Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

palnik olejowy interzero 2011 HV

janek1221 14 Oct 2013 00:18 4014 9
NDN
 • #1
  janek1221
  Level 8  
  Szukam schematu palnika olejowego Elektro Oil Interzero 2011HV, lub instrukcji jak dobrać dyszę i jak ją ustawić.[powietrze,elektrody itd.] Palnik jest zamontowany do pieca CO De Dietrich 14/28 KW. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 • NDN
 • #2
  piracik
  Moderator of Heating systems
  Powietrze ustawiasz w granicach 4% tlenu. Jesteś w stanie tak ustawić?
  Dyszę możesz dobrać z suwaka wyjdzie coś około 0,50 kąt zależy komory spalania. Prawdopodobnie 60* stożek pełny.
  Bez analizatora i manometru nie bierz się za tego typu regulacje.
 • NDN
 • #3
  janek1221
  Level 8  
  Napisałem ponieważ po wymianie dyszy na nową zaczęły się problemy.Była dysza Steinen 0,50 /60*S wymieniłem na Fluidics 0,50/60*SF bo taką mi przysłali ze sklepu. Po wymianie palnik odpalał się pulsacyjnie i blokował.Przestawiłem z pozycji 1-2 do ok.3 i dopiero normalnie zaczął chodzić ,ale przedtem chodził ok.2-3 minuty i się wyłączał a teraz ok.5 min. przy takim samym ustawieniu temperatury.Czy dysze z innych firm mogą się różnić? Może kupić taką samą jaka była ? Dziękuję za odpowiedź.
 • #4
  piracik
  Moderator of Heating systems
  Dysza, którą Ci przysłali ma taką samą charakterystykę (stożek pełny).

  Aby wymienić dyszę musisz rozkręcić połowę palnika. Zdemontować tarczę spiętrzającą itp.
  Nie ma możliwości skręcić to idealnie tak jak było, a każde przesunięcie zmienia nastawy palnika.
  Również dysze o tych samych oznaczeniach mogą się nieco różnić i przy identycznych nastawach dawać różne parametry spalania.
  Nie wiem co przestawiłeś z pozycji 1-2, podejrzewam, że klapę powietrza lub tarczę spiętrzającą. Jednak na tej podstawie nic nie podpowiem ponieważ jest to nie możliwe.
  Mając już kilka lat doświadczenia z palnikami olejowymi (nie po jednym "fachowcu" poprawiałem) nie byłbym w stanie ustawić palnika tak aby pracował w mocy i zapewniał odpowiednie parametry spalania bez manometru, i analizatora. Ururka też bardzo często się przydaje.
  Tak więc w tym przypadku muszę napisać: "Wezwij serwisanta"
  Sam możesz sobie tylko zaszkodzić.
 • #5
  janek1221
  Level 8  
  Przestawiłem tarczę spiętrzającą.Serwls był u mnie trzy lata temu i doradził żeby pomyśleć o nowym palniku bo ten jest przestarzały i nie da się naprawić.[produkują je do tej pory].Naprawiłem sam[wyczyściłem palnik,z pieca wyciągłem z pół wiadra sadzy,wyczyściłem styki sterownika i piec chodził do tej pory.W tym roku wymieniłem sterownik na nowy taki sam i wszystko było w porządku dopóki przez nadgorliwość nie wymieniłem dyszy.Może wiesz gdzie szukać schematu tego palnika i gdzie kupić przyrządy które wymieniłeś.Serwisant był z firmy która jest przedstawicielem mn.De Dietrich,może przez pomyłkę przysłali mi gościa od pieców kaflowych.Dziękuję za dobre rady.Jeśli nie znajdę odpowiedniego schematu i instrukcji muszę poszukać serwisanta ,ale kogoś z głową.Dziękuję.
 • #6
  piracik
  Moderator of Heating systems
  Analizator to koszt około 3800 zł. Możesz poszukać również na allegro używanego. Nawet jak będziesz go miał to potrzebujesz odpowiedniej wiedzy co podkręcić aby coś zmienić. Wątpię abyś tyle zaoszczędził na serwisie.
  Poszukaj serwowana, który zna się na palnikach. Nie musi to być od deditricha.
 • #7
  janek1221
  Level 8  
  Kupiłem dyszę tej samej firmy co była wcześniej ,ustawiłem palnik tak jak był ustawiony przed wymianą dyszy (w miarę możliwości bo bez przyrządów)i problem się skończył. Czyli dysze różnych firm o tych samych parametrach nie są takie same.Piec chodzi do tej pory,nie zapycha się sadzą ,czyszczę raz w roku.(oby jak najdłużej).Dziękuję za podpowiedzi.
 • #8
  irus.m
  Heating systems specialist
  janek1221 wrote:
  Kupiłem dyszę tej samej firmy co była wcześniej ,ustawiłem palnik tak jak był ustawiony przed wymianą dyszy (w miarę możliwości bo bez przyrządów)i problem się skończył. Czyli dysze różnych firm o tych samych parametrach nie są takie same.Piec chodzi do tej pory,nie zapycha się sadzą ,czyszczę raz w roku.(oby jak najdłużej).Dziękuję za podpowiedzi.
  :| :|

  Ciekawe ile ciepła (paliwa) wysyłasz w niebo nie znając parametrów spalin :?: :idea:

  pozdrawiam
 • #9
  dobroslaw

  Level 22  
  Co do dysz to tak różnią się w zależności od producenta i niektóre palniki porostu nie tolerują innnych. Co do ustawień na pewno nie ustawiłeś tak samo, bo to nie możliwe. Jeśli za duzo kręciłeś to z 20kw możesz już mieć np 28 i ci się turbulatory zjarają, a ciepło pójdzie w komin. Jeśli nawet nie kopci możesz mieć za dużą ilość tlenu , bez analizatora ani rusz nie mówiąc o optymalnej sprawności. Jeśli już chcesz się bawić w przeglądy samemu to chociaż wezwij kogoś by ci analizator podłączył i optymalnie ustawił zawsze taniej. Obyś się tylko nie obudził w wyziębionym mieszkaniu przed długim weekendem lub świętami:).
 • #10
  lekarzyk
  Level 1  
  Ale mnie ubawiłeś z tym zdunem .. Jeśli chodzi o dyszę, to o ile dobrze pamiętam na wierzchu korpusu tego palnika jest wykres jaką dyszę zastosować do jakiej mocy kotła. trzeba się przyjrzeć i dobrać. Gorzej jest z nastawą właściwego ciśnienia pompy olejowej. Z tego co pamiętam ciśnienie powinno oscylować pomiędzy 8-10 bar ale na oko tego nie ustawisz. Obecność sadzy wskazuje na zbyt niski współczynnik nadmiaru powietrza, niepełne spalanie paliwa i zagrożenie zatruciem tlenkiem węgla. Domowym sposobem jeśli jest to mozliwe, należy spojrzec jaki jest kolor dymu z komina. Jeśli jest jasny biały - ok . Jeśli jest czarny- trzeba dodawać delikatnie powietrza do mieszanki paliwa i obserwować komin. Jeśli tego powietrza będzie zbyt dużo, spadnie ci co najwyżej sprawność kotła. Najlepiej wezwać jednak serwis ( nie zduna) i spać spokojnie.