Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Testo
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat B5 2.5 tdi - Brak połączenia z sterownikiem ABS i silnika

14 Paź 2013 14:58 5094 9
  • Poziom 15  
    Witam

Mam taki problem, że komputer nie łączy mi się z sterownikiem ABS i silnika, tester diagnostyczny na pewno sprawny.

Napięcia na sterowniku ABS są. Nie łącze się z ABSem i sterownikiem silnika.

Czy gdy moduł ABS jest uszkodzony to można go wymienić czy trzeba z całą pompą ?
    Czy jak sterownik ABS będzie uszkodzony to nie będę miał komunikacji z sterownikiem silnika ?

Auto normalnie odpala i jeździ, świeci się kontrolka od ABS i od ręcznego miga.

Przejrzałem również instalacje elektryczną wydaje się być okej, wcześniej podejrzewałem, że jakiś gryzoń mógł coś przegryźć w aucie.

Proszę o odpowiedzi i wszelkie sugestie.
  • Testo
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Podłacz sie pod K do ecu bezposrenio i zobaczysz czy masz komunikacje,pod abs zrob to samo.Bedziesz wiedział wszystko.
  • Testo
  • Poziom 15  
    A masz może schemat do tego modelu która to linia K ?
  • Poziom 21  
    Jaki to tester diagnostyczny?
    kabelek kkl ?jakie oprogramowanie?
    co do schematów to jaki to rocznik i kod silnika?
  • Pomocny post
    Admin grupy Samochody
    Odłącz wtyczkę od sterownika abs i zobacz czy się z silnikiem połączy.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Sprawdź zasilanie na tej wtyczce przy ABS, powinny być dwa grube plusy, dwie masy i jeden plus po stacyjce(cienki kabel), jak to wszystko jest w porządku to sterownik uszkodzony.
  • Poziom 15  
    Diagnozuje VASem i TEXA oba się nie łączą.
    Sprawdziłem dzisiaj zasilania i mam dwa "grube" plusy i jeden mały, a po zapłonie dochodzą jeszcze dwa.

Jest to 1999 r 2.5 TDI kod ABF

Podłącze jutro z odpiętym ABSem.

Dzięki za podpowiedzi.
  • Poziom 18  
    Witam, a w ogóle z czymś się łączysz?
  • Poziom 15  
    Tak wszystkie pozostałe systemy łączą się bez problemu.
  • Poziom 15  
    Odłączyłem sterownik ABS i łączy się już z sterownikiem silnika, czyli uszkodzony sterownik ABS. Dzięki za wszystkie podpowiedzi