Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Versa10 - Ustawianie stref

13 Paź 2013 21:53 2049 17
 • Poziom 23  
  Witam mam pytanie odnośnie ustawienie stref w centrali VERSA10 ,Dokładnie potrzebuje na wejściu 1 i 2 ustawić strefę 1 i wejściach 3-10 strefę 2 jest możliwość np. aktywacji stref innym kodem ,interesuje mnie parter budynku jako strefa 1 i piętro 2 tak żeby strefa 2 była aktywna przy wyłączonej strefie 1 ,zrobiłem ustawienia ale mam taki problem ze jak załącza się strefa 1 od razu aktywuje tez strefę 2
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • OptexOptex
 • Pomocny post
  Specjalista - Alarmy Stacjonarne
  Instrukcja użytkownika - tam jest opisana procedura załączania poszczególnych stref.

  W skrócie (tryb pełny):
  1 strefa = 1 kluczyk hasło kluczyk
  2 strefa = 2 kluczyk hasło kluczyk
  1 i 2 strefa = hasło kluczyk

  Jasne, że można stworzyć użytkownika z innym hasłem i uprawnieniami do innej strefy (analogicznie jak w CA-6), ale pomysł jest mało trafny. Po prostu trzeba używać sekwencji tak jak tych powyżej, natomiast szczegóły tak jak napisałem wcześniej - w odpowiedniej dokumentacji.
 • Pomocny post
  Poziom 37  
  Witam,

  Jeśli dany użytkownik będzie miał uprawnienia do sterowania tylko jedną strefą, sterowanie czuwaniem tej strefy odbywać się będzie w następujący sposób:

  Hasło + (kluczyk) - Czuwanie pełne danej strefy
  Hasło + (X) - Wyłączenie czuwania danej strefy

  Jeśli zaś użytkownik będzie miał uprawnienia do sterowania obydwiema strefami będzie musiał korzystać z kombinacji opisanej przez Kolegę dariusz.bembenek. Jest to konieczne gdyż system musi wiedzieć którą strefą użytkownik (mający uprawnienia do sterowania obydwiema strefami) chce sterować.

  Pozdrawiam.

  PS: Do Autora: W DLOADX w zakładce użytkownicy stwórz dwóch osobnych użytkowników - jeden z uprawnieniami do S1, a drugi do S2 i powinno działać.
 • OptexOptex
 • Poziom 19  
  Podbije nieco temat bo nie ogarniam.
  1. Potrzebuje podzielić budynek na trzy strefy- każda z coraz większym obszarem gdzie mogą się poruszać użytkownicy, tutaj jak dobrze rozumiem mogą skorzystać ze strefy dziennej, nocnej i całkowitego załączenia alarmu. Rozumiem że nie można zmienić nazw nocna, dzienna?. Do dyspozycji są jeszcze dwie strefy, czy im da się nadać intuicyjne nazwy, i czy w ogóle będą się nadawać?

  2. Wykluczając instalatora/serwis planuje 3 grupy użytkowników.
  - każda z nich może załączyć pełne czuwanie.
  - jedna grupa będzie mogła całkowicie wyłączyć czuwanie.
  - pozostałe dwie mogą przełączyć z centralkę z czuwania całkowitego do czuwania przypisanego ich grupie

  Czyli trzy "przymusy" ale co dalej, jak je podpiąć do powyższego?

  3. Czy goła Versa 10 da rady zadzwonić (linia analogowa) i choćby zapiszczeć do słuchawki czy konieczny jest moduł głosowy?
 • Poziom 19  
  Tak to jest jak się najpierw opowiada się o wymogach sprzedawcy a potem próbuje samemu skonfigurować.
  Podpowiedz lepiej jaki jest problem pomiędzy tym co napisałem a tym co versa może?
 • Poziom 26  
  Nie zrobisz 3 stref, ale możesz zrobić jedną strefę z czuwaniem nocnym i dziennym. Przymus w versie służy zdaje się do wywołania cichego alarmu napadowego, a nie do sterowania strefami.
 • Poziom 19  
  Ale dzienna do całkowitego czuwania? Mam trzy pokoje A, B, C. W A ma być dzień, w B noc, w C czuwanie całkowite. Tak się da, czy też czuwanie dzienne = czuwaniu całkowitemu?. Z instrukcji wynika dla mnie że się da.

