Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw ITX (Internet/filmy/muzyka/czasami gry) < linux (700zł)

13 Paź 2013 23:25 3024 22
  • Poziom 14  
    Witam dawno nie było mnie na forum :) a problem dalej jest :) planuje kupić komputer ITX do (Internet/filmy/muzyka/czasami gry) system linux / czasami używany windows xp :)

cena do 700 zł

myślę o takich podzespołach

INTEL PENTIUM G2030, DUAL CORE, 3.00GHZ, 3MB, LGA1155
    Sapphire PURE Platinium H61
    LC-POWER 1370NBMI mini-ITX/LC75ITX z zew. zasilaczem 75W LC75ITX
    (nie mam pomysłu z chłodzeniem dobre by było pasywne albo jakieś bardzo ciche aktywne )

ram i dysk posiadam :)

a wiec Forumowicze proszę was o poradę może coś wymienić ??- zamienić ??
    i co z owym chłodzeniem :)
  • PCBway
  • Poziom 28  
    1155 i 75W zasilacz to proszenie się o kłopoty, zalecam minimum 150W bo podłączysz pena i drukarkę i pójdzie z dymem. Na 1155 taniej coś nowego to tylko gigabyte/asrock. Jak chcesz coś małego i cichego to może Asrock E350M1 ?
  • Poziom 31  
    Chłodzenie - na początek zostaw boxowe (tylko w biosie ustaw minimalne obroty). Jak stwierdzisz że za głośno to wtedy się rozejrzysz za czymś innym, zwłaszcza że mini konstrukcje nie są tanie...

W tej obudowie będzie jakieś 5cm na cooler, na myśli przychodzą mi dwa - Noctua NH-L9i i Scythe Kozuti. Tego drugiego mam u siebie, chłodzi Pentiuma G2120 (offset -0.13V) i na minimalnych obrotach daje radę - okolice 50* pod dużym obciążeniem.

Wspomniałeś o grach - rozumiem że jakieś proste, którym intelowska integra sprosta?
  • PCBway
  • Poziom 14  
    procek ma max użycie 55w w itx będzie podłączony tylko 4gb ram ddr3 1333 z czasem 8gb -1333 i dysk sata ---- a drukarka, dysk przenośny, nagrywarka usb i inne będą działały na hubie z własnym zasilaniem

a gry czasami metin2,knight online wot na low ustawione wszystko a w klasyki diablo2, sacred, arcanum i tym podobne i nie zawsze tylko jak będzie się masakrycznie nudzić

a chłodzenie znalazłem "Chłodzenie na procesor Xigmatek Praeton LD963 - 92mm" ale nie wiem jak będzie działać
  • Poziom 31  
    Zasilacz 75W może, ale nie musi wystarczyć. Wszystko zależy od tego, jak mocno można go obciążyć na linii +12V...

Procesor nie jest w stanie pobrać 55W. TDP to tylko wskazówka odnośnie doboru chłodzenia, nie rzeczywisty pobór energii. Przy oszczędnej płycie głównej - a taką jest ten Sapphire - cały Twój zestaw nie powinien potrzebować więcej niż ~50W z zasilacza (czyli 60-65W, mierząc pobór "ze ściany").

Chłodzenie - tego Xigmateka nie znam, nie mam pojęcia jak się spisuje pod względem wydajności czy generowanego hałasu.
  • Poziom 14  
    hmm lekkie zmiany zrobiłem

*Chieftec obudowa FI-01B, 200W
    *Pentium G2030 3,0GHz 3M LGA1155 BX80637G2030
    *Sapphire MB PURE PLATINUM H61,
    *Chłodzenie na procesor Xigmatek Praeton LD963 - 92mm

równo 700 zł

+ z czasem

*DVD RW SAMSUNG SE-208DB/TSBS black zewn. slim << potrzebuje na usb może inne macie pomysły tańsze
    *ZESTAW COLORS-IT 2001G PRO KLAW. I MYSZ
    *Karta sieciowa WIFI USB Nano 150Mbps
    *SDHC 32GB CL10 ( jak znacie tańsze coś 32gb pojemność napiszcie :)

całość 943.64zł + ileś tam wysyłka

czekam na wasze sugestie
  • Poziom 28  
    Za kilka złociszy więcej kupisz lapka który ma to wszystko a dodatkowo jest mniejszy, mniej prądu zjada, ma "wbudowanego upsa" :] i zawsze możesz go zabrać ze sobą. Tracisz PCIE ale warto to wszystko przemyśleć. Już kilku zapaleńców kupiło sobie zestaw ITX który za kilka tygodni poszedł na sprzedaż bo się okazało że to jednak nie "to". Dla mnie smart tv byłby doskonały gdyby obsługiwał smb bo dlna to porażka.

