Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

iPhone 5 po rozładowaniu nie da się naładować

Adam_Rybnik 14 Oct 2013 11:39 72900 39
    Adam_Rybnik
    Level 9  
    Witam wszystkich forumowiczów. Mam nie mały problem. Trafił do mnie do serwisu iphone 5 który rozładował się i już się nie uruchomił. Na wstępie wymieniłem dock ładowania i baterie, ok iphone się uruchomił wszystko ładnie działało do ponownego rozładowania. Bardzo dziwna sytuacja pojawiła się gdy wyłączyłem go, sam się uruchomił tak jakby była uszkodzona taśma odpowiedzialna za uruchomienie telefoniku więc odłączyłem baterie odłączyłem taśme on of i ponownie podłączyłem baterie i niestety telefon znów sam się uruchomił. Podejżewam ze gdzieś jest zwarcie w układzie zasilanie ale niestety nie ma nigdzie schematu który nakierował by mnie od czego zacząć szukać. Zaznaczę że iphone nie był zalany cieczą ani nic z tych rzeczy chociaż serwis regeneris :))) uznał że jest zapocony i wsio po gwarancji. Może ktoś z forumowiczów pomoże??? Serdecznie pozdrawiam
    piotrek6848
    Level 9  
    Witam. Udało się rozwiązać problem?? Mam niemal taki sam przypadek. Iphone 5 po rozładowaniu nie daje żadnych oznak życia. Dopiero jak wyjmę baterię i podładuje ręcznie (zasilaczem z regulowanym napięciem) mogę go uruchomić.. A właściwie sam się uruchomi. Działa prawidłowo do rozładowania, po czym zabieg trzeba powtórzyć.. Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki. Pozdrawiam.
    topstar
    Level 18  
    A czy po włączeniu telefonu i podpięciu pod łądowarke pokazuje że ładuje ?
    Jeśli nie to najprawdopodobniej poleciał układ zabezpieczający USB(CSD75202W15). Jest on oblany klejem niestety. Jak nie masz nowego można go ominąć zworka jak na załączonym foto, ale nie bedzie wtedy zabezpieczenia przepięciowego.
    piotrek6848
    Level 9  
    Uruchamianie się ładowania jest zależne od stanu naładowania akumulatora. Jeśli rozładuje się zbyt mocno, nie podniesie się już z ładowarki. Gdy telefon z powodu słabej baterii wyłączy się i podepnie się go od razu do ładowania, wyświetli się, że ładuje i uruchomi się. Problem wyraźnie tkwi w tym ,że telefon stara się cały czas uruchomić. Objawia się to tym, że po wyłączeniu telefonu, po około 3s uruchamia się ponownie. Jeśli z powodu słabej baterii wyłączy się, po chwili wyświetlacz zaświeci się że telefon rozładowany. Dokładnie tak jakby przyciskać swicz "power". Jednak ten został już sprawdzony. Płyta była przełożona do sprawnego korpusu ze sprawną baterią i efekt jest ten sam.
    elemen_th
    Level 29  
    Nie wiem jak w 5 ale taki objaw w 4 i 4s to uszkodzona bateria, można ją naładować bezpośrednio zasilaczem ale telefon jej nie ładuje.
    piotrek6848
    Level 9  
    ---trafopowielacz--- - Link który podałeś dotyczy iphona 5s.

