Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Versa10 - Ustawianie stref

markode 13 Paź 2013 21:53 1884 17
  • #1 13 Paź 2013 21:53
    markode
    Poziom 23  

Witam mam pytanie odnośnie ustawienie stref w centrali VERSA10 ,Dokładnie potrzebuje na wejściu 1 i 2 ustawić strefę 1 i wejściach 3-10 strefę 2 jest możliwość np. aktywacji stref innym kodem ,interesuje mnie parter budynku jako strefa 1 i piętro 2 tak żeby strefa 2 była aktywna przy wyłączonej strefie 1 ,zrobiłem ustawienia ale mam taki problem ze jak załącza się strefa 1 od razu aktywuje tez strefę 2

0 17
  • Pomocny post
    #2 13 Paź 2013 22:57
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

Instrukcja użytkownika - tam jest opisana procedura załączania poszczególnych stref.

W skrócie (tryb pełny):
    1 strefa = 1 kluczyk hasło kluczyk
    2 strefa = 2 kluczyk hasło kluczyk
    1 i 2 strefa = hasło kluczyk

Jasne, że można stworzyć użytkownika z innym hasłem i uprawnieniami do innej strefy (analogicznie jak w CA-6), ale pomysł jest mało trafny. Po prostu trzeba używać sekwencji tak jak tych powyżej, natomiast szczegóły tak jak napisałem wcześniej - w odpowiedniej dokumentacji.

0
  • Pomocny post
    #3 14 Paź 2013 00:05
    bhtom
    Poziom 36  

Witam,

Jeśli dany użytkownik będzie miał uprawnienia do sterowania tylko jedną strefą, sterowanie czuwaniem tej strefy odbywać się będzie w następujący sposób:

Hasło + (kluczyk) - Czuwanie pełne danej strefy
    Hasło + (X) - Wyłączenie czuwania danej strefy

Jeśli zaś użytkownik będzie miał uprawnienia do sterowania obydwiema strefami będzie musiał korzystać z kombinacji opisanej przez Kolegę dariusz.bembenek. Jest to konieczne gdyż system musi wiedzieć którą strefą użytkownik (mający uprawnienia do sterowania obydwiema strefami) chce sterować.

Pozdrawiam.

PS: Do Autora: W DLOADX w zakładce użytkownicy stwórz dwóch osobnych użytkowników - jeden z uprawnieniami do S1, a drugi do S2 i powinno działać.

0
  • #4 26 Sie 2014 23:47
    figa_miga
    Poziom 19  

Podbije nieco temat bo nie ogarniam.
    1. Potrzebuje podzielić budynek na trzy strefy- każda z coraz większym obszarem gdzie mogą się poruszać użytkownicy, tutaj jak dobrze rozumiem mogą skorzystać ze strefy dziennej, nocnej i całkowitego załączenia alarmu. Rozumiem że nie można zmienić nazw nocna, dzienna?. Do dyspozycji są jeszcze dwie strefy, czy im da się nadać intuicyjne nazwy, i czy w ogóle będą się nadawać?

2. Wykluczając instalatora/serwis planuje 3 grupy użytkowników.
    - każda z nich może załączyć pełne czuwanie.
    - jedna grupa będzie mogła całkowicie wyłączyć czuwanie.
    - pozostałe dwie mogą przełączyć z centralkę z czuwania całkowitego do czuwania przypisanego ich grupie

Czyli trzy "przymusy" ale co dalej, jak je podpiąć do powyższego?

3. Czy goła Versa 10 da rady zadzwonić (linia analogowa) i choćby zapiszczeć do słuchawki czy konieczny jest moduł głosowy?

0
  • #6 27 Sie 2014 09:01
    figa_miga
    Poziom 19  

Tak to jest jak się najpierw opowiada się o wymogach sprzedawcy a potem próbuje samemu skonfigurować.
    Podpowiedz lepiej jaki jest problem pomiędzy tym co napisałem a tym co versa może?

0
  • #7 27 Sie 2014 09:31
    stonefree
    Poziom 24  

Nie zrobisz 3 stref, ale możesz zrobić jedną strefę z czuwaniem nocnym i dziennym. Przymus w versie służy zdaje się do wywołania cichego alarmu napadowego, a nie do sterowania strefami.

