Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poszukiwany tablet/smartfon o wymiarach max 15cm x 9,5cm +WiFi+3G+GPS (do auta)

misiekx007 14 Oct 2013 14:32 1836 6
    misiekx007
    Level 13  
    Witam serdecznie

Nie wiem czy umieszczam temat w dobrym miejscu, w razie draki proszę o przeniesienie.

Szukam tabletu/smartfonu o wymiarach maksymalnych:
    Długość: 15cm
    Szerokość: 9,5mc
    Grubość: 1-2cm

Który oto mam zamiar zamocować w aucie.
    Auto to Volvo S40 II Momentum, ma więc nad lusterkiem wstecznym, przy żarówkach oświetlenia wewnętrznego zaślepkę o takich wymiarach. Idealnie pasowałoby tu coś zamontować :)

Urządzenie którego potrzebuję musi mieć wskazane lub mniejsze wymiary oraz spełniać kilka wymagań:

1. Android 2.3-4.x.x
    2. Modem 3G / Moduł GSM
    3. GPS
    4. Wi-Fi (opcjonalnie ale przydałoby się)

Rozmiar odpowiada mniej więcej urządzeniom określanym w opisach jako 5"-owe ale przegrzebałem całe "Internety" i nic konkretnego nie znalazłem.

Jeden przycisk panelu auta jest wolny, wymienię go i wyciągnę z urządzenia przełącznik "power". Tak naprawdę tylko power/deep sleep jest potrzebny sprzętowo, reszta w Androidach jest do "wydrapania" na ekranie.

Rozwiązania typu RasberryPI (tak się to pisze?) + Ekran + kombinatoryka też wchodzą w grę.

Potrzebuję po prostu pomocy, chętnie przy montażu tego poczynię dokumentację zdjęciową i udostępnię dla przyszłych pokoleń :)

Z góry dzięki i pozdrawiam
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Jeżeli android nie jest obligatoryjny to Lark 50.9 pod względem wymiarów będzie dobry gdyż jest tylko kilka milimetrów mniejszy niż potrzebujesz.
    Do czego to ma służyć, tylko nawigacja czy jeszcze coś?
    misiekx007
    Level 13  
    Odpada :)

Ten Lark pracuje pod kontrolą WinCE.
    Android nie został wybrany przypadkowo.

Chodzi o Automapę Android + Ingress :) + Mapy Google + Google Latitude + Tething internetu przez Wi-Fi dla pasażerów + cała dodatkowa funkcjonalność wszystkiego co Andek potrafi.

Sprawdziłem, oczywiście Lark 50.9 nie ma możliwości wgrania Andka, swoją drogą kiedyś taki robiłem :)

Android jest konieczny, właśnie na tym polega cała ciekawość tematu :)

Szukam dalej...
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Note 3, S4 jest przecież spory wybór w takich wymiarach.
    misiekx007
    Level 13  
    Zdecydowanie za drogie

Najtańsze co znalazłem to GOCLEVER 500

Czekam na dalsze pomysły :)
    tino2003
    Admin of GSM Group
    misiekx007 wrote:
    Zdecydowanie za drogie

To wypadałoby napisać do jakiej kwoty szukasz, czy mamy zgadywać? :|
    misiekx007
    Level 13  
    Fakt. Mój błąd.

100-400-700zł brutto

100 - jak ktoś znajdzie dostanie flaszkę
    400 - dozgonna wdzięczność
    700 - zło konieczne :) Generalnie parametry nie muszą być nie wiadomo jakie, bo i tak z każdego telefonu/tabletu da się wycisnąć bardzo dużo zmieniając system i konfigurując go po swojemu. Tu wg mnie rządzi Cyanogenmod 7.2 - który preferuję (a testowałem nie jeden nie dwa)