elemen_th - Baterię w iphonie można naładować, ale nie wtedy gdy jest głęboko rozładowana. Powoli utwierdzam się w przekonaniu, że problemem jest jednak samoczynne uruchamianie telefonu. Przypuszczam że powoduje ono rozładowanie baterii do tego stopnia że telefon nie radzi sobie z ponownym jej naładowaniem.
    elemen_th
    Level 29  
    Nie spotkałem się z tym, żeby się nie dało mocno rozładowanego ajfona naładować jak jest sprawny. Zauważ, że on jak jest padnięty mocno to pokazuje jedynie symbol bateryjki a jak już się uruchomi to nie ma 0 ale już kilka % naładowania, nie włącza się od razu chyba, że bateria ma 0V lub jest odpięta wtedy będzie się włączał i wyłączał.
    marcin_sm1
    Level 2  
    Mam taki sam problem
    Moze znalazłeś rozwiazanie .
    Wymieniłem już doc taśmę power i 2 nowe baterie
    Telefon niekiedy zadziała i wtedy pokazuje 100% ze jest naładowany !a po chwili sie wyłącza
    Jak podłączenie NO na kilka sekund wskakuje bateria rozladowana i cały czas startuje w kółko
    Baterie są naładowane 4,2 v
    signumserwis.pl
    Level 14  
    A czy ktoś sprawdzał czy telefon czasem nie ma zwarcia? Ładowanie iphona pobiera ok 0,4A, jeśli gdzieś byłoby zwarcie na płycie które pobierało by podobny prąd to nigdy nie naładuje baterii a tel będzie się włączał i wyłączał. Miałem dwa taki przypadki w zeszłym miesiącu. Podepnijcie zasilacz serwisowy i sprawdźcie czy nie ma zbyt dużego poboru. Czy na plus i minus nie ma zwarcia jakiegoś, czy jakiś element się nie grzeje. Jeśli byłoby gdzieś zwarcie to bateria po jakimś czasie rozładuje się do 0V. Nie ma prawa tego zrobić jeśli w telefonie wszystko jest ok. (chyba że po bardzo długim czasie)
    marcin_sm1
    Level 2  
    Telefon sie nie rozladowuje i nie laduje .zrobiłem zworka na q2 w poziomie ,ale po środku brak punktu do lutowania ,myśle ,ze zrobię połączenie w punkt na dole i zobaczymy.
    slavogsm
    Level 1  
    Panowie odświeżam temat czy ktoś coś zdziałał w powyższym temacie???

Dodano po 1 [minuty]:

telefon sie laduje jesli bateria nie jest rozladowana do zera V, jesli sie rozladuje to juz sie nie podniesie.
    Widoczne jest roiwniez to ze telefon sie zbyt szybko rozladowuje lezacy nie uzywany w ciagu okolo 30 min 10% to zdecydowanie za szybko ;/
    dkuncio
    Level 12  
    Witam mam ten sam problem. Pomocy!!!
    Wymiana 3 razy baterii na "nowe" nic nie pomogła:(
    Kuśnier
    Level 13  
    mam identyczny przypadek, klient twierdzi że stało się to po aktualizacji oprogramowania.
    wyłączony telefon pobiera 0,16A ale nie cały czas, pojawia się i znika i tak cyklicznie.
    płyta czysta, zero śladów zalania, wykąpałem w wanience. odłączyłem wszystko od płyty i pobór nadal jest.
    mario987
    Level 14  
    Witam,
    Jeśli telefon rozładowuje szybko baterie warto jest obejrzeć dokładnie płytę pod względem zalań często jest ono na górnym złączu taśmy do której jest podłączona kamerka frontowa.
    Najlepiej jest je zdjąć. sprawdzić samą płytę, lcd z baterią czy efekt jest taki sam. telefon ruszyć z docku. Naprawiałem bardzo dużo iphonów i czasem wypłukanie w wanience nie pomaga trzeba zdjąć element i wyczyścić.
    Można spróbować wgrać nowy soft i obserwować jaki błąd wyrzuci Itunes być może to tylko problem software.
    Kuśnier
    Level 13  
    to nie jest problem zalania, obejrzałem całą płytę pod mikroskopem. znaczniki też wszystkie białe.
    nic nie jest podpięte do płyty i pobór nadal jest.
    moim zdaniem jest to kwestia softu.
    od dawna wiadomo, że APPLE lubi uszkadzać telefony softem po to żeby kupić nowy.
    mija rok gwarancji i zaczynają się cuda.
    tak jak w 4s, po aktualizacji softu znikało wifi.
    mario987
    Level 14  
    A czy komputer widzi telefon w trybie DFU? Czy jest kompletnie matrwy?
    Kuśnier
    Level 13  
    przeczytałeś od początku temat? telefony działają tylko szybko rozładowują baterie.
    proponuje żeby każdy sprawdził jaka ma wersje oprogramowania.
    Apollo-SERWIS
    Level 22  
    Panowie, komuś się udało rozwiązać ten problem? Mam taką samą zagowstkę z iP5 64GB :( W noc wywala cała baterie. Po wyłączeniu telefonu, po chwili sam się uruchamia. Taśma power, lightening, baterie, zalanie, wszystko wykluczone.
    dkuncio
    Level 12  
    Wersja oprogramowani 7.0 potem 7.0.1 to samo. Wersja7.0.4 to samo. Przywrócenie przez DFU to samo. Telefon nie zalany. Bateria nowa. Brak sladów rozkręcania. Próbował ktoś na jailbraek na 6.x.x?
    MLRwin
    Level 17  
    Raz w ogóle nie ładuje, w innym przypadku, kiedy bateria jest całkowicie rozładowana. Układ zabezpieczający (usb protect ic) tutaj miesza, poprawne wylutowanie i bypass załatwia sprawę, ale po tym zabiegu nie używajcie chińskich ładowarek, a w szczególności tych samochodowych. Poniżej materiał własny.
    _Roli_
    Level 11  
    Panowie powiedzcie mi proszę,pod które piny podpiąć zewnętrzne zasilanie w celu naładowania baterii. Dziękuję
    woocash81
    Level 10  
    topstar wrote:
    A czy po włączeniu telefonu i podpięciu pod łądowarke pokazuje że ładuje ?
    Jeśli nie to najprawdopodobniej poleciał układ zabezpieczający USB(CSD75202W15). Jest on oblany klejem niestety. Jak nie masz nowego można go ominąć zworka jak na załączonym foto, ale nie bedzie wtedy zabezpieczenia przepięciowego.