0
  • #8 27 Sie 2014 09:56
    figa_miga
    Poziom 19  

Ale dzienna do całkowitego czuwania? Mam trzy pokoje A, B, C. W A ma być dzień, w B noc, w C czuwanie całkowite. Tak się da, czy też czuwanie dzienne = czuwaniu całkowitemu?. Z instrukcji wynika dla mnie że się da.

Jak skonfigurować użytkowników w kwestii użytkowników, tak aby jedna grupa która mogłe wyłączyć całkowicie czuwanie, a druga mogła przełączyć najwyżej do czuwania dziennego.

BTW, W manualu piszę że przymus może też załączać czuwanie

0
  • #9 27 Sie 2014 10:35
    295842
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 27 Sie 2014 10:39
    stonefree
    Poziom 24  

Nie wiem, czy ogarniam. Masz linię z pokoju A przypisaną do srefy 1, linię z pokoju B przypisaną do strefy 1 z opcją nieaktywna w czuwaniu nocnym i linię z pokoju C przypisaną do strefy 2. Użytkownik może załączać/wyłaczać czuwanie dzienne/nocne/pełne w każdej ze stref, do której jest uprawniony.

0
  • #11 27 Sie 2014 11:09
    figa_miga
    Poziom 19  

Stonfree, dobrze rozumiesz. Jednak uda się uzyskać tylko dwie grupy użytkowników (strefa I i strefa II) W takim razie trzeba będzie zrezygnować z trzech pseudo stref na rzecz dwóch, i nici też z podziału na dzień i noc bo użystkownik z dostępem do A wyłączy też B (uprawnienia w ramach tej samej, pierwszej strefy).
    Trzeba wykorzystać "rasowe" strefy.
    Jeśli ustawie dwie strefy to jedną grupę użytkowników będzie można przypisać do strefy I, a drugą grupę do strefy I i II. W tedy np pracownik przypisany do strefy I nie wyłączy strefy II.

Tak?

0
  • #12 27 Sie 2014 11:36
    stonefree
    Poziom 24  

Chyba żeby kombinować z wyjściem fizycznym sterującym dwa wejścia fizyczne skonfigurowane "wyłącz/załącz czuwanie", ale to chyba i tak bez sensu i lepiej wymienić płytę na integrę :)

0
  • #14 29 Sie 2014 17:33
    figa_miga
    Poziom 19  

Czy da się z VERSY LCD ustawić czujkę tak aby skracała czas odliczania ale tylko na wejście?. WEJ/WYJ FINAŁ skraca czas na wejscie i wyjście jednocześnie więc raczej nie o to chodzi.

0
  • #15 29 Sie 2014 18:54
    bhtom
    Poziom 36  

Witam,

Możesz szerzej opisać o jakie skracanie czasu na wejście Ci chodzi? Linia wej/wyj finalna skraca jedynie czas na wyjście (ustanie sygnału naruszenia linii powoduje załączenie czuwania w strefie do której linia należy, a naruszenie linii w czasie czuwania rozpoczyna procedurę odliczania czasu na wejście w strefie i uruchamia opóźnienie dla linii typu opóźniona wewnętrzna).

Pozdrawiam.

0
  • #16 29 Sie 2014 21:20
    figa_miga
    Poziom 19  

Klawiatura jest w pomieszczeniu z oknem który ma PID, aby tam dotrzeć trzeba się przejść korytarzem. Na razie nikt inny tego nie wynajmuje więc korytarz jest "nasz". Pomyślałem żeby ustawić czujkę na korytarzu jako zwłoczną, a tą w pomieszczeniu tak aby tylko skracała odliczanie na wejście

0
  • #17 29 Sie 2014 21:48
    bhtom
    Poziom 36  

Witam,

figa_miga napisał:
    Klawiatura jest w pomieszczeniu z oknem który ma PID

Chyba PIR ;)

Powinien być kontaktron na drzwiach wejściowych jako linia wejścia/wyjścia, a PIR jako opóźniona wewnętrzna. Wtedy wchodząc przez drzwi aktywujesz czas na wejście, a wchodząc przez okno od razu masz alarm.

Pozdrawiam.

0
  • #18 29 Sie 2014 22:09
    figa_miga
    Poziom 19  

PIR PIR. Nie wiem czy o tym myślałem czy po prostu palec zjechał z R na D.

Co do reszty to na razie wszystko jasne.

0