Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tiffel Biffel 25 MT - Kocioł turbo, nie zwykła awaria kotła.

13 Paź 2013 23:49 1563 6
 • Poziom 36  
  Witam kolegów serwisantów, zakładam temat z prośbą o pomoc bo wyczerpałem już pomysły co do awarii w/w kotła, opis usterki: na początku zaczął świecić czerwoną diodę na awarii (60) brak jonizacji lub gazu, z doświadczenia wiem że w tifflu padają często armatury gazowe w dodatku zrobiłem dokładniutki przegląd i wymieniłem armaturę, tydzień spokoju i znów ta sama jazda, wymieniłem więc elektronikę na próbę oraz presostat spalin, nadal ta sama awaria a w dodatku wyświetlał kontrolkę (80) czyli padnięta sonda NTC C.O/CWU, wymieniłem obie, potem wyświetlał kod (50) czyli brak wody a w kotle non stop 1.5 bar, wymieniłem presostat ciśnienia i na zapas okablowanie, nadal kocioł fiksuje, wentylator też został podmieniony na nowy, napięcie w gniazdku 225V, uziemienie jest, zwarć nie wykryłem a kocioł ma takie chimery jak by jakiś krasnoludek go napastował, pomóżcie koledzy co mogę dalej zrobić bo przed klientem mi aż głupio jest;/ jedyne co nie było wymienione to pompa obiegowa, fluostat, manometr , pokrętło dopuszczania wody i obudowa. Może spotkaliście się z podobnymi przypadkami w waszych markach jakimi się zajmujecie? Bo ja mam po raz 1 taki numer z kotłem.
  Za wszelką pomoc i wskazówki z góry dziękuje koledzy.
  Wojtek.
 • Sklep HeluKabel
 • Pomocny post
  Poziom 20  
  ... a czy kocioł nie jest czasem podłączony do jednego gniazdka z pralką???
  Oczywiście sprawdź zasilanie w gniazdu i czy między zerem a bolcem "czegoś" nie ma.
 • Sklep HeluKabel
 • Poziom 36  
  Nie jest, ma osobne gniazdko zasilania które jest uziemione, co ciekawe to im cieplej na dworzu tym bardziej kocioł fiksuje.
 • Pomocny post
  Specjalista - systemy grzewcze
  zakładam, ze znasz kocioł i stawiasz, że przyczyna leży poza nim.
  Trudno cokolwiek radzić: ja kiedyś po 8-mym podejściu wykryłem iskrzącą puszkę elektryczną dwa pomieszczenia dalej, przez którą szło zasilanie do kotła. Tylko dlatego,że bardzo chciało mi się siku i poszedłem do łazienki. Poczułem delikatny swąd... .

  Sprawdż gniazdo sieciowe, wykręć je ze ściany. Sprawdż , jakie jest napięcie zasilające, potem przyłącz 2-3 kW obciążenia(farelek itp) i sprawdż U zasilające pod napięciem przez ok co najmniej 15minut.Jak spadło napięcie?. Jak coś iskrzy po drodze, to się wypali. Zmień ewentualnie kabel sieciowy od kotła. Zakłócenia z sieci(złamane przewody w przewodach zasiląjacych przy wtyczkach lub przepustach) często przedostają się do nowoczesnych rozbudowanych automatyk i potrafią zakłócić ich pracę.

  powodzenia, informuj o postępach i porażkach
  pozdrawiam
 • Poziom 36  
  Przewód zasilania do kotła też wymieniłem, nawet wypiełem programator pokojowy i zrobiłem mostek na sygnał bo różnie bywa więc sprawdzić nie zawadzi. Jutro klient ma zadzwonić czy coś się poprawiło bo dziś raz jeszcze podmieniłem płytę główną iż nie wykluczam że nowa która wstawiłem mogła być uszkodzona, zobaczymy jak to będzie.
 • Poziom 36  
  No i znów to samo, wyświetla kod błędu braku jonizacji. To jakaś magia jest chyba, bo nie wieże że to realne:(
 • Poziom 36  
  No i chyba szczęśliwy finał tego tematu nastąpił... Winne były szkody górnicze (tak przypuszczam) kocioł w prawdzie rozszczelniałem i trochę to pomagało, aż w końcu otwarłem klapkę zaciągu na maxa, przypuszczam że najzwyczajniej komin popękał i rura zaciągu została zagnieciona (wykonana z plastiku) ponieważ zakończenie dachowy jest oryginalne od producenta to rura koncentryczna zaciągu jest z termo odpornego tworzywa, no i kocioł miał zbyt mało powietrza do spalania. Mam nadzieję że do momentu wymiany zakończenia dachowego i podłatania komina do kupy kocioł będzie działał jak należy bo na razie od kilku tygodni jest wszystko okey;) dziękuje kolegom za chęć pomocy i wskazówki, temat uważam za zamknięty;)