W moim przypadku w ogóle nie było ładowania, ani nie działało USB. Zrobiłem wg tej solucji i ładuje. Pod koniec ładowania (przy 96% bat.) pojawił się jedynie komunikat "To akcesorium nie obsługuje ładowania", ale po wyjęciu i włożeniu wtyczki ładowarki ładowanie ruszyło i naładował się do 100%.
    patryczek627
    Level 10  
    Witam, mam podobny problem, Iphone 5 strasznie mi się grzeje, bateria znika w oczach, po wyłączeniu nadal się grzeje i baterie "wysysa" do samego zera.
    Z tym, że jak bateria nie jest całkowicie rozładowana to da się go w miarę normalnie naładować (około 2,5-3h do 100%) ale też potem trzyma tylko 2h. Dodam że wymiana baterii na nową nic nie dała, software również. Podejrzewam układ U2 odpowiedzialny za ładowanie, ale nie mam jak tego sprawdzić. Wszystko chyba zaczęło się od podłączenia do ładowarki samochodowej (nie mojej), zapewne jakiejś nie firmowej. Może macie jakieś pomysły w tej sprawie?
    emis1502
    Level 9  
    Mam taki sam problem też dostałem 5'ke i wymieniłem baterie w nocy telefon się rozładował i już nie wstał. Pytanie moje czym naładować taką baterię żeby iPhone się włączył ? Bo podejrzewam że mostkowanie tego układu w moim wykonaniu mogło by uceglić całkowicie sprzęt. Ewentualnie prosił bym o jakieś rady jak zrobić to w jakiś bardzo prosty sposób.

Pozdrawiam
    karol659
    Level 9  
    nie chcę zaczynać nowego wątku bo nie ma sensu. Posiadam iPhone który bardzo szybko zjada baterię. Właśnie gdy się rozładuje do końca sam nie da rady wstać, muszę wymienić baterię. Nie włącza się sam, nie grzeje. Bateria dobrze wygląda.
    jorg18
    Level 1  
    Witam
    Nie otwieram nowego tematu bo widzę ze dobrze trafilem.
    Z braku czasu dałem telefon ( Iphone 5) koledze z prośbą o usuniecie kryształu USB(CSD75202W15) zabezpieczenia przed przepieciowego. Niestety nie przemyślałem konsekwencji i po usunięciu kryształu (wyrwaniu - nie wylutowaniu) brakuje pul lutowniczych. Płytkę oglądałem pod mikroskopem i niema ani jednego pola. Moje pytanie brzmi czy byłby ktoś w stanie powiedzieć (Podpowiedzieć)w którym miejscu szukać odpowiednika na zworkę tak jak kolega wyżej przedstawił ? Za każdą podpowiedź będę bardzo wdzięczny
    .
    szatanerka
    Level 2  
    Witam,
    Też mam podobny problem z moim iPhone 5.
    Grzeje się na U2, strasznie zużywa baterię (ok 1% na minutę), a po rozładowaniu poniżej 1% już nie chce jej wcale ładować, nie włącza się sam po podłączeniu do komputera, tylko trzeba włączyć go guzikiem.
    Poza tym problemem baterii i ładowania działa wszystko idealnie i sprawnie jak powinno.
    Nie wiem, co może być przyczyną?
    Bateria na pewno jest sprawna, złącze też.
    Zmiana softu nic nie pomogła. Wcześniej na ios 6 miał auto start po podpięciu baterii.
    Telefon nie upadł, nie zamoczył się.
    Po podpięciu baterii w tym miejscu występuje napięcie:

Pozdrawiam i z góry dziękuje przy rozwiązaniu tego problemu.