Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Compaq Armade 3500 matryca Toshiba LTM12H284 ?

17 Mar 2005 19:43 1164 5
  • Poziom 11  
    Mam compaqa armade 3500. I mam z tym laptopem problem, poniewaz mi upadl i zbila sie w nim matryca. Orginalnie siedzi w nim tatryca TOSHIBA LTM12H284. Ta matryca jest jakas nietypowa poniewaz ma tasiemke przylutowana na stale. Mam pytanie czy mozna jakos zastapic ta matrye jakas standartowa???? Tak aby uzyc odczepianej tasiemki.
    Prosze o wszelka pomoc. Kazda podpowied jest dla mnie wazna
  • Poziom 11  
    Moze ktos ma instrukcje serwisowa jak tak to bede wdzieczny. Albo moze ktos wie skad mozna taka wziasc??
  • Pomocny post
    Moderator
    Witam ! ... mam coś takiego :
    Compaq ARMADA 3500 Service Manual .
    Jeśli Cię to satysfakcjonuje mogę udostępnić !
    Pozdrawiam !
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich!
    Mam juz instrukcje serwisowa, ale nie znalazlem w niej niestety wyprowadzen matrycy. Po dokladniejszych ogledzinach mojej matrycy zauwazylem ze tasiemka przylutowana do plyty ma 20 pinow.
    Czy to oznacza ze moge ta matryce zastapic inna ktora bedzie miala te 20 pinow?
    Bo jesli tak to z zakupem takiej nie bede mial problemu bo jest ich pelno na allegro.
    Prosze o pomoc.
  • Poziom 14  
    Odbierz PW
    Ale myślę że jeśli chodzi ci o to o co mi chodziło to powinno być OK!!
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Wszystkie masy (1,2,5,6,13,14,17,18) nie muszą być podłączone (ja nie podłączałem) wystarczy jedna!!
    A sygnałowe są (3,4,7,8,9,10,11,12,15,16)!!
    Dwa ostatnie piny są puste!!
    Piny 15 i 16 można pociągnąć jednym przewodem bo i tak były razem połączone na TAŚMIE!!
    Trzeba PAMIĘTAĆ o jednym ( też chwile nad tym siedziałem) aby zewrzeć (jeśli będziesz podł. kablami) PIN 19 do masy!! CHODZI O WTYCZKĘ OD STRONY KOMPUTERA NIE MATRYCY!!!!!! Mają być połączone z masą 17,18,19!! Sprawdź se miernikiem!!!

POWODZENIA!!