  Jak skonfigurować użytkowników w kwestii użytkowników, tak aby jedna grupa która mogłe wyłączyć całkowicie czuwanie, a druga mogła przełączyć najwyżej do czuwania dziennego.

  BTW, W manualu piszę że przymus może też załączać czuwanie
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 26  
  Nie wiem, czy ogarniam. Masz linię z pokoju A przypisaną do srefy 1, linię z pokoju B przypisaną do strefy 1 z opcją nieaktywna w czuwaniu nocnym i linię z pokoju C przypisaną do strefy 2. Użytkownik może załączać/wyłaczać czuwanie dzienne/nocne/pełne w każdej ze stref, do której jest uprawniony.
 • Poziom 19  
  Stonfree, dobrze rozumiesz. Jednak uda się uzyskać tylko dwie grupy użytkowników (strefa I i strefa II) W takim razie trzeba będzie zrezygnować z trzech pseudo stref na rzecz dwóch, i nici też z podziału na dzień i noc bo użystkownik z dostępem do A wyłączy też B (uprawnienia w ramach tej samej, pierwszej strefy).
  Trzeba wykorzystać "rasowe" strefy.
  Jeśli ustawie dwie strefy to jedną grupę użytkowników będzie można przypisać do strefy I, a drugą grupę do strefy I i II. W tedy np pracownik przypisany do strefy I nie wyłączy strefy II.

  Tak?
 • Poziom 26  
  Chyba żeby kombinować z wyjściem fizycznym sterującym dwa wejścia fizyczne skonfigurowane "wyłącz/załącz czuwanie", ale to chyba i tak bez sensu i lepiej wymienić płytę na integrę :)
 • Poziom 19  
  Czy da się z VERSY LCD ustawić czujkę tak aby skracała czas odliczania ale tylko na wejście?. WEJ/WYJ FINAŁ skraca czas na wejscie i wyjście jednocześnie więc raczej nie o to chodzi.
 • Poziom 37  
  Witam,

  Możesz szerzej opisać o jakie skracanie czasu na wejście Ci chodzi? Linia wej/wyj finalna skraca jedynie czas na wyjście (ustanie sygnału naruszenia linii powoduje załączenie czuwania w strefie do której linia należy, a naruszenie linii w czasie czuwania rozpoczyna procedurę odliczania czasu na wejście w strefie i uruchamia opóźnienie dla linii typu opóźniona wewnętrzna).

  Pozdrawiam.
 • Poziom 19  
  Klawiatura jest w pomieszczeniu z oknem który ma PID, aby tam dotrzeć trzeba się przejść korytarzem. Na razie nikt inny tego nie wynajmuje więc korytarz jest "nasz". Pomyślałem żeby ustawić czujkę na korytarzu jako zwłoczną, a tą w pomieszczeniu tak aby tylko skracała odliczanie na wejście
 • Poziom 37  
  Witam,

  figa_miga napisał:
  Klawiatura jest w pomieszczeniu z oknem który ma PID


  Chyba PIR ;)

  Powinien być kontaktron na drzwiach wejściowych jako linia wejścia/wyjścia, a PIR jako opóźniona wewnętrzna. Wtedy wchodząc przez drzwi aktywujesz czas na wejście, a wchodząc przez okno od razu masz alarm.

  Pozdrawiam.
 • Poziom 19  
  PIR PIR. Nie wiem czy o tym myślałem czy po prostu palec zjechał z R na D.

  Co do reszty to na razie wszystko jasne.