem wyraźnego obrazu w przeglądarce Mozilla. Próbowałem bawić się z ustawieniami ClearType i nie pomogło. Znalazłem podobny temat Rozmazana czcionka - Windows 7 64Bit, ale nie mogę u siebie wyłączyć tego filtrowania (filtrowania morfologicznego - anti-aliasing).

Oto jak wygląda u mnie czcionka (co ciekawe czcionka się poprawi po zaznaczeniu jej kursorem ???). Litery są niewyraźne, miejscami blade, jakieś żółte podświetlenie... Po prostu kiszka.

A oto ustawienia CCC - moja karta graficzna to Radeon HD4870. Monitor to SyncMaster 920NW. Rozdzielczość 900x1440. Pulpit jest powiększony do 125%. Dodam że na drugim komputerze mam też system Win7 z tą samą przeglądarką, monitor 22cale, pulpit powiększony do 125% i nie ma tego problemu.

• Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 13  
    Przy 100% czcionka jest wyraźna, ale strasznie mała...
  • Poziom 13  
    Na to wygląda że tylko w Mozilla FF (wersja 24). W IE jest wszystko wyraźne.
  • Poziom 43  
    mag2211 napisał:
    Przy 100% czcionka jest wyraźna, ale strasznie mała

Przecież w FF masz opcję "Powiększ tylko tekst". Próbowałeś?
  • Poziom 13  
    W Mozilli 25.0 beta jest to samo. Nie interesuje mnie powiększenie czcionek a wyraźny obraz przy powiększeniu pulpitu do 125%.

Dlaczego tylko w Mozilli czcionki się rozpływają ?
  • Poziom 13  
    POPRAWKA

Na drugim komputerze gdzie mam pulpit powiększony do 125% również tekst się rozlewa (mówimy o FF). Jest to mniej widoczne i wcześniej tego nie zauważyłem.

Na komputerze z kartą graf. 4870 zmieniłem rozmiar pulpitu do 100% powiększając jednocześnie czcionkę w FF. Litery nadal są niewyraźne. Jest to mniej ewidentne niż w przypadku powiększenia całego pulpitu do 125%.

Co ciekawe gdy "roluję" przeglądaną stronę w dół rozmycie zdaża się czasami, ale gdy roluję do góry wszystko się natychmiast rozlewa. Mogę zjechać na chwile w dół i się poprawi, lub powiększyć i zmiejszyć i też sie poprawi. Bardzo to zabawne :/

Grzebałem w about:config FF i wyłączyłem akcelerację 2d gfx.direct2d.disabled.
    Jest poprawa, ale tak naprawdę tekst wygląda lepiej dopiero po wyłączeniu gfx.content.azure.enabled. Tyle że w tym drugim przypadku wyskakują błędy (nie wyświetlają się okna np zakładek - prześwituje pulpit, pokazuje się pasek bez tekstu itp.)

Temat wciąż otwarty...
  • Poziom 18  
    Też posiadam monitor 1440x900 i miałem podobny problem ale poradziłem sobie w inny sposób.
    Pulpit zostawiłem na 100% a do Firefox zainstalowałem dodatek Default Full Zoom Level 5.8 i ustawiłem domyślne powiększenie strony na 125%. Mnie to wystarczy, czcionka jest czytelna a strona wypełnia cały ekran.