Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kaloryfer Żeliwny - Kaloryfer Żeliwny - zawór zepsuty

Michał811 13 Paź 2013 23:45 2622 3
  • #1 13 Paź 2013 23:45
    Michał811
    Poziom 6  

Witam,
    mam następujący problem:
    Kaloryfer (Żeliwny ma dobre 10-15lat) nie grzał, niestety nagrzewało się tylko 1 żeberko. Próbowałem odpowietrzyć kaloryfer, odkręciłem delikatnie zawór i spuściłem powietrze i trochę wody, podczas zakręcana niestety zdarła się farba i kaloryfer dalej nie grzał prawidłowo więc ponowiłem czynność. Aktualnie przy zakręconym i odkręconym grzaniu z zaworu lekko kapie woda, a zawór wygląda na pęknięty. Czy w tej sytuacji został już tylko fachowiec ? Zawór nie jest do końca zakręcony ale boje się, że jak dokręcę to pęknie do końca i czeka mnie powódź. Załączam zdjęcie może pomoże. Będę bardzo wdzięczny za pomoc, ponieważ nie wiem czy nie pęknie nagle jak będę w pracy.

0 3
  • Pomocny post
    #2 13 Paź 2013 23:53
    W0jtek92
    Poziom 35  

Witam, to najprostszy mosiężny śrubunek z tego co widzę to chyba 3/8", wystarczy do umiejętnie uszczelnić, lecz jeśli się na tym nie znasz wezwij po prostu fachowca,
    PS. Kolego czy odkręcałeś do odpowietrzenia ten śrubunek który jest zapewne na dole grzejnika?

0
  • #3 14 Paź 2013 00:02
    Michał811
    Poziom 6  

Dzięki za szybką odpowiedź. Czy możesz coś polecić do uszczelnienia ? Najlepiej coś dostępnego w castoramie/praktikerze ? Dolny dolny wydawało mi się, że to ten właściwy. Pomyliłem się ?

0
  • #4 14 Paź 2013 00:45
    W0jtek92
    Poziom 35  

Pomyliłeś, odpowietrza się tak: zakręcasz zawór zasilenia, popuszczasz kluczem jego śrubunek by wypuścić powietrze a gdy poleci woda zakręcasz śrubunek po czym odkręcasz zasilenie i gra muzyka, co do uszczelnienia to na początek spróbuj energicznie odkręcić nakrętkę dolnego śrubunka a następnie energicznie ją dokręcić dość stanowczo ale z czuciem, jeśli to nie pomoże to następny krok to rozkręcenie śrubunka, wyczyszczenie stożka czyścikiem do rur miedzianych (kosztuje 2 złote) a następnie posmarowanie go pastą do uszczelniania gwintów (tuba pasty kosztuje jakieś 12 zł) po czym skręcasz połączenie, a jeśli mimo to nadal będzie kapać to musisz wymienić ten śrubunek na nowy najlepiej z o-ringiem bo mimo to że podejście nie jest w osi do wejście powrotu grzejnika taki śrubunek na 100% uszczelni jeśli prawidłowo się go zamontuje.

0