Co do napędu na usb to ja się przesiadłem na zestaw daemon tools + zewnętrzny dysk usb :]
    Slimy padają jak muchy.
  • Poziom 14  
    w tej cenie są netbooki z intelem atomem nie na moje wymagania :) a silma potrzebuje do pracy i nagrywania i nie jestem napaleńcem :) itx składam od paru miesięcy i nie jako smart tv tylko również do pracy (mało miejsca i raczej spełni luzem moje oczekiwania
  • Poziom 31  
    Podtrzymuję swoją uwagę odnośnie chłodzenia - najpierw sprawdź boxowe, możliwe że wystarczy.
    Jeśli już chcesz wydać więcej pieniędzy, to na zasilacz. Te podstawowe Chiefteki są dosyć głośne i mają niewielką sprawność. Jeśli chcesz wydać mniej - InWin 80+, jeśli więcej - BeQuiet TFX (BN136).
  • Poziom 24  
    Człowieku dołóż kilkanaście złotych i kup zasilacz z większym zapasem.
  • Poziom 14  
    a na co mi duży zasilacz >.< to nie ma być komputer jakiś czołg (LC-POWER 1370NBMI mini-ITX/LC75ITX z zew. zasilaczem 75W LC75ITX miała być ta obudowa tylko te 75w za mało 100-150w by sie przydał tylko nie znam tanich dobrych zasilaczy takich)

a co do chłodzenia ponoć boxowe jest bardzo głośne ;)

a te InWin 80+ gdzie można kupić (sklep jakiś online) i jakie ma wymiary :) ??
  • Poziom 36  
    Code:
    Informacje fizyczne

Wysokość [mm]    

65

Szerokość [mm]    

85

Głębokość [mm]    

175

Na aukcji nr. 3622377217 za 133zł.
    Bardzo dobrym, tanim i małym (lecz dość głośnym) zasilaczem jest Modecom MC-S300 [3607638406], tylko niestety nie będzie pasował do tej obudowy :(
  • Poziom 14  
    a znacie jakieś strony gdzie jest duży wybór zasilaczy do obudowy itx ??:)
  • Poziom 36  
    Ogólnie nie ma jakiegoś dużego wyboru w zasilaczach itx :]
    Ale jak znajdę jakąś stronę to wkleję do tego postu :]
  • Poziom 14  
    :) no właśnie widzę że mały wybór tego, na ceneo szukałem :) ale tam nie wszystko jest :)
  • Poziom 31  
    StefanSamoZło napisał:
    a znacie jakieś strony gdzie jest duży wybór zasilaczy do obudowy itx ??:)

Musisz sprecyzować do jakiej obudowy. Mały zasilacz może być:
    * w postaci nieosłoniętej płytki PCB z przetwornicą (foto #1),
    * w standardzie SFX (foto #2)
    * w standardzie TFX (foto #3)
    * jakiś wymysł producenta, niekompatybilny z niczym innym ;)

Zestaw ITX (Internet/filmy/muzyka/czasami gry) < linux (700zł) Zestaw ITX (Internet/filmy/muzyka/czasami gry) < linux (700zł) Zestaw ITX (Internet/filmy/muzyka/czasami gry) < linux (700zł)
  • Poziom 14  
    w standardzie TFX albo tanie dobre " w postaci nieosłoniętej płytki PCB z przetwornicą" do 100-150w :)
  • Poziom 31  
    Z "tanio" będzie ciężko - małe rzeczy zawsze są droższe.

TFX to jest ten InWin za ~130zł, Fortron też ~130 albo BeQuiet za prawie 200 (jest jedna sztuka taniej - 3611369599).

Gołe płytki raczej ciężko dostępne luzem, są jeszcze zasilacze z serii Pico PSU - ale to też niemałe koszty.

Nie ma lekko, chcesz mały sprzęt to płać więcej niż za duży... ;)
  • Poziom 14  
    PSu wiem że dużo kosztują a w tych obudowach zasilacze są na czarnej liście w tym problem

OBUDOWA CFI-A6719II MINI-ITX 150W a takie coś ??
  • Poziom 31  
    Zasilacz też taki sobie. W tym aspekcie po prostu nie da się tanio. Chyba że trafisz na jakąś sensowną używkę...
  • Poziom 36  
    rzymo napisał:
    Zasilacz też taki sobie.

Ale zawsze lepszy od

StefanSamoZło napisał:
    LC-POWER 1370NBMI mini-ITX/LC75ITX z zew. zasilaczem 75W LC75ITX
  • Poziom 14  
    :P no jak by nie mój toshiba na usb i parę rzeczy (nagrywarka usb,dysk toshiba 500gb na usb3,czytnik kart pamięci,pen 16,1 gb, << chętnie bym podłaczył pod huba jakiegoś dobrego)(a do komputera bym podłączył owego huba, blluetooth, wifi oraz bezprzewodowa myszkę i klawe zestaw) bym kupił ten z 75w albo jakiś dobry hub ze zasilaniem też mile widziany :)
  • Poziom 14  
    na dniach biorę ten zestaw

*Pentium G2030 3,0GHz 3M LGA1155 BX80637G2030
    *Sapphire MB PURE PLATINUM H61, LGA1155, H61, U3, S3, DDR3 1333, MINI-ITX MB
    *Chłodzenie na procesor Xigmatek Praeton LD963 - 92mm
    *Cooler Master obudowa komputerowa Elite 130 Water Cooli, Mini ITX
    *DVD RW SAMSUNG SE-208DB/TSBS black zewn. slim
    *ZESTAW COLORS-IT 2001G PRO KLAW. I MYSZ
    *Karta sieciowa WIFI USB Nano 150Mbps
    *JETFLASH 700 32GB USB 3.0 BLACK 85/15 MB/s

wszystko 889,79 (+ wysyłka)

a dysk 500gb + 4 gb ramu 2x2 (będzie za niecały rok 4gbx2) i zasilanie moje niecałe 3 letnie chieftec 600w (obudowa ma możliwość zasilacza ATX) ( z czasem zmienię na jakieś 300w powód podłączam grafikę NVIDIA Geforce 210 (nie chce katować zintegrowanej oraz ta ma chłodzenie pasywne) ) << posiadam w domu :)

zapraszam do kupna https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2673269&